blank
FILMY
" & ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › KFF (KurzFilmFestival)

fotoNázevKFF (KurzFilmFestival)
Rok konání2016
Ročník22.
Termín konání18.03.2016 - 20.03.2016
Uzávěrka15.01.2016
AnotaceMezinárodní festival
Místo konáníBerlin, Kino Toni
Okres-
StátNěmecko
Webhttp://www.ars-cinema.de

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  

Anotace
22. mezinárodní filmový festival „Naši sousedé u přátel“ je festivalem krátkometrážních filmů, který příspěvky ze západní a východní Evropy upoutává pozornost na tvorbu nezávislých filmových tvůrců a zároveň tvoří platformu pro mezinárodní kontakty mezi evropskými nezávislými tvůrci, čímž přispívá k porozumění mezi kulturami Východní a Západní Evropy. Nabízí výjimečnou příležitost pro poznání jiných filmových kultur a pro mezikulturní dialog mezi německými a zahraničními autory.

Přihláška ke stažení zde.

Téma festivalu:
Sousedé v Evropě

Zaslány mohou být filmy všech žánrů – dokumentární, hrané, reportáže, animace a video-clipy. Výběr filmů pro sestavení programu pak zohledňuje jak spoluúčast publika, tak společensko-kritická témata. 25 let po změnách v zemích střední a východní Evropy, bychom rádi ukázali filmy se společenskými souvislostmi. „Jak bylo v jednotlivých zemích společenských změn dosaženo? Jaké sociální napětí ve společnosti existují? Jak byly společenské změny viděny v jiných zemích Evropy? Co znamená Evropa pro nás dnes? To vše jsou zajímavá témata pro nezávislé autory.

Tvorba a zhlédnutí soudobých filmů utváří individuelní a společenské identity. Film tak plní jednak důležitou funkci umělecké debaty o společenských a politických realitách a otevírá také pro další lidi možnost vytvářet individuelní identitu a vyjádřit ji. V procesu globalizace může film podpořit vlastní začlenění člověka. Ale právě tak, jak zahraniční filmy poznávání a porozumění jiných zemí a kultur usnadňují a nás obohacují, mohou stejně působit i filmy z Německa. Vtipem a originálním použitím tvůrčích technik jsou tvořeny dílka nezaměnitelné autentičnosti. Autoři jsou pak skutečnými „Kronikáři naší doby“.

Medium „film“ je vynikajícím prostředkem k setkávání lidí každého věku, nejrůznějšího sociálního a národnostního původu. Společné diskuse o filmu podporuje schopnosti, které jsou důležité pro integraci do společnosti. K tomu vedle kreativity patří také kooperace, koncentrace, výdrž a další sociální kompetence. Existenci kulturní mnohotvárnosti v Evropě je nutno podporovat a zachovat jeho filmové dědictví, zpřístupňovat je občanům Evropy a podněcovat tak mezinárodní kulturní dialog.

Těžištěm budou opět nekomerční filmy ze střední a východní Evropy. Právě autoři ze sousedních zemí jako je např. Polsko, Česko a Slovensko jsou v tom opravdoví mistři. Také příspěvky ze zemí bývalého Sovětského svazu a zemí západoevropských jsou samozřejmě vítány.

Vítány jsou i filmy mimoevropských autorů, pokud odpovídají danému tématu. Pozváni jsou opět i studenti filmových škol. Jejich filmy budou promítány ve zvláštním bloku a budou i zvlášť hodnoceny.
foto
Ředitel festivalu
Rainer Hässelbarth

Kontaktní adresa
Frau Beate Müller
Pistoriusstr. 31
D 130 86 Berlin

Kontakty
Beate Müller 0049 30 926 9250
Rainer Hässelbarth 0049 30 9620 0940 rainerfilm@gmx.de

Akceptovaná média a technické požadavky
DVD Video   data CD/DVD   Přes datové uložiště   MPEG-4  

Soubory ke stažení
Soubor Velikost
KFF Berlin 2016 - Přihláška filmu 66 kB

Komentáře k soutěži: KFF (KurzFilmFestival)
rok konání: 2016

K této soutěži nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank