blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy
ANKETA
Vyjádřete hlasováním svůj názor, jak by mělo probíhat hodnocení filmů na celstátní soutěži Český Videosalon v příštích letech.


Celkem hlasovalo: 116

Komentáře

ke článku: Odešel Ladislav Františ
ze dne 23.02.2017, autor článku: Ing. Emil Pražan

Komentář ze dne: 23.02.2017 19:35:36     Reagovat
Autor: [horak] - Radoslav Horák (radek.horak95@seznam.cz)
Titulek:
Zpráva o úmrtí pana Františe nás velmi zarmoutila. Byl to laskavý člověk, který dokázal povzbudit i začínající filmaře. Je nám to upřímně líto. Čest jeho památce.
Naďa a Radek Horákovi

Komentář ze dne: 24.02.2017 09:37:41     Reagovat
Autor: [toky] - Ľubor Patsch (lubor.patsch@gmail.com)
Titulek: Neuveriteľné a smutné
Ladislav Františ - to je synonymum ARSfilmu aj Seniorfora a spájajú sa nám s jeho osobou len tie najpríjemnejšie zážitky z týchto podujatí. Bol aj porotcom aj účastníkom našej súťaže Rodinné video, ktorého jubilejný 20. ročník sa začína práve dnes, iba jeden deň po jeho skone. Bude sa začínať naozaj smutne. Je nám to veľmi ľúto, Láďo, česť Tvojej pamiatke! Marta a Lubor Patschovci, Liptovský Hrádok.

Komentář ze dne: 24.02.2017 15:06:22     Reagovat
Autor: [vladimir] - Vladimir Oravec (voart@inmail.sk)
Titulek:
uprimnu sustrast jeho rodine ale i celej filmarskej rodine

Komentář ze dne: 24.02.2017 19:48:46     Reagovat
Autor: [sika] - Petr Němeček (N.Petr@seznam.cz)
Titulek: Kamarád do deště
...ráno, když očekávám východ slunce, děkuji za každé nové ráno a těším se na krásný den. Ve čtvrtek jsem netušil, kdo se z toho krásného dne nebude těšit se mnou. Ano-můj dlouholetý kamarád a přítel LÁĎA FRANTIŠ se toho rána neprobudil. Stín zármutku jeho nejbližších zahalil mne a postupně všechny co znali LÁĎU nejen jako fantastického filmaře, ale hlavně jako upřímného a obětavého člověka- který prožíval svůj život naplno. Smutek nad Tvojí ztrátou se promění v kámen, budeš nám chybět, ale na kamarády do deště se nezapomíná... ČEST TVÉ PAMÁTCE LÁĎO

Komentář ze dne: 27.02.2017 16:45:48     Reagovat
Autor: [sika] - Zdenka & Ian Woodward – England (ian@ianwoodward.co.uk)
Titulek: Lada Frantis
It is with huge sadness that my Czech-born wife Zdenka and I learned of the passing of our good friend Ladislav Františ. He was a bright light in the world of amateur filmmaking and his like we may never see again. With the film festivals he ran for so many years with such military precision, and with such infectious enthusiasm, he was a beacon of hope to the beginner and an inspiration to the experienced filmmaker.

I have been trying to think what I will miss most about not seeing Lad again and I have come to the conclusion that it will be his heart and spirit: it was huge. When he and his wife Alena first visited my wife and I for a short holiday in North Bohemia some years ago, he came laden with so many gifts we thought it must be Christmas: present after present was unloaded from the boot of his car, everything from red umbrellas, mammoth coffee-table books and Moravian wine to boxes of delicious Czech chocolates.

They say that Californian men are laidback, but those who say it had clearly never met Lad. Nothing fazed him. Alena explained that he came from a town in Moravia where all the men are like that. When he and Alena last visited us in North Bohemia, we were driving in Jablonec nad Nisou when there was a sudden bang at the front of his car before the vehicle ground to a very loud halt.

Part of the front suspension had broken and pushed its way through the top of the bonnet of the car. Zdenka arranged for the car to be towed away to a local garage where they told Lad that a part would have to be ordered and it would take a week or two to arrive. He shrugged his shoulders, saying (more or less) “OK, no problem.” The next day he and Alena set off on a 370 km four-hour coach journey back to Kroměříž. No panic. That wasn’t Lad’s way.

He was always proud to tell anyone who cared to listen that the Archbishop’s chateau and gardens of Kroměříž have for several decades been a favourite location for international films and TV series such as “The Musketeers”, “The Young Indiana Jones Chronicles”, “Napoleon”, the pictorially stunning Russian epic “Ekaterina” and Miloš Forman’s big-screen translation of Peter Shaffer’s London stage play “Amadeus”. I always envied Lad for living in such a beautiful town.

He was equally proud of his immensely talented filmmaker son, Vlad, and his granddaughter, Eliška, and would produce photos of Eliška – such a beautiful young lady - at every opportunity. He had every right to be proud of her.

Lad will be sorely missed.

Zdenka and I, and our daughter Stefanie, send our deepest condolences to Alena, Vlad and Eliška.

Dear Lad, you will never be forgotten.

God bless.
Ian Woodward
(England)

Komentář ze dne: 28.02.2017 12:52:02     Reagovat
Autor: [lubo] - Lubomír Maňák (lubomirmanak@centrum.cz)
Titulek: velkýsmutek
velice mne zarmoutilo úmrtí pana Ladislava Franiše skvělého filmaře a orgánizátora všech soutěží pořádaných v Kroměříži

upřímou soustrast celé jeho rodině čest jeho pámátce a budu
vzpomínat na jeho filmařské úspěchy jen jen škoda že se nemůžu
zůčastnit osobně na jeho rozloučení
čest jeho památce vzpomíná Lubomír Maňák

Komentář ze dne: 01.03.2017 11:39:07     Reagovat
Autor: [Jarda Nykl] - Jarda Nykl (nyklfilm@volny.cz)
Titulek:
Je nám upřímně líto, že náš přítel Láďa, už není mezi námi. Vždycky na něho budeme vzpomínat jako na čestného člověka, zapáleného pro film. Kroměřížská filmová setkání ARSFILM a SENIORFORUM je těžko si bez něho představit. Bude nám moc chybět.

Čest jeho památce a hlubokou soustrast celé rodině.

Jarda a Radka Nyklovi

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank