blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Seniorforum › Propozice

fotoNázevSeniorforum
Rok konání2017
Ročník24.
Termín konání17.11.2017 - 18.11.2017
Uzávěrka03.11.2017
AnotaceMezinárodní soutěž
Místo konáníDům kultury v Kroměříži, Hudební sál
OkresKroměříž
StátČeská republika
Webhttp://www.csfv.org
Autorské poplatky za projekciPoplatek uhrazen

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  

Propozice
Cíl soutěže:

Hlavním cílem soutěže SENIORFORUM Kroměříž je podpora tvůrčích aktivit autorů-seniorů. SENIORFORUM Kroměříž je soutěží otevřenou pro autory nad 58 let z České republiky i ze zahraničí. Je organizováno jako SENIOR PRIX MUDr. Zdeňka Jaroše, který patřil k zakladatelům neprofesionálního filmového hnutí v regionu Kroměříže a střední Moravy. Byl jedním ze skupiny amatérů, kteří v roce 1973 založili Klub amatérského filmu. Byl to kultivovaný člověk, milovník sportu, přírody a umění. Svým kolegům v kroužku nezištně předával své bohaté tvůrčí zkušenosti, byl vždy ochoten pomoci při zajišťování potřeb klubového života KAFu.

Podmínky účasti:

Soutěže se mohou svými filmy a videoprogramy zúčastnit domácí i zahraniční neprofesionální autoři, pokud jsou jejich práce vytvořeny na nekomerční a neprofesionální bázi a snímky splňují stanovené technické podmínky. Snímky nesmí být starší 3 let a jejich počet je omezen na dvě práce od jednoho autora. Výběrová komise má právo prověřit všechny přihlášené práce z těchto pozic a doporučuje kolekci pro soutěžní promítání. Od 23. ročníku je nově zavedena kategorie filmů do 3 minut se samostatným hodnocením.

Do soutěže se přijímají filmy zaslané elektronicky přes „úschovnu cz“ na adresu:
filmy-kromeriz@seznam.cz, nebo fyzicky - poštovní adresa pro fyzické zasílání nosičů:
 
JBS STUDIO s.r.o.
Rohozná 71
569 72 Rohozná u Poličky


Pozn. Při zaslání filmu elektronicky je nutno poslat info na tento e-mail: csfv@seznam.cz Záznam musí být nahrán v obrazové normě PAL ( 50i, 25p ). Minimální rozlišení SD (720x576), maximální FullHD (1920x1080). Elektronicky se přijímají formáty avi, mpg2, mp4. Fyzicky se přijímají filmy na nosičích DVD nebo BD a to buď jako DVD video (BD), nebo datový formát na nosiči (avi, mpeg2, mp4) Na nosiči nesmí být žádný další záznam, pouze soutěžní film. Nosič musí mít potřebné identifikační údaje snímku a jeho autora (jméno, adresa, název a délka snímku atd.). Délka prací nesmí překročit 15 minut. Veškerou odpovědnost za dodržování autorských práv a dalších právních předpisů nese přihlašovatel snímku. Vyhlašovatel soutěže si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže materiály, které neodpovídají zadání, nebo jsou jinak závadné. Organizátoři nepřejímají zodpovědnost za ztrátu anebo poškození zásilky přepravou.

Finanční náležitosti:


Každý do soutěže přijatý videoprogram opravňuje autora anebo jednoho zástupce autorského kolektivu k účasti na soutěži při úhradě nákladů na ubytování /nocleh/ po dobu soutěže. Dále je možno zajistit ubytování na požadavek i pro ostatní účastníky a hosty na jejich vlastní náklady. Za každý snímek přihlášený do soutěže musí jeho autor anebo přihlašovatel uhradit částku 150 Kč jako účastnický poplatek, v případě zahraničního snímku částku 15 Euro (18 USD). Tuto částku je nejlépe zaslat na konto: ČSFV Kroměříž – Česká spořitelna a.s., pobočka 14, 767 18 Kroměříž, číslo účtu 1480565389/0800 pošt.poukázkou typu C nebo převodem. Bez úhrady tohoto poplatku nelze snímek přijmout do soutěže. Od účastnického poplatku jsou osvobozeni pouze členové ČSFV.

Hodnocení soutěžních prací:


Každý přihlášený snímek musí projít předvýběrem. Výběrová komise zařadí do soutěže snímky odpovídající tematickému zaměření, uměleckým a technickým požadavkům. V soutěžní projekci hodnotí snímky mezinárodní odborná porota, sestavená z profesionálních pracovníků filmu a televize a zkušených amatérů. Předsedu poroty jmenuje pořadatel. Rozhodnutí výběrové komise a odborné poroty jsou konečná a nezdůvodňují se.
Mezinárodní porota má právo udělit tyto ceny:
  • Senior Prix MUDr. Zdeňka Jaroše
  • 1., 2. a 3. cenu a čestná uznání v obou kategoriích
  • Cenu Ládi Františe - ČSFV Kroměříž
  • Cenu diváka – Cenu DK Kroměříž
Ceny mohou být věcné anebo finanční podle možností organizátorů SENIORFORA a sponzorských příspěvků. Některé z cen nemusí být soutěžní porotou uděleny s výjimkou SENIOR PRIX MUDr. Zdeňka Jaroše. V případě, že se autor soutěže osobně nezúčastní a v soutěži získá věcnou cenu musí si ji vyzvednout osobně u pořadatelů do dvou měsíců po ukončení soutěže.

Termíny:
Soutěžní snímky spolu s přihláškami do soutěže a přihláškami k ubytování a doklady o zaplacení účastnického poplatku musí být organizátorům soutěže doručeny nejpozději do 3. listopadu 2017.

Oznámení autorům o přijetí anebo nepřijetí snímku do vlastní soutěže výběrovou komisí bude odesláno autorům do 10. listopadu 2017. 24. ročník. SENIORFORUM Kroměříž 2017 bude zahájen v pátek 17. listopadu v 17 hodin v Hudebním sále přístavby Domu kultury v Kroměříži, Tovačovského ul. 2828 a bude ukončeno v sobotu dne 18. listopadu v 19 hodin večerním posezením autorů a účastníků s porotou spojeným s vyhlášením výsledků a předáním cen opět v Hudebním sále přístavby Domu kultury v Kroměříži.

Hlavní pořadatel:

ČSFV Kroměříž (Český svaz pro film a video)

Spolupořadatelé:
Dům kultury v Kroměříži
Město Kroměříž

Záštita:
Ministerstvo kultury ČR Praha

Veškerou korespondenci a přihlášky zasílejte s označením „SENIORFORUM 2017“ na adresu: Český svaz pro film a video, z.s., Dvořákova 441/9, 750 02 Přerov, tel.:+420 774 196 376, nebo e-mail: csfv@seznam.cz,

Filmy a videoprogramy na adresu: JBS studio, Rohozná 71, 569 72 Rohozná u Poličky

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank