blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Brněnská šestnáctka › Ocenění

fotoNázevBrněnská šestnáctka
Rok konání2010
Ročník51.
Termín konání13.10.2010 - 17.10.2010
Uzávěrka22.08.2010
AnotaceMezinárodní festival
Místo konáníBrno, sál B. Bakaly, Žerotínovo nám. 5
OkresBrno - město
StátČeská republika
Webhttp://www.b16.cz

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  

Ocenění
Ocenění Oceněný film Autor
Soutěžní kategorie: Ocenění nezávislé na kategorii
Hlavní cenaVäkivaltaa jakuvaamataitoaTerjo Aaaltonen
Soutěžní kategorie: Hlavní soutěž - Amatéři
Zlatá medaileExtinciónFernando Usón
Stříbrná medaileLevedadLucia del Rio
Bronzová medaileAprilis SuskhiTornike Bziava
Čestné uznáníAndělé na kolejích (festivalový sestřih) [A]Ondřej Hejna
Čestné uznání sdružení pro B16DengFiliz Işik Bulut
Čestné uznání sdružení pro B16Andělé na kolejích (festivalový sestřih) [A]Ondřej Hejna
Cena Petra HvížděAprilis SuskhiTornike Bziava
Soutěžní kategorie: Dětská sekce - Kat. A - dospělí s dětmi
1.cenaCena neudělena-
2.cenaIntuice [A]Kolektiv FK Lávka
3.cenaCena neudělena-
Soutěžní kategorie: Dětská sekce - Kat. B - děti a mládež do 16 let
1.cenaFrantišek [A]Matěj Brothánek
2.cenaSevere Liver BarTomáš Brestič
2.cenaPorážkaTomáš Brestič
3.cenaSkonči s tím!Pavlína Taubingerová
Zvláštní cena za komplexní přístup k audiovizuální tvorběVodopád slovLadislav Novotný
Zvláštní cena za vtip a humor ve filmuPorotceMatěj Brothánek, Vít Šaroun
Soutěžní kategorie: Dětská sekce - Kat. C - mládež 17 - 20 let
1.cenaSmích z vedlejšího pokoje [A]Vít Šaroun
2.cenaSvatoborovi konečně svítáJakub Zvoníček
2.cenaO létáníJakub Zvoníček
3.cenaA ona s tím nemůže nic udělat. [A]Daniel Zezula
Čestné uznáníVánoce, bláto a smetíJonáš Svoboda
Čestné uznáníStrom [A]-

Vyjádření poroty
ROZHODNUTÍ MEZINÁRODNÍ POROTY 51. ROČNÍKU MEZINÁRODNÍ VÝBĚROVÉ SOUTĚŽE NEKOMERČNÍCH HRANÝCH FILMŮ BRNĚNSKÁ ŠESTNÁCTKA:

Mezinárodní porota soutěže krátkých filmů pracovala v tomto složení :

Předseda:
Mirek Janek, režisér a pedagog, ČR

Členové:
Eva Hrozková, dramaturgyně, filmová publicistka a překladatelka, ČT Praha, ČR
František Nejedlý, filmový historik, ČR
Vera Szepesvári, filmová publicistka, Maďarsko
Vladimír Mlčoušek, scénárista a pedagog, Slovensko

Mezinárodní porota 51. ročníku Brněnské šestnáctky zhlédla 74 filmů a po závěrečném hodnocení rozhodla takto:

HLAVNÍ CENA Hlava plná filmů
Väkivaltaa jakuvaamataitoa – Terjo Aaaltonen/Finland/S


ZLATÉ MEDAILE

Kategorie: Amatér
Extinción II – Fernando Usón/Spain

Kategorie: Student
Quan - Karzan Kader/Sweden (Vietnam)

Kategorie: Nezávislý profesionál
El orden de las cosas – César y José Esteban Alenda/Spain


STŘÍBRNÉ MEDAILE

Kategorie : Amatér
Levedad – Lucia del Rio/Spain

Kategorie: Student
Grobari – Bartek Cierlica/Poland

Kategorie: Nezávislý profesionál
Que divertido – Natalia Mateo/Spain
El cortejo – Marina Seresesky/Spain


BRONZOVÉ MEDAILE

Kategorie : Amatér
Aprilis Suskhi – Tornike Bziava/Georgia

Kategorie: Student
Guided Tour - Behnjamin Freidenberg/Israel

Kategorie: Nezávislý profesionál
Jesusito de mi vida – Jesús Pérez-Miranda/Spain

ČESTNÁ UZNÁNÍ

Kategorie: Amatér
Andělé na kolejích - Ondřej Hejna/CR

Kategorie: Nezávislý profesionál
Ogrodzenie - Tomasz Matuszczak/Poland

Brno 16. 10. 2010
Miroslav Janek, v. r.
Předseda mezinárodni poroty B 16


ZVLÁŠTNÍ CENA ŘEDITELE

ZVLÁŠTNÍ CENA pro nejzajímavější film přítomného autora věnovaná Brněnským kulturním centrem a udělená ředitelem BKC. (10.000,- Kč )

Členové poroty:

Monika Šimková
Jan Nováček
Šárka Tryhuková

Marea alta - Barbara Ochoa/México

Brno, 16. 10. 2010
Mgr. Monika Šimková, v. r.
Ředitelka, Brněnské kulturní centrum


STUDENTSKÁ POROTA 50. ROČNÍKU BRNĚNSKÉ ŠESTNÁCTKY ROZHODNUTÍ STUDENTSKÉ POROTY 50. ROČNÍKU BRNĚNSKÉ ŠESTNÁCTKY

Studentská porota pracovala ve složení:

Eliška Malečková,ČR
Michaela Čajková,Slovensko
Dongyup Shin, Jižní Korea
Sara Pilchman, USA
Joanna Brzykcy, Polsko


Hlavní cena „Malá hlava plná filmů“
El orden de las cosas – César y José Esteban Alenda/Spain/IP

Zvláštní uznání
Putain Lapin – Guerin Van de Vorst/Belgium/IP
Muñecas – Miguel Salgado/Mexico/S

Brno, 16. 10. 2010
Eliška Malečková, v. r.
Předseda studentské poroty

CENA PETRA HVIŽDĚ

CENA PETRA HVIŽDĚ,
určená mladým nadějným tvůrcům, udělovaná Sdružením pro B16 a alternativní film.

Členové poroty:

Katrin Taubingerová
Šárka Tryhuková
Miloš Henkrich

Aprilis Suskhi – Tornike Bziava/Georgia/A


Čestná uznání Sdružení pro B 16

Deng – Filiz Işik Bulut/Turkey/IP
Andělé na kolejích - Ondřej Hejna/CR/A

Brno, 16. 10. 2010
Katrin Taubingerová, v.r.
Předsedkyně Sdružení pro Brněnskou šestnáctku

Cena Petra Hviždě
je zvláštním oceněním pro film či video mladého tvůrce. Je tu, aby připomínala nám všem jak křehký je lidský život a jak tragické je, když předčasné skončí, zejména pak je-li jeho nositelem tak talentovaná a silná osobnost jako byl náš dobrý kamarád a blízký spolupracovník, Petr Hvižď. Nadějný mladý režisér, který natočil řadu krátkých hraných filmů: "Poslední pozvání", "Stínohra" (1984), "Útočiště" (1986) a dvakrát vyhrál Brněnskou 16. Následovalo přijetí na FAMU, kde natočil středometrážní film "Vykladač snů"(1990). V roce1994 celovečerní debut film "Řád". Pro českou televizi Brno natočil povídky Úpis a Třináctou klec, ale především dokumenty o sv. Vojtěchovi, ale také dokumenty Možnosti hrdinů, dvoudílný cyklus Dukla -krev a mýtus a třídílný Stínoví vojáci. Za svou dokumentární práci získal také ocenění - televizního Trilobita, Pierota i ocenění na olomouckém Academia filmu. Tvůrcem této ceny je akademický sochař Zdeněk Kolářský.

DĚTSKÁ SEKCE

Porota:

Vladimír Mráz, ČT Ostrava
Milan Šebesta, FŠ Zlín
Bronislav Kusý, VUT Brno

Kategorie A – dospělí s dětmi

2. místo: Intuice - kolektiv Lávka

Kategorie B – děti a mládež do 16 let

1. místo: František Matěj Brothánek
2. místo: Severe Liver Bar - Tomáš Brestič
2. místo: Porážka - Tomáš Brestič
3. místo: Skonči s tím - Pavlína Taubingerová

Zvláštní cena za komplexní přístup k audiovizuální tvorbě
Vodopád slov - Ladislav Novotný

Zvláštní cena za vtip a humor ve filmu
Porotce - Vít Šaroun, Matěj Brothánek

Kategorie C – mládež 17 -20 let

1. místo: Smích z vedlejšího pokoje - Vít Šaroun
2. místo: Svatoborovi konečně svítá - Jakub Zvoníček
2. místo: O létání - Jakub Zvoníček
3. místo: A ona s tím nemůže nic udělat - Denny Ellis

Čestné uznání: Vánoce, bláto a smetí - Jonáš Svoboda
Čestné uznání: Strom - Andrej Chovanec/Slovensko

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank