blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy
ANKETA
Vyjádřete hlasováním svůj názor, jak by mělo probíhat hodnocení filmů na celstátní soutěži Český Videosalon v příštích letech.


Celkem hlasovalo: 116

Soutěže › KFF (KurzFilmFestival)

fotoNázevKFF (KurzFilmFestival)
Rok konání2017
Ročník23.
Termín konání30.06.2017 - 02.07.2017
Uzávěrka15.05.2017
AnotaceMezinárodní festival
Místo konáníKino Toni, Antonplatz1, 13086 Berlin
Okres-
StátNěmecko
Webhttp://www.ars-cinema.de

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  

Anotace
23. mezinárodní filmový festival „Naši sousedé u přátel“ je festivalem krátkometrážních filmů, který příspěvky ze západní a východní Evropy upoutává pozornost na tvorbu nezávislých filmových tvůrců a zároveň tvoří platformu pro mezinárodní kontakty mezi evropskými nezávislými tvůrci, čímž přispívá k porozumění mezi kulturami Východní a Západní Evropy. Nabízí výjimečnou příležitost pro poznání jiných filmových kultur a pro mezikulturní dialog mezi německými a zahraničními autory.

Téma festivalu: „Sousedé“


Zaslány mohou být filmy všech žánrů – dokumentární, hrané, reportáže, animace a video-clipy. Výběr filmů pro sestavení programu pak zohledňuje jak spoluúčast publika, tak společensko-kritická témata. 25 let po změnách v zemích střední a východní Evropy, bychom rádi ukázali filmy se společenskými souvislostmi. „Jak bylo v jednotlivých zemích společenských změn dosaženo? Jaké sociální napětí ve společnosti existují? Jak byly společenské změny viděny v jiných zemích Evropy? Co znamená Evropa pro nás dnes? To vše jsou zajímavá témata pro nezávislé autory.

Tvorba a zhlédnutí soudobých filmů utváří individuelní a společenské identity. Film tak plní jednak důležitou funkci umělecké debaty o společenských a politických realitách a otevírá také pro další lidi možnost vytvářet individuelní identitu a vyjádřit ji. V procesu globalizace může film podpořit vlastní začlenění člověka. Ale právě tak, jak zahraniční filmy poznávání a porozumění jiných zemí a kultur usnadňují a nás obohacují, mohou stejně působit i filmy z Německa. Vtipem a originálním použitím tvůrčích technik jsou tvořeny dílka nezaměnitelné autentičnosti. Autoři jsou pak skutečnými „Kronikáři naší doby“.

Medium „film“ je vynikajícím prostředkem k setkávání lidí každého věku, nejrůznějšího sociálního a národnostního původu. Společné diskuse o filmu podporuje schopnosti, které jsou důležité pro integraci do společnosti. K tomu vedle kreativity patří také kooperace, koncentrace, výdrž a další sociální kompetence. Existenci kulturní mnohotvárnosti v Evropě je nutno podporovat a zachovat jeho filmové dědictví, zpřístupňovat je občanům Evropy a podněcovat tak mezinárodní kulturní dialog.

Těžištěm budou opět nekomerční filmy ze střední a východní Evropy. Právě autoři ze sousedních zemí jako je např. Polsko, Česko a Slovensko jsou v tom opravdoví mistři. Také příspěvky ze zemí bývalého Sovětského svazu a zemí západoevropských jsou samozřejmě vítány.

Vítány jsou i filmy mimoevropských autorů, pokud odpovídají danému tématu. Pozváni jsou opět i studenti filmových škol. Jejich filmy budou promítány ve zvláštním bloku a budou i zvlášť hodnoceny.

Přihláška ke stažení zde.

Informace pro účastníky 23. berlínského festivalu KFF 2017

(Festival krátkometrážních filmů – Sousedé u přátel)

Na základě příspěvku Česko-německého fondu budoucnosti můžeme českým autorům a hostům poskytnout následující:
  • Přenocování pro 20 účastníků z České republiky na náklady pořadatelů od 30.06. do 02.07.2017 ve **** hotelu ABACUS Tierpark ve dvoulůžkových pokojích, včetně bohaté snídaně.
  • Příspěvek na dopravu ve výši 25€ pro účastníka.
  • Digitální projekci v kině Toni.
  • Vynikající filmy.
  • Zajímavé rozhovory s přítomnými autory.
Časový harmonogram festivalu a přihláška filmů je na stránkách pořadatelů zde. Seznam filmů zaslaných sledujte zde
foto
Ředitel festivalu
Rainer Hässelbarth

Kontaktní adresa
Frau Beate Müller
Pistoriusstr. 31
D 130 86 Berlin

Kontakty
Wolfgang Becker (pro ČR a SR) +420 602 694 329 w.becker@volny.cz
Beate Müller 0049 30 926 9250
Rainer Hässelbarth 0049 30 9620 0940 rainerfilm@gmx.de

Akceptovaná média a technické požadavky
DVD Video   data CD/DVD  

Fotogalerie
23. KFF BERLIN 2017 (Festival Krátkometrážních Filmů)
Foto Danuše Kubátová, Eduard Pech, Wolfgang Becker. Vše koukatelné a ke stažení na Zonerama Wolfik43, nebo si do vyhledávače zkopírujte tyto odkazy: Festival: https://www.zonerama.com/Link/Photo/107737703/3323326 Berlín: https://www.zonerama.com/Link/Album/3323301


Komentáře k soutěži: KFF (KurzFilmFestival)
rok konání: 2017

K této soutěži nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank