blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Cinema Open › Propozice

fotoNázevCinema Open
Rok konání2016
Ročník7.
Termín konání03.11.2016 - 05.11.2016
Uzávěrka10.10.2016
AnotaceFestival
Místo konáníHradec Králové, Hořice, Červený Kostelec
OkresHradec Králové
StátČeská republika
Webhttp://www.cinemaopen.cz

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  

Propozice
Podmínky přihlášených nezávislých filmů:
Autor či producent snímku je držitelem všech autorských práv či jejich licencí (obrazové, hudební, zvukové), má vypořádána práva s výkonnými umělci v díle, snímek neporušuje zákony ČR a ke vzniku filmu bylo využito pouze legálních postupů (díla duševního vlastnictví - software), snímek neobsahuje skrytou reklamu, nejedná se o propagační film a o snímek obchodního či podnikatelského subjektu, snímek má nekomerční charakter a nebyla jeho licence součástí obchodního kontraktu či komerční distribuce, držitelem práv není nad 50% jiný koproducent (obchodní subjekt, škola). Autor je schopen v případě výzvy vše doložit.

Statut festivalu

Cinema Open 2016, 3.-5. listopadu 2016, Hořice, Hradec Králové, Červený Kostelec

1. Hlavní cíl

Filmový festival vznikl ze záměru představit a konfrontovat nezávislou filmovou scénu z ČR a zahraničí v reprezentativní podobě v místech tradičního kina, udělit ocenění nejzajímavějším dílům, to vždy za přítomností filmových hostů a osobností z filmové branže. Akce si bere také za úkol uskutečnit příjemné setkávání filmařů s veřejností, podpořit tak vzájemnou otevřenou komunikaci a inspiraci.

2. Charakteristika festivalu

Festival se skládá se z části výběrové a z části soutěžní, která je určena zejména krátkometrážním hraným nezávislým a nekomerčním snímkům z ČR i zahraničí.

3. Program festivalu

Festival se skládá ze soutěžních i nesoutěžních projekčních bloků (rozdělených žánrově či tématicky) a z doprovodného programu.

4. Vyhlašovatel a organizátor

Festival vyhlašuje a hlavním organizátorem je Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit, Brněnská 375, 500 12 Hradec Králové, Česká republika, IČO:361488. Spoluorganizátorem je Bio Central Hradec Králové, Biograf Na Špici Hořice, Kino Luník Červený Kostelec a UNITEDFILM.

5. Termín a místo konání

Sedmý ročník festivalu se bude konat ve dnech 3. - 5. listopadu 2016 v Královéhradeckém kraji. Postupně v Biografu Na Špici v Hořicích (3.-4.11.2016) v Bio Central v Hradci Králové (4.-5.11.2016) a v Kině Luník v Červeném Kostelci.

6. Výběr filmů

Festival je otevřen k přihlášení libovolného filmu do soutěžní sekce. Ostatní snímky do festivalu jsou komponovány na základě okruhu nejúspěšnějších filmů z filmových soutěží a přehlídek, které mohou být také zařazeny do soutěžních sekcí. Za výběr je zodpovědný organizační výbor festivalu.

7. Technická specifikace

Technická kritéria pro nosiče s filmy jsou uvedeny v dokumentu Doporučené technické požadavky. Cizojazyčný film musí být opatřen českými nebo anglickými titulky.

8. Akreditace / ubytování

Bezplatná akreditace na festival je automaticky udělena autorovi vybraného snímku s doprovodem a čestným hostům dle rozhodnutí výboru festivalu. Zástupci informačních médií mají vstup na festival zdarma po prokázání příslušnou legitimací. Ubytování není festivalem hrazeno.

9. Závěrečná ustanovení

Hlavním jazykem festivalu je čeština, mezinárodním angličitna. Informace o vstupenkách, ubytování, program festivalu a další podrobné informace jsou zveřejněny na webu www.cinemaopen.cz. Další podrobnosti festivalu jsou definovány dokumenty: soutěžní řád festivalu, technické podmínky, harmonogram festivalu, organizační řád festivalu, rámcový program festivalu a podrobný program festivalu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank