blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Komentáře

ke článku: V Českých Budějovicích vzniká středobod nezávislého filmu
ze dne 08.02.2023, autor článku: Ondřej Krejcar

Komentář ze dne: 09.03.2023 09:02:03     Reagovat
Autor: [Josef Strubl] - Josef Strubl (josef.strubl@iqmedia.cz)
Titulek: Lukáš Koláček nechápe
Když se prokliknete do celého článku na UnitedFilm, je text napsaný jako skvělé PR, ale zbytečně napadá České vize. Ne, že bych neměl k práci pana Forejta výhrady, ale pan Lukáš Koláček, autor článku, nepochopil smysl Českých vizí. Není to spektákl, jako Černá věž, ale podpora bohulibé volnočasové aktivity.

Komentář ze dne: 18.04.2023 13:58:54     Reagovat
Autor: [Taranis Film] - Martin
Titulek: České vize / Černá věž
A Černá věž není podpora bohulibé aktivity (vedle souběžné podpory neziskové organizace)? Na rozdíl od Černé věže pak České vize naopak veřejné prostředky čerpají. Ten článek není PR, ale osobní zkušenost. Lukáš Koláček naopak problematiku poměrně podrobně zkoumá a chápe v souvislostech (viz předchozí články a rozhovory na portálu). Rozhodně kritiku nestaví "bonusech" ve formě hotelů a servisu soutěžícím, zato poukazuje spíš na samotnou formu soutěže, podmínky a kvalitativní úroveň. Vždyť se stačí podívat na aktuální průběh Českých vizí. A je to problém i mnoha dalších "tradičních" soutěží... je tu jakási vyřčená snaha dostat na soutěže mladší generaci, ale zůstává často jen u slov. Na oficiálních stránkách Českých vizí v "Úvodu" najdete neaktuální výzvu k přihláškám a data krajských kol. Skutečnou přehlednou informaci najde neznalý divák až ve "Statusu přehlídky", mezitím musí ignorovat názvy jednotlivých sekcí Vizí v hlavičce stránky, které mu nemohou nic říct a zbytečně jej matou.

Pak tu máme aktuálně probíhající krajská kola... kde je jejich detailní program? Kromě data? Kde jsou průběžné výsledky? Občas se poštěstí tady na FilmDatu... ale na stránkách Českých vizí není přehledně dostupný ani odkaz do FilmDatu.

Sociální sítě... existuje nepřehledná "Událost" na Facebooku souhrnně za všechna krajská kola. Je v ní zakázáno přidávat příspěvky a komentáře (třeba dotaz "kde je program, kdy a kam mám dorazit?), na oficiální Facebookové stránce je nesystematicky pár příspěvků k probíhajícím krajským kolům... a snad jen organizátorka pražského kola připojila výzvu k účasti autorů do některých skupin Amatérského filmu. Jinak nic.

Znělka aktuálního ročníku... není, minulá byla jen směskou grafiky a titulků. Poslední video na YouTube Českých vizí je 10 měsíců staré.

Asi by se dalo pokračovat, např. hodnotícím systémem.

Opravdu má takhle vypadat největší celostátní soutěž pro všechny generace, která se snaží přilákat nové účastníky a třeba i diváky mimo autory přihlášených filmů (a často ani ty ne)?

Ano, v tom je jeden z velkých rozdílů od Černé věže, ta pozlátka kolem, to jsou jen projevy organizačních a vyjednávacích schopností organizátorů Černé věže.

Komentář ze dne: 19.04.2023 18:56:00     Reagovat
Autor: [joeecz] - Josef Burant (burantcz@gmail.com)
Titulek: Martin to vypích přesně
Organizace Českých vizí je vskutku dost tragická. A to i přes zajištěnou stálou finanční podporu Ministerstva kultury s organizačním týmem na plný úvazek. A že to jde dělat mnohem lépe vidíme na Černé věži. Je to tedy jen o lidech a přístupu.

Komentář ze dne: 25.04.2023 08:22:01     Reagovat
Autor: [Josef Strubl] - Josef Strubl (josef.strubl@iqmedia.cz)
Titulek: Na každém šprochu...
Tak dobrá, poopravuji: České vize mají být podporou bohulibé aktivity. Tím mám na mysli podporou neprofesionální volnočasové aktivity. Citoval bych (možná po několikáté, a jen nepřesně z paměti, ale já to někdy zkusím najít) pana Valušiaka, který kdysi napsal, že člověk, který řeší jak filmově vyjádřit ranní svítání je kvalitnější člověk, než ten, který na stadionu řve Bijte je! Domnívám se, že smyslem Českých vizí (dříve Českého lvíčka a ještě dříve České národní) je motivovat co nejvíce lidí k intelektuálně hodnotné a pro společnost mnohdy i užitečné činnosti - amatérskému filmování. Naproti tomu Černá věž chce divákům ukázat jen to nejlepší, co organizátoři obstarají z nezávislé tvorby. Vidíte v tom ten rozdíl? Tím prosím Černou věž nijak nehaním - je to prostě něco jiného.
A teď k organizaci Českých vizí. Jak nám říká staré pořekadlo, ryba smrdí od hlavy. My, kteří si pamatujeme předešlé metodiky z NIPOS (včetně předešlých historických názvů a transformací), můžeme říct, že větší nezájem jsme (řekněme za posledních 40-50 let) ještě nezaznamenali. Mohu doložit, ale nebudu se raději rozepisovat, abych nenarazil.

Komentář ze dne: 25.04.2023 08:27:14     Reagovat
Autor: [Josef Strubl] - Josef Strubl (josef.strubl@iqmedia.cz)
Titulek: ad sociální sítě
Ještě bych poznamenal, že obecné sociální sítě jsou pro mnohé asi zajímavé, ale netříštil bych síly, sociální síť pro neprofesionální filmaře je Filmdat. Vezměte ho v potaz jako další (oborovou) sociální síť a šiřte jeho slávu.

Komentář ze dne: 07.05.2023 21:14:18     Reagovat
Autor: [Taranis Film] - Martin (info@taranis-film.cz)
Titulek: Motivace a marketing
Vidíte, na cíli "motivovat k amatérskému filmování" se určitě shodneme. Stejně tak byl měl být autor motivovaný svůj film zaslat do soutěže. Pokud bychom se na to dívali marketingově (a tohle funguje ať už na komerční tak hobby úrovni), tak ale i autor něco očekává, něco mu festival musí nabídnout. A pokud to už nabízí, musí to umět "prodat". České vize z mého pohledu čerpají ze setrvačnosti a ze zaběhlých autorů, ale pokud chtějí přilákat autory nové, pak musí, chtě nechtě, jít za novými autory... třeba na ty sociální sítě. A tím netříští síly, to je pouze reklamní kanál (stejně jako pro jakékoliv jiné firmy). Do začátku stačí málo, udělat poutavou znělku nebo sestřih z minulých ročníků. Detailně popsat, co autorovi festival nabízí - např. že v krajských kolech se promítá každý film bez předvýběru, vezměte své kamarády a ukažte jim svůj film na velkém plátně! A ještě dostanete slovní zhodnocení od poroty! Chce to pěkný plakát, hlavní a doplňkový program, někde jej včas vyvěsit... teda pokud je vůbec záměr dostat na projekci někoho jiného než autory. Diváky, z kterých se pak třeba stanou autoři, kdo ví. Finále v Ústí už pak není nic jiného než přímý "konkurent" Černé věže... projekce s předvýběrem a dramaturgií (i na Černé věži je amatérský film zastoupený v 2x větší síle než ostatní kategorie, není to tedy zdaleka jen o nezávislém filmu). Jenže jak se má do finále Vizí dostat kvalitní obsah reprezentující celou republiku, když se do ní hlásí pomalu násobně méně autorů (v rámci hraného filmu) než na Černou věž... a to nás vrací na začátek, že festival musí autory zaujmout. A pokud má čím, musí jim to umět "prodat".

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank