blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Filmová databáze › Nikolasův červený balónek


Nikolasův červený balónek

CZ 160179, Česká republika

ProdukceNAŠA TV
KategorieHraný
Délka (hh:mm:ss)00:06:58
Formát obrazu16:9
Rok vzniku2016
Datum premiéry -
Místo premiéry -

Anotace
Natočeno podle francouzského filmu Alberta Lamorisse - Červený balónek - z roku 1957, který se odehrává v Paříži a je příběhem o přátelství malého chlapce Pascala a nafukovacího balónku. Ale i o závisti a nepřátelství bandy uličníků, pronásledování, o tragédii zničení balónku a s překvapivým závěrem, kdy se všechny balónky z Paříže slétnou k Pascalovi a berou ho na výlet nad městem. Film zároveň předvádí téměř zázračné možnosti, které má jenom tento druh umění. Je totiž natáčen po celé Paříži, ale ve střižně jsou jednotlivé záběry složeny tak, že příběh budí dojem, jako by se odehrával okolo jednoho bloku domů.
My jsme naši verzi natočili místy volně, chvílemi docela přesně a na závěr zase úplně jinak. Z Lamorissova příběhu jsme vybrali pro nás zásadní momenty a ve svém městě Polici nad Metují jsme postupně našli lokace tak, aby odpovídaly záběrům původní předlohy, procestovali jsme při tom celé město a měli i velké štěstí. Francouzský Pascal se při svém putování městem setká se skupinou vojáků. Tuto scénu jsme původně vypustili, ale během natáčení se kousek od nás řadila rota polických ostrostřelců. Následovala krátká domluva - a měli jsme ve filmu i vojsko. Také jsme si trochu pohráli s efekty a do záběrů doplnili Eiffelovku.
Svůj film jsme natáčeli ve třech ročních obdobích a v různých lokacích města - s cílem dosáhnout jednoty příběhu, času i místa, podobně, jako se to podařilo francouzským filmařům, ale závěrečnou scénu zničení balónku jsme si udělali po svém.
Fotografie z filmu Fotografie z natáčení
foto foto
Soutěže / Ocenění
2017: Zlaté Slunce Dvůr Králové 2.cena
2017: Celostátní soutěž NFT ČR Zlaté Slunce Čestné uznání
Štáb a obsazení
FunkceJméno
AutorKolektiv NAŠA TV
RežieJan Starý
StřihačJan Starý
KameramanGabriela Palijová
HerecNikolas Letzel
Grafik/TrikařJan Starý
Distribuční informace
NosičDélka černéFormát zvuku

Komentáře k filmu: Nikolasův červený balónek
rok natočení: 2016

K tomuto filmu nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank