blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Vítejte na besedě Českého Videosalonu

Informace
Ing. Emil PražanLetošní celostátní soutěž, která se odehrává v Ústí nad Orlicí a která v jiných označeních existuje už od roku 1953, se ve svém termínu rychle blíží. Uveřejněné výsledky předvýběru tak, jako vždy, vyvolaly jisté zklamání některých autorů, u jiných dokonce i rozladění. Soudě podle toho, jak se rozezněly telefony dotčených autorů na všechny strany. Objektivně k tomu přispělo i to, že se zúžil čas na projekci filmů z krajů, které by si jistě zasloužily zveřejnění, ale zařazení novinek, totiž rakouských filmů a také zřízení kategorie studentských filmů k zmenšení počtu filmů v soutěži náležitě přispělo. Samozřejmě, že na druhé straně právě tyto pořady přinesly jisté oživení soutěžní nabídky. Přitom dialog autorů s porotou je v tomto případě obtížný, protože autoři, kterým se film nevybral, prostě na soutěž nepřijedou. Autorům lze doporučit jen jedno. Aby nezahořkli s vědomím, že svůj film mohou přihlásit do jiných soutěží, které jsou letos před námi.

Ale vraťme se k nadpisu tohoto článku. Novinkou je i zařazení diskuse v besedě, která znamená vyvolání otázek, které se na akcích na pořad nedostanou, i když v zákulisí se o nich mluví někdy až do pozdních nočních hodin. Beseda se má konat v rámci připomínky 30 let od Sametové revoluce. Rozsahu ani námětu se žádné překážky nekladou, lze je položit osobně, s podpisem i anonymně. Podle dohody s vedením hlavního pořadatele, NIPOS-Artamy bude nejlépe, když se otázky napíší na připravené papírky a ty se pak odevzdají k moderátorovi besedy. Zabrání se tak někdy trapnému vyvolávání otázek typu „Tak kdo má ještě nějaké otázky“ a podobně. Musím přiznat, že už mám teď tři náměty k pohovoru a je dobré, že se něco podobného uskuteční na vrcholné soutěži, protože jindy k tomu je jen málo příležitostí. Těším se na vás!
| Autor: Ing. Emil Pražan | Vydáno dne 28. 05. 2019 | 1089 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank