blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Vystřelená bába

fotoNázevVystřelená bába
Rok konání2012
Ročník2.
Termín konání19.10.2012 - 20.10.2012
Uzávěrka01.10.2012
AnotaceSoutěž
Místo konáníNymburk, Kino Sokol
OkresNymburk
StátČeská republika
Webhttp://www.vystrelenababa.wz.c…

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  

Anotace
Nymburský filmový festival, který si zakládá na naprosté otevřenosti filmových žánrů a rovněž nelimituje délku soutěžních snímků.

Hlavním cílem festivalu je představit filmová díla amatérských a nezávislých tvůrců. V rámci festivalu budou uvedeny filmy přihlášené do soutěžní sekce (viz. propozice) a filmy dle dramaturgického výběru pořadatele. Autoři mohou kromě soutěžního snímku zaslat i další audiovizuální díla, přičemž jejich uvedení závisí na dramaturgii festivalu.

Soutěž vyhlašuje a pořádá Městské kulturní středisko v Nymburce. Cílem festivalu je představit amatérské a nezávislé filmové tvůrce v soutěži hodnocené porotou a obecenstvem.

Název festivalu vychází z pověsti, zpracované Janem Řehounkem v knížce Pověsti z Kaplanky: "Když vojsko Žižkovo obléhalo Nymburk, dobýti ho nemohlo. Jakási baba z předměstí se nabídla, že za odměnu ve stříbře ukáže vojsku cestu, kudy bude moci vniknout do města. Když se baba hlásila o odměnu, dal Žižka, který zradu nenáviděl, slíbené stříbro roztavit, babě nalít do krku a pak ji velikým prakem ke ztékání měst vystřelit. Les, do něhož baba padla, byl nazván Babínem."

Přejme tedy zúčastněným tvůrcům raketový start do filmového nebe, samozřejmě bez pádu do lesa Babína. Lákavou cenou pro vítěze je originální grafický list a upomínkové předměty, třeba.foto
Hlavní organizátor
Jiří Vetešník

Kontaktní adresa
MěKS Nymburk
Palackého třída 449
288 02 Nymburk

vystrelenababa@email.cz

Kontakty
Jiří Vetešník +420 721332260 vystrelenababa@email.cz

Akceptovaná média a technické požadavky
DVD Video   MPEG-2  


Komentáře k soutěži: Vystřelená bába
rok konání: 2012

[moskaljuk] - Michal Moskaljuk23.10.2012 02:05:48

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank