blank
FILMY
" & ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › AEROKRAŤAS

fotoNázevAEROKRAŤAS
Rok konání2013
Ročník10.
Termín konání01.11.2013
Uzávěrka30.09.2013
AnotaceSoutěž
Místo konáníPraha, Kino Aero
OkresPraha
StátČeská republika
Webhttp://www.aerokratas.cz

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  

Anotace
Stejně jako každý rok i pro letošek připravili piloti pražského kina Aero oblíbenou soutěž krátkých studentských a amatérských filmů Aerokraťas. Letošní jubilejní 10. ročník soutěže se spojil s 15letým výročím novodobé historie kina Aero a odrazil se přirozeně ve výběru tématu hlavní kategorie soutěže, kterým je pro letošek číslovka „15“. Téma hlavní kategorie může být zpracováno libovolným způsobem, jediným dalším omezením je povinná maximální délka soutěžících filmů, a to do 7 minut.

Kromě hlavní kategorie se mohou v roce 2013 filmaři ucházet o ceny ještě v dalších čtyřech kategoriích – krátký film na volné téma, minutka, dětský film a cena diváků. Všechny přihlášené „kraťasy“ budou také zápolit na YouTube kanálu Aerokraťasu o zvláštní diváckou cenu „Nejoblíbenější kraťas na YouTube“.

Novinkou letošního ročníku je změna kritérií pro autory soutěžících snímků. Poprvé v historii Aerokraťasu budou moci soutěžit pouze amatérští filmaři nebo studenti filmových škol s dosud nedokončeným vzděláním. Soutěžní filmy je možné přihlašovat od 25. května do 30. září 2013. Slavnostní finálová projekce proběhne 1. listopadu.

Ze všech přihlášených snímků, které splní pravidla soutěže, vyberou piloti Aera kolem 30 krátkých filmů, které se 1. listopadu v Aeru zúčastní slavnostní finálové projekce. Vítěze jednotlivých kategorií zvolí odborná porota složená z filmových profesionálů i diváci přímo v sále po projekci. V hlavní kategorii budou uděleny ceny pro tři nejlepší snímky. V ostatních kategoriích bude vybrán pouze jeden absolutní vítěz. Vítězné snímky budou v průběhu následujícího roku zařazeny jako předfilmy projekcí celovečerních filmů v kině Aero, autoři vítězných krátkých filmů se mohou těšit také na hodnotné věcné ceny. O vítězi rozhodne odborná porota přímo v sále při projekci.

V loňských ročnících v porotě zasedli takové osobnosti jako producent Čestmír Kopecký, režisér Jan Hřebejk, režisér Robert Sedláček, spisovatel Miloš Urban, herci Jiří Mádl, Vojtěch Dyk, Simona Babčáková a mnoho dalších. Také řada účastníků předešlých ročníků Aerokraťasu už dnes patří mezi etablované umělecké osobnosti. Za všechny můžeme jmenovat například bývalého pravidelného účastníka režiséra Michala Hogenauera, který se v roce 2012 dostal se svým filmem Tambylles do soutěže Cinéfondation na filmovém festivalu v Cannes, členy uměleckého prostoru Trafačka Jakuba Nepraše a Michala Cimalu nebo vítěze Ceny Jindřicha Chalupeckého Marka Théra. Mladého filmaře Jana Vejnara si piloti Aera oblíbili natolik, že mu letos svěřili vytvoření nové znělky kina, která se momentálně dokončuje ve spolupráci se studiem Lucky Man Films Davida Ondříčka.
foto
Koordinátor soutěže
Miroslav Velš

Kontaktní adresa
Kino Aero
Biskupcova 31, 
130 00 Praha 3
tel.: 777 077 055
email: info@kinoaero.cz
www: http://www.kinoaero.cz

Kontakty
Mirek Velš +420 774568015 mirek.vels@kinoaero.cz

Akceptovaná média a technické požadavky
AVI  


Komentáře k soutěži: AEROKRAŤAS
rok konání: 2013

K této soutěži nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank