blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › START FILM FEST › Ocenění

fotoNázevSTART FILM FEST
Rok konání2019
Ročník4.
Termín konání11.08.2019 - 17.08.2018
Uzávěrka15.07.2019
AnotaceFestival
Místo konáníBystřice nad Perštejnem
OkresŽďár nad Sázavou
StátČeská republika
Webhttp://www.startfilm.cz

Propozice   Program  Filmy  


Vyjádření poroty
VÝSLEDKY 3. ROČNÍKU SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ STUDENTSKÉ FILMY 2018

V soutěži studentských filmů třetího ročníku START FILMu se ve čtyřech kategoriích sešlo celkem 39 snímků vybraných přibližně ze stovky titulů, které pocházely z 18 středních a 9 vysokých českých a slovenských škol. Vítěze zvolila porota v následujícím složení: producent Ondřej Beránek, programová ředitelka Juniorfestu Barbora Kyas, storyboardista Kurt van der Basch, režisér Václav Kadrnka a dokumentaristka Apolena Rychlíková.

Ceny udělené ve všech čtyřech soutěžních kategoriích byly slavnostně vyhlášeny 9. srpna 2018 v Bystřici nad Pernštejnem. Udělena byla také Zvláštní cena festivalu, o které se rozhodovalo napříč všemi kategoriemi, svou vlastní cenu udělila již tradičně také Česká televize, tentokrát za hranou tvorbu. Novinkou třetího ročníku se stala Cena za nejlepší filmovou kolekci.

Kategorie Středoškolská animace

HLAVNÍ CENU získala Michaela Malíková za film Bubák. Za jemné pohyby postav, myšlenku a srozumitelnost a také za morální poslání, které říká, že strach můžeme překonat něhou a dobrotou.
ČESTNÉ UZNÁNÍ získal Marek Sosna za film Machina. Za kvalitní vyjádření, uvěřitelné vizuální efekty a také za autorovo velké pracovní nasazení.

Kategorie Středoškolský dokument

HLAVNÍ CENU získal Richard Wágner za film RUDÁ. Za vykročení ze standardního vypravěčského rámce, vtipnou práci s filmovou řečí, promyšlenou montáž a sympatického hrdinu. Dále za odvahu k netradiční, experimentální poloze, která nabourává zaběhlé představy o tom, co je a co není hranice dokumentárního filmu
ČESTNÉ UZNÁNÍ získala Nikol Babušíková za film Prarodiče. Za citlivý, ale upřímný a nepatetický pohled na desítky let trvající manželské soužití a za syrové výjevy odrážející jemné problémy mezigeneračních vztahů. Dále za kombinaci autentických situací a rozhovorů s prarodiči nabízející příjemný mix napětí, laskavosti, upřímnosti a lásky.

Kategorie Středoškolský hraný film

HLAVNÍ CENU získal Tomáš Droba za film Víťazstvo. Za neuhýbavé zobrazení velkého společenského tématu v niterném režijním pojetí.
ČESTNÉ UZNÁNÍ získala Marie-Anna Šulcová za film Akvárium. Za dotažený rytmus snímku, obrazovou symetrii a originalitu zvukové dramaturgie.

Kategorie Vysokoškolská tvorba

HLAVNÍ CENU získala Ida Ralevská za film Tři. Za originální námět, skvělé režijní vedení, herecké výkony a celkově za kvalitní a vyváženou práci na všech úrovních filmového štábu.
ČESTNÉ UZNÁNÍ získal Filip Kilián za film Prohibitoria. Za seriózně zpracované vážné téma a stylovou čistotu filmového žánru.

Speciální ceny

CENU ČESKÉ TELEVIZE získal Filip Kilián za film Prohibitoria. Za skvěle odvedenou filmařskou práci, tíživou atmosféru obrazu dystopické společnosti a za odvahu věnovat se žánru sci-fi, kterého se čeští filmaři stále trochu bojí.
CENU ČESKÉ TELEVIZE získali Filip Alex Svoboda a Karolína Brabcová za film Helsinki. Za vydařenou komedii přispívající do okrajového, ale divácky oblíbeného žánru quirky film.
CENU ZA NEJLEPŠÍ FILMOVOU KOLEKCI získala Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby. Za vysokou úroveň animace, která převyšovala téměř všechny soutěžní animované filmy, a také za snahu vyjadřovat se k problémům současnosti. Dále za pečlivé pedagogické vedení a píli a odhodlání studentů se tomuto druhu tvorby věnovat.
ZVLÁŠTNÍ CENU FESTIVALU získali Karolína Brabcová a Filip Alex Svoboda za film Helsinki. Těžký žánr komedie je ve filmu podpořen jak samotnou netradiční vyprávěcí linkou, tak zajímavou zápletkou, jež podtrhuje celkové sarkastické vyznění filmu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank