blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy
ANKETA
Vyjádřete hlasováním svůj názor, jak by mělo probíhat hodnocení filmů na celstátní soutěži Český Videosalon v příštích letech.


Celkem hlasovalo: 116

Komentáře

ke článku: O přehradách dnešních dnů
ze dne 17.05.2017, autor článku: Ing. Emil Pražan

Komentář ze dne: 24.05.2017 15:12:46     Reagovat
Autor: [Taranis Film] - Martin Doležal (mdolezal@taranis-film.cz)
Titulek: Přehrady
Bohužel mám pocit, že přehrady mezi staršími a mladšími existují a to v dlouhodobém měřítku. Na jednu stranu ano, pořadatelé "starších" festivalů jsou mladým otevřeni, opačně to s dokumentární tvorbou nebývá, ale na stranu druhou jim aktivně nevytváří vhodné prostředí. Příkladem budiž Český videosalon, kde bych očekával právě tu kýženou rovnováhu. Řekněme si to na rovinu, většina mladých neholduje dokumentární tvorbě, která jim není často tématem generačně blízká, starší zase v hrané tvorbě postrádají myšlenku a smysl. Jak lze sblížit oba tábory, když v celostátním finále dostane prostor 6 hodin dokumentární tvorby oproti 1,5 hodinách hraných snímků? Kolik mladších autorů se dostaví? A když už se odhodlají, kolik se jich v drtivě převažující společnosti starších cítí pohodlně? Chtějí se rovněž setkat i s vrstevníky. O místu konání a časovém harmonogramu pro pracující ani nemluvím. Ano, je to i počtem a kvalitou přihlášených hraných snímků, ale od toho se odvíjí i motivace je na soutěže zasílat. Na mnohých soutěžích s počtem hraných snímků problém není. Někdo holt musí udělat vstřícný krok, aby se poměry změnily. Obzvlášť u celostátní soutěže, která by měla mít jméno, je to poměrně nešťastná situace a např. v mých očích ztrácí jakýkoliv punc vrcholu festivalové sezóny, byť by tak u soutěže takového rozsahu asi mělo být. Je to jen jeden příklad, ale asi mluví za všechny.

Komentář ze dne: 24.05.2017 17:44:05     Reagovat
Autor: [sika] - Jaroslav Šika (sika@seznam.cz)
Titulek: Re: Přehrady
Výše uvedené podmínky je třeba tvořit. Problém je, že při tvorbě těchto akcí chybí mladí v organizačních týmech. Jak je tam dostat? Sami se asi nikam nepohrnou a pozvánku od stávajících buď nedostanou nebo jí dostanou, ale nepřijmou. Je to i o tom mezigeneračně spolupracovat. Generační výměna je zákonitost a nějaký souběh by tam měl být. Je třeba nejprve poznat, jako to chodí nyní, aby bylo možné navázat změnami, které pak budou ti noví mladí na těch stávajících mladých kritizovat :-). Možná by se dalo začít tím, že se omladí odborná rada, která má na chod té celostátní soutěže značný vliv. A pak je třeba diskutovat s pořadatelem, třeba právě na té akci samotné. Možná je již na to čas.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank