blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Komentáře


Komentáře k soutěži: Krajské kolo CSNFT ČR Tachov
rok konání: 2020

Komentář ze dne: 25.05.2020 06:49:13     Reagovat
Autor: [Loucim] - Jan Loučím
Titulek: Celkové hodnocení
Při celkovém hodnocení soutěže roku 2020 má porotce jednu opravdu nepříjemnou zkušenost, zatím nepoznanou, a to sezení u biografů doma, sám bez autorů, sám bez kolegů porotců a sám bez reakcí diváka, ať již při projekci v kině nebo z reakcí mezi jednotlivými bloky. Je to něco, co devalvuje celé to soutěžní klání. Bohužel, letos se to stalo, musíme si možná zvyknout na další podobné skutečnosti. Jediná výhoda celé té nepříjemnosti je ale fakt, že si můžeme po skončení projekce filmu, nebo i během ní, pustit kousek znovu, pouštět sem a tam, nedochází potom k nějakému nepochopení z rychlosti střihu, šumu v sále kdy nebylo rozumět apod. Ale hlavně si posuzování filmu člověk může "užívat", není odkázán na rychlé zápisy ve tmě a může si sepisování verdiktu obřadně skládat na papír nebo přes klávesnici PC po skončení nebo po opětovné projekci...

Dvacetjeden film jsem si prohlédl s velkou chutí. Když skončil poslední "kousek" byl jsem celý zkoprnělý - co se to stalo? Pro mne naprosto nepochopitelné: Několik filmů bez autorských a profesních titulků, u jednoho počet jmen v titulkové listině přesahuje číslo 120 a některé úplně bez písmenek, ani název nebyl na "plátně" písemně oznámen. S tím jsem se za 55 let pohybu ve světě neprofesionálního, dříve označovaného amaterského, filmu nesetkal. Podivné.

Pokud nelze hodnotit výše uvedené prohřešky jako mínusy, pak kvalita si drží
úroveň let minulých, posledního desetiletí. Více filmů, i více autorů, pro mne neznámých, více autorů asi i ze zahraničí /Slovensko/, nikoli ze západních Čech.
Že se několik autorů drží i nadále svého řemesla /Novák, Kotas, Hosnedl, Flaška, Soukup/ je hodně fajn, oni totiž drží i kvalitu soutěžních filmů a tím i celé soutěže. Díky jim. Hodnocení uvedeno v komentářích detailněji.

Velké minus zapisuji těm, kteří rozdělovali filmy do kategorií, evidentně školní filmy poslali například do sekce hraných /Vyhnání/, experimentálních /Medzi/ nebo že by to udělali sami autoři???

Skoro nikdy se nedostanu k tomu, jak předvýběrová komise - porota - posune jednotivé filmy dál, snad letos při použití tohoto "výpočetního výdobytku" /ironicky myšleno - jsem bývalý ajťák/ bude líp a informaci si přiložím k tomuto osmistránkovému spisku.
Zdraví Jan Loučím

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank