blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Cinema Open

fotoNázevCinema Open
Rok konání2016
Ročník7.
Termín konání03.11.2016 - 05.11.2016
Uzávěrka10.10.2016
AnotaceFestival
Místo konáníHradec Králové, Hořice, Červený Kostelec
OkresHradec Králové
StátČeská republika
Webhttp://www.cinemaopen.cz

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  

Anotace
V České republice se dlouhou dobu formuje hnutí filmových tvůrců, které přerůstá svými ambicemi veškerou dosud definovanou neprofesionální tvorbu. Je to proud zajímavé autorské tvorby, pozoruhodných režijních i hereckých výkonů a producentské vynalézavosti. Je to taková „šedá zóna“ české kinematografie, bez jména a popularity.

Výsledná filmová díla, která se často vyrovnají svým profesionálním vzorům, jsou často případy s rozsudkem malého diváckého zájmu, neochoty podpory masmédií, distributorů a provozovatelů veřejného vysílání, většinou končící nemožnosti představení širšímu publiku. Dochází tak pouze k jejich alternativnímu uvedení. Přitom s nástupem digitální techniky v ekvivalentu profesionální kinematografie, dostupnými prameny filmové erudovanosti a bortícími se komerčními mechanismy filmového průmyslu otevírá nové možnosti novým filmovým tvůrcům, kteří nepodřizují své umělecké vyznání ukazatelům trhu a podmínkám producentů.

A právě z těchto důvodů, na pomoc tomuto druhu filmu, vzniká iniciativa za český nezávislý film, který by se mohl stát v budoucnu středoproudem, takovou druhou ligou profesionální kinematografie. Cílem iniciativy je formování nezávislého filmu, jeho osvěta a popularizace. Vrcholem tohoto snažení je každoročně festival nezávislé filmové tvorby, jehož 7. ročník s názvem Cinema Open se uskuteční 3.-5. listopadu 2016 poprvé ve třech městech Královéhradeckého kraje. Tradičně v Hradci Králové (4.-5.11), nově v Hořicích (3.-4.11) a Červeném Kostelci (5.11.).
foto
Kontaktní adresa
Cinema Open
Impuls Hradec Králové
Brněnská 375
500 12  Hradec Králové

Kontakty
Produkce festivalu 773133744 video@impulshk.cz

Akceptovaná média a technické požadavky
Film 35mm   Blu-ray Disc   Přes datové uložiště   přes FTP   MPEG-2   MPEG-4   MOV   MKV  

Porota
PředsedaLukáš Koláček
Jaroslav Šika
Ondřej Krejcar
Tomáš Burian
Radek Hochman
Vítek Formánek
Eva Csöellová
Pavel Mědílek
Daniel Zezula
Tomáš Hradec


Komentáře k soutěži: Cinema Open
rok konání: 2016

K této soutěži nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank