blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Animág › Propozice

fotoNázevAnimág
Rok konání2016
Ročník1.
Termín konání31.05.2016 - 01.06.2016
Uzávěrka30.04.2016
AnotaceSoutěž
Místo konáníKroměříž, kino Nadsklepí
OkresKroměříž
StátČeská republika
Webhttp://www.animag-kromeriz.cz

Propozice   Program  Filmy  

Propozice
1. KDO SE MŮŽE DO SOUTĚŽE ZAPOJIT?

DĚTI / věková kategorie 11 – 15 let
podkategorie dle přihlašovatelů:

a/ základní školy a gymnázia
b/ ZUŠ + volnočasová zařízení

c/ samostatné autorské filmy od jednotlivců

Vyhlašované motivační téma pro tuto kategorii zní: „DOBRÝ NÁPAD ROZHÝBE A ROZTOČÍ CELÝ SVĚT KOLEM NÁS...“

MLÁDEŽ / věková kategori 15 – 19 let
podkategorie dle přihlašovatelů:

a/ střední školy a gymnázia
b/ ZUŠ + volnočasová zařízení a specializované střední školy se zaměřením na mediální tvorbou
d/ samostatné autorské filmy od jednotlivců


Vyhlašované motivační téma pro tuto kategorii zní: „HALÓ, SLYŠÍTE NÁS?! DVEŘE JSOU OTVEŘENÉ, PROSÍM VSTUPTE...“

NESOUTĚŽNÍ KATEGORIE

vznikne zařazením snímků, které nesplnily některý z parametrů soutěže - např. tvořeny lidmi mimo stanovené věkové kategorie děti a mládež, nebudou použitelné pro prezentaci před diváky z technikých či jiných důvodů.

POŘADATELÉ SI VYMEZUJÍ PRÁVO NEUDĚLIT PRVNÍ CENU V KATEGORII ČI PODKATEGORIÍCH S OHLEDEM NA JEJICH OBSAZENOST SOUTĚŽNÍMI SNÍMK Y A KVALITU.

2. JAK VSTOUPIT DO SOUTĚŽE?

Je to opravdu snadné, nezávazné a bezplatné. Přejděte na www.animag-kromeriz.cz, klikněte na fialový box: PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE a vyplňte přihlašovací formulář. Přihlásit se mohou školní animátorské týmy (za třídu) i jednotlivci za školu, instituci či zcela samostatně. Přihlášení může provést také pedagog nebo rodič.

PŘIHLÁŠENÍ PROSÍM PROVEĎTE CO NEJDŘÍVE, ZÍSKÁTE POTVRZENÍ I BONUSOVÉ INFORMACE.

Uzávěrka soutěže je 30. dubna 2016.

3. CO JE PŘEDMĚTEM SOUTĚŽE?

Animované filmy vytvořené dětmi a mládeží s využitím běžně dostupných technických prostředků: digitálního fotoaparátu, fotoaparátu v mobilu nebo na tabletu + následné zpracování pomocí bežně dostupných programů v PC – spojení jednotlivých snímků do časové osy a vytvoření titulků na začátku i na konci filmu. Do soutěže lze zařadit pouze dílka vytvořená klasickými animačními postupy: STOP MOTION a KRESLENÝ FILM – popis najdete dále v manuálu. Animace vzniklé programy pro počítačovou animaci – FLASH a jiný speciální animační software – do soutěže ANIMÁG nepřijímáme. Klasika je klasika!

DŮLEŽITÉ! - IDEÁLNÍ DOPORUČENÁ CELKOVÁ DÉLKA SOUTĚŽNÍHO PŘÍSPĚVKU JE: 3 minuty
Zdá se vám to málo? Nebojte se, nafotit dostatek snímků pro spojení do časové osy, která ve výsledku vydá na 3 minuty zajímavého nápadu, je práce dost a dost!

DALŠÍ DŮLEŽITÁ VĚC PRO ÚSPĚCH V SOUTĚŽI JE: nápad
Tvůrci animovaných i hraných filmů ví, jak důležitý je nápad, který se následně podrobně rozepisuje do scénáře. Dobrý scénář zaručuje, že příběh je sdělován srozumitelně, má spád i zajímavé zakončení (pointu).

Doporučujeme vám si před zahájením práce na filmu promyslet, co chcete natočit, jak se váš příběh bude vyvíjet, čím vše zakončíte atd. Inspirovat se můžete čímkoliv – příběhy z literatury, zážitky ze života, vlastní fantazií. Pro úspěch v soutěži je dobré se nechat inspirovat také znění, motivačních témat, které jsou uvedeny v ! Když je nápad promyšlený, rozepsaný do jednoduchého scénáře - HURÁ, MŮŽEME ZAČÍT PRACOVAT NA ANIMÁTORSKÉ ČÁSTI.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank