blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Rychnovská osmička › Propozice

fotoNázevRychnovská osmička
Rok konání2022
Ročník64.
Termín konání07.10.2022 - 09.10.2022
Uzávěrka31.08.2022
AnotaceMezinárodní soutěž
Místo konáníSpolečenské centrum Rychnov nad Kněžnou
OkresRychnov nad Kněžnou
StátČeská republika
Webhttp://www.rychnovska8.cz
Autorské poplatky za projekciPoplatek uhrazen

Propozice   Program  Filmy  Soutěžní bloky  Výsledky  

Propozice
LXIV. Rychnovská osmička – Rychnov nad Kněžnou 2022
Soutěž neprofesionálních filmů a filmů studentů filmových škol
 
s mezinárodní účastí
Česká republika, Rychnov nad Kněžnou, kinosál Společenského centra
7.-9. října 2022
Pořádají Východočeské volné sdružení pro amatérský film a video, z.s. a Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové; ve spolupráci s Kulturou s.r.o. Rychnov n. Kn.


FINANČNÍ PODPORA
Ministerstvo kultury ČR
Královéhradecký kraj
Město Rychnov nad Kněžnou


ÚČAST V SOUTĚŽI
Soutěž je určena pro autory všech věkových kategorií. Zúčastnit se mohou filmoví amatéři i autoři nezávislých filmů; samostatně soutěží snímky všech studentů středních filmových a uměleckých škol a studentů vysokých škol do završení 3. ročníku. Autoři do 15 let se mohou osobně zúčastnit jen v doprovodu dospělého.

Do soutěžní projekce postupují snímky vybrané předvýběrovou komisí. Její rozhodnutí se nezdůvodňují. Filmy doporučené porotami partnerských juniorských soutěží postupují do hlavní soutěže přímo. Pořadatel si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže snímky, které:
 • nesplňují technické podmínky účasti
 • soutěžily v minulých ročnících
 • jsou primárně určeny ke komerčním účelům
 • porušují svým obsahem zákony ČR

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE
 • dokument a reportáž
 • hraný film
 • animovaná tvorba
 • videoklip a experimentální tvorba
 • snímky studentů filmových škol


HODNOCENÍ

Soutěžní kolekci bude hodnotit odborná porota jmenovaná pořadatelem. Na návrh poroty pořadatel soutěže udělí:
 • Hlavní cenu soutěže
 • 1. - 3. cenu v jednotlivých kategoriích
 • Cenu VčVSAFV pro autora do 18 let za snímek přijatý z juniorských soutěží
Rychnovská krajka 2022 náleží:
 • autorovi snímku oceněného Hlavní cenou
 • autorům snímků oceněných na 1. místě v každé kategorii
Cenu mladého diváka získá snímek s největším počtem hlasů udělených žáky a studenty při veřejné projekci (za podmínky, že bude možné ji v tomto ročníku uskutečnit).

Kromě toho mohou být uděleny další ceny věnované pořadateli a sponzory soutěže. Pořadatel si vyhrazuje právo některou z cen neudělit, případně ji přesunout do jiné kategorie dle doporučení poroty.
Nepřítomným autorům se zasílají diplomy. Věcné ceny si mohou vyzvednout po předchozí dohodě u pořadatele.


ORGANIZACE SOUTĚŽE
R8 se uskuteční v kinosále Společenského centra  (ul. Panská 1492 – GPS 50.164118936N; 16.276168893E  Rychnov nad Kněžnou).
Stravování je zajištěno poblíž místa konání, drobné občerstvení v kavárně vedle kina.
Pro autory a další zájemce bude zajištěno ubytování v internátu VOŠ nebo v hotelu na základě závazné přihlášky.
Po projekci soutěžních snímků budou následovat rozborové semináře pod vedením poroty.
Součástí soutěže jsou doprovodné kulturní a společenské akce. Přítomní účastníci dávají konkludentní souhlas s pořízením a případným zveřejněním obrazového záznamu své osoby pro propagační a archivní účely organizátora.
Na webových stránkách www.filmdat.cz/souteze.php?detail=831 najdete od 21. 9. 2022 seznam přijatých filmů a časový harmonogram soutěže se zařazením filmů do projekčních bloků. Počet přijatých snímků je omezen celkovým projekčním časem 520 minut.


EKONOMICKÉ ZAJIŠTĚNÍ
Jeden z autorů snímku zařazeného do soutěžní kolekce a jeden doprovod nezletilého autora bude mít částečně hrazeny náklady spojené s účastí na soutěži dle možností pořadatele (netýká se zahraničních účastníků, vyjma Slovenské republiky). Dalším hostům se rezervují noclehy na jejich vlastní náklady; podmínkou je zaslání závazné přihlášky.

Náklady na uspořádání soutěže budou hrazeny převážně z dotačních programů a darů sponzorů. Přihlášení autoři se podílí registračním poplatkem ve výši 100 Kč za každý zaslaný film - týká se i filmů přihlašovaných přes portál Filmdat. Poplatek lze uhradit na č.ú. 2300912684/2010; variabilní symbol 782022 (do zprávy uveďte své jméno), nebo vložit hotovost do obálky k nosiči.
Pro platbu ze zahraničí platí: IBAN CZ1420100000002300912684; SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX. Autoři, kteří mají účet vedený u slovenské pobočky FIO Banky, mohou uhradit registrační poplatek v Kč nebo Eurech převodem na účet zcela zdarma. Po předchozí dohodě s pořadatelem mohou zahraniční účastníci uhradit poplatek také až během soutěže.

Uhrazený registrační poplatek je podmínkou k zařazení filmů do předvýběru.


TECHNICKÉ PODMÍNKY
Přihlásit snímek do soutěže je možno elektronicky, nebo fyzicky poštou.

Datové soubory společně s elektronickou verzí přihlášky filmu zasílejte prostřednictvím datové služby (např. přes www.uschovna.cz; www.wetransfer.com, nebo odkaz na https://drive.google.com) na e-mail vsaf@post.cz . Akceptované formáty: MPG2, MP4, MOV, AVI, m2t; kodeky: MPEG-2, MPEG-4 (H.264); s rozlišením minimálně 720 x 576 (SD) a maximálně 1920 x 1080 (Full HD). Odkazy na servery YouTube, Stream apod. nebudou akceptovány! Elektronický soubor musí být označen jménem autora a názvem filmu.
Autoři, kteří již mají registrován svůj film v databázi www.filmdat.cz, jej vloží prostřednictvím přihlašovacího dialogu do soutěže Rychnovská osmička 2022. Tím nejsou zbaveni povinnosti zaslat soubor s filmem přes datové úložiště.

Na fyzických nosičích se přijímají do soutěže videoformáty na DVD (standard DVD-VIDEO) a na nosiči Blu-Ray (formát BD VIDEO). Dále pak datové formáty na DVD nebo USB flash disku. Nosiče je nutné označit názvem filmu a jménem autora a společně s vytištěnou přihláškou odeslat na adresu uvedenou níže.

Filmy musí být nahrány v evropské normě (25p; 50i). Před začátkem filmu a po jeho skončení musí být nahráno alespoň 5 vteřin černého signálu. Na nosiči nesmí být žádný další záznam. Doporučená a upřednostňovaná délka soutěžního snímku je do 20 minut.

Prosíme autory, aby k zaslaným snímkům připojili do průvodního listu krátkou anotaci. Nosiče nepřítomných autorů se nevracejí a zůstávají v archivu pořadatele.


KALENDÁŘ SOUTĚŽE
Uzávěrka příjmu filmů do soutěže:                        31. srpna 2022
Oznámení o přijetí/nepřijetí filmů do soutěže:        21. září 2022
Upřesnění přihlášek na ubytování nejpozději do:    27. září 2022
Slavnostní zahájení soutěže:                                7. října 2022  ve 14,15
Vyhlášení výsledků:                                             9. září 2022  od 12,00


KORESPONDENCE
Datové soubory s elektronickou verzí přihlášky zasílejte přes internetové úložiště na e-mail: vsaf@post.cz .

Přihláška soutěžního snímku s přihláškou k ubytování je ke stažení zde:  http://www.filmdat.cz/download.php?akce=detail&id_detail=8

Soutěžní snímky na nosičích s vytištěnou přihláškou a poplatkem 100 Kč zasílejte v obálce s označením "R8" na adresu:

            Centrum uměleckých aktivit
            Tomkova 139/22
500 03  Hradec Králové


Autor zasláním svého filmu do soutěže dává souhlas:
 • se zpracováváním a uchováním jím poskytnutých osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000Sb, a to výhradně pro potřeby pořadatele
 • se zařazením svého snímku do veřejné projekce pro žáky rychnovských škol
 • přihlášením filmu do soutěže autor dává také výslovný souhlas s evidencí svých osobních údajů uvedených v přihlášce do nadnárodní databáze FILMDAT

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank