blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › START FILM FEST › Ocenění

fotoNázevSTART FILM FEST
Rok konání2018
Ročník3.
Termín konání04.08.2018 - 10.08.2018
Uzávěrka07.07.2018
AnotaceFestival
Místo konáníBystřice nad Perštejnem
OkresŽďár nad Sázavou
StátČeská republika
Webhttp://www.startfilm.cz

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  


Vyjádření poroty
VÝSLEDKY SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ STUDENTSKÉ FILMY 2017

Kategorie středoškolská ANIMACE


HLAVNÍ CENA:
Proč nám pijí krev - Petr Mischinger
Autor s překvapivou profesionalitou autorsky zvládl pointovaný pohádkový příběh. Stejně výrazná, originální a kompatibilní s poetikou příběhu je i výtvarná stránka filmu a namluvený komentář. Zdá se, jako by dílko vytvořil zkušený autor.

ČESTNÉ UZNÁNÍ: Bialka - Natálie Štěpáníková
Autorka velice zručně a přitom mile a poeticky pracuje s jednoduchou anekdotou – jakousi ilustrací lidové pranostiky. Filmeček má v sobě kouzlo upřímné a zdařilé studentské práce.

Kategorie středoškolský DOKUMENT


HLAVNÍ CENA: Polyporus - Anna Petruželová

Člověk jako houba, zevloun jako myslitel, igelitové tašky nacpané imaginací, ulice jako jeviště performance, portrét jako esej, film jako metamorfóza neboli jako možnost vnímat svět jinak: zakousnout se pohledem.

ČESTNÉ UZNÁNÍ:
Deset kafí to už je moc - K. Nováková, K. Hroníková
Úvaha o samotě jako kinetická grafika myšlení. Vidíme nejen hlavy aktérů, ale i dovnitř jejich hlav díky tomu, že film se stává mapou viditelného i mentálního. Chvění filmu jako jedna vibrující synapse a obrazy výpovědí jako důkaz, že když vnímáme, tak už nejsme sami, protože se k něčemu vztahujeme.

Kategorie středoškolský HRANÝ FILM

HLAVNÍ CENA:
Bublina - Maxmilián Nový
Hezky nastíněné prostředí. Polarita názorů, kdy ani jedna strana není protěžována. Současné téma očima mladých, které je hezky prezentováno skrze hlavní protagonisty.

ČESTNÉ UZNÁNÍ:
Stín šelmy - Vojtěch Mrkus
Za herecké výkony především dvou hlavních mužských protagonistů a také za dobrý námět.

ČESTNÉ UZNÁNÍ:
Mezi barvou a plátnem - David Pirochta
Za odvahu zhostit se komplikované předlohy. Film má mnoho silných okamžiků a dobrou dramaturgii, která drží příběh pohromadě.

Kategorie vysokoškolský HRANÝ FILM

HLAVNÍ CENA:
Do hrobu - David Bumbálek
Za výtečnou obrazovou stylizaci, přesné vyprávění v rámci daného žánru a skvělou hudbu. Film zaujme od začátku do konce.

ČESTNÉ UZNÁNÍ
: Zvuk náš každodenný - Ivan Rokošný
Originální nápad, výborně realizovaný s přesnými střihovými vazbami. Režisér ze stylu ani jednou nevybočí a pointa s portrétem muže, jehož život film shrnuje, je poutavá.

ČESTNÉ UZNÁNÍ:
Nosorožci - Amálie Kovářová
Profesionálně natočený film s dobrými hereckými výkony (zejména hlavní hrdinky).

Speciální ceny

CENA ČESKÉ TELEVIZE:
Dopis tobě a mně - Martina Pavlíková
Japonská doku-selfie momentka má energii, vtip a formu blízkou internetovému videu. Autorka otevřeně portrétuje sama sebe při bizarním japonském flirt tahu, a odkrývá tak situace, které víc než o Japonsku vypovídají o ní a o její generaci.

CENA KINEMATOGRAFU BRATŘÍ ČADÍKŮ:
Proč nám pijí krev - Petr Mischinger
Za povedenou a vtipnou animaci, která zaujme a pobaví diváky napříč generacemi.

ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY:
Do hrobu - David Bumbálek
Zájezd do Paříže do soutěže věnovala Cestovní agentura Markéta Bystřice nad Pernštejnem.
 

 
sff2017

Ve čtvrtek večer se v bystřickém Kulturním domě vyhlašovaly výsledky letošní soutěže START FILMu o nejlepší studentské filmy. Na úvod jen malé shrnutí – obdrželi jsme celkem 105 přihlášek, přičemž do všech kategorií oficiálního soutěžního výběru se dostalo 43 filmů, které pocházely z celkem 19 středních a vysokých škol z Česka a Slovenska. Především z důvodu nižšího počtu přihlášených snímků letos v soutěžním výběru chyběl animovaný a dokumentární film ve vysokoškolských kategoriích.

Vítěze vybrala porota složená z lektorů festivalových workshopů START FILMu, jež tentokrát fungovala ve složení Martin Bezouška, Andy Fehu, Jan Gogola mladší a Jiří Svoboda. Porotci se ve všech kategoriích rozhodli udělit hlavní ceny a také čestná uznání. Novinkou letošní soutěže je Zvláštní cena poroty, o které se rozhoduje napříč všemi soutěžními kategoriemi. Její vítěz získává zájezd pro dvě osoby do města, které je s filmem nerozlučně spojené – do Paříže.

Speciální cenu letos udělila také Česká televize, a to konkrétně v kategorii středoškolský dokumentární film. Porota se skládala z členů tvůrčí skupiny Dušana Mulíčka brněnského studia České televize. Druhou speciální cenu vyhlásil Kinematograf bratří Čadíků v zastoupení Josefa Čadíka – ředitele této společnosti a také pořadatele START FILMu. Vítězný snímek bude promítán po celém Česku coby předfilm v průběhu příští sezóny Filmového léta 2018.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank