blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Komentáře

ke článku: České vize vysílají z karantény: Epilog / Slavnostní zakončení
ze dne 25.10.2020, autor článku: MgA. Jiří Forejt

Komentář ze dne: 26.10.2020 14:10:03     Reagovat
Autor: [doktor] - Bohumír Novák (bohumir.novak@seznam.cz)
Titulek: Debakl
Přeji všem pěkný den. Tedy díval jsem se včera na slavnostní zakončení festivalu České vize a musím vám říct, že to bylo něco strašně ubohého. 5 pánů se předvádělo před svýma přenosnýma PC, v kvalitě, která připomínala spíše počátky barevné televize. I ten nejhorší amatérský film měl určitě lepší kvalitu, než co jsme mohli vidět v přímém přenosu. A výpovědní hodnota? Nula. Nejen, že jsme se nedozvěděli nic o průběhu celého festivalu, ale ani porotci nám nebyli představeni a že bychom viděli třeba krátké ukázky z vítězných filmů, o tom se nám mohlo jenom zdát. Jeden z průvodců pořadem nám ukázal svou maminku v parku s rouškou a další se prezentoval svým hudebním triem. Jediným pozitivem snad byl rozhovor s panem profesorem Adlerem a to bylo vše. Pánové, na stupnici spokojenosti 10% a to vám ještě hodně přidávám. Byť jsem získal druhou cenu v kategorii animovaných filmů, tak slavnostní večer mi veškerou radost úplně pokazil. S pozdravem Bohumír Novák

Komentář ze dne: 26.10.2020 17:59:03     Reagovat
Autor: [sika] - Ing. Emil Pražan (Ing.Emil.Prazan@seznam.cz)
Titulek: Názor
K tomu, co napsal dr. Bohumír Novák. Na tohle téma jsem dnes obdržel 15 emailů nebo esemesek či hovorů. Nechci se zmiňovat o úrovni hodnocení filmů, protože je právem každého člena poroty vyslovit svůj názor na jejich kvalitu. A epilog? Čtyřicet minut napodobeniny toho, co se odehrávalo někdy před deseti lety při zakončení Českého lva a od čeho se upustilo. Jen malou poznámku k tomu, že ne všichni z těch, kteří k nám hovořili, vědí mnoho o oboru amatérského filmu, který tu existuje skoro sto let. Nevznikl v době videa, jak si někteří z nich myslí. Proto také nevědí onu základní věc, co je co. Tak tedy: Soutěž znamená, že jsou vyhodnoceny filmy na prvním, druhém a třetím místě, nebo i na místech dalších. Označení přehlídka patří těm akcím, kde nejde o pořadí, ale o hodnocení jednotlivých tvůrčích složek. Kupříkladu za scénář, za kameru, za režii. Název festival patří několikadenním akcím, které mají obvykle mezinárodní účast. Název soutěžní přehlídka, který jsem zaznamenal, je protimluv. Mladí autoři rádi říkají, že jdou na „fesťák“. Jde o základní omyl. Na ten opravdu nejdou. Emil Pražan.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank