blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Česko-bavorský srovnávací festival › Propozice

fotoNázevČesko-bavorský srovnávací festival
Rok konání2008
Ročník2.
Termín konání29.08.2008 - 31.08.2008
Uzávěrka30.06.2008
AnotaceSoutěž
Místo konáníČeský Krumlov
OkresČeský Krumlov
StátČeská republika
Webhttp://www.bc-filmfest.eu
Autorské poplatky za projekciPoplatek uhrazen

Propozice   Program  Filmy  Soutěžní bloky  Výsledky  

Propozice

Vyhlašovatelem a pořadatelem 2. ročníku Česko-bavorského srovnávacího festivalu neprofesionálních filmů (dále jen ČBF) je Český výbor Unica – Celostátní svaz neprofesionálního filmu ČR (dále jen ČVU). Partnerem z bavorské strany je Landesverband Film+VideoBayern e.V. (dále jen LFVB). Servisní organizací pro technické zajištění festivalu je smluvní partner – JBS STUDIO s.r.o.

Termín konání 2. ročníku ČBF je stanoven na 29. – 31. 8. 2008. Místem konání je Český Krumlov.

O výsledcích festivalu a udělených cenách bude rozhodovat pětičlenná porota. Každá z partnerských stran určí do 15. 7. 2008 dva porotce, kteří budou posuzovat obě soutěžní kolekce z dodaného DVD-video nosiče. Realizační výbor ČBF osloví pátého porotce, který bude předsedou poroty a který by neměl být občanem ani jedné ze soutěžních zemí.

Soutěžní kolekce musí být zaslána pořadateli festivalu, nebo jeho servisní organizaci nejpozději do 20. 7. 2008. Ta vyrobí pracovní kopie, které pořadatel rozešle do 31.7.2008 všem porotcům k posouzení. Zároveň s kopiemi budou porotcům rozeslány formuláře pro hodnocení jednotlivých filmů. Vyplněné formuláře zašlou porotci zpět pořadateli nejpozději do 10.8.2008. Servisní organizace zhotoví nejpozději do 15.8.2008 projekční kopie obou soutěžních bloků včetně projekční grafiky pro vyhlašování cen.

Soutěžní kolekce každé země nesmí přesáhnout 70 minut promítacího času včetně 20 vteřin dlouhých přestávek mezi jednotlivými filmy.

  • Povolené formáty nosičů pro všechny soutěžní snímky jsou: DVDvideo, miniDV, DV, DVCAM (malé i velké kazety).
  • Všechny snímky musí být nahrány v normě PAL.
  • Před každým soutěžním snímkem musí být nejméně 5 vteřin (u DVDvideo), resp. 10 vteřin (u ostatních nosičů) černé.
  • Ke každé kolekci bude zhotovena a dodána soupiska pro servisní organizaci, kde budou následující údaje: jméno autora, název filmu (v obou jazycích), délka filmu a pořadí jednotlivých filmů tak, jak mají být promítány na slavnostním večeru.
  • Dále bude dodána pro výrobu tištěného programu anotace k jednotlivým soutěžním filmům a foto autora každého filmu.
  • Zároveň s tím dodá každá strana i fotografii obou porotců (vše může být v elektronické podobě).


Každá ze zemí nahlásí do 25.7.2008 jmenný seznam účastníků akce. Tento termín je určen hotely, kde je zajištěno ubytování. Každá z delegací má plně hrazen pobyt na festivalu pro 10 účastníků (především autorů soutěžních filmů) a 2 porotce. Pořadatel dále hradí účast předsedovi poroty a případně dalším váženým hostům, o kterých rozhodne ČVU jako pořadatel. Pokud bude v některé delegaci více účastníků, kteří se chtějí festivalu zúčastnit (např. rodinní příslušníci autorů), je třeba jejich počet a jmenný seznam nahlásit rovněž do 25.7.2008. Za tyto účastníky bude vybírán účastnický poplatek ve výši 100 Euro za osobu na pokrytí nezbytných nákladů ubytování, stravování a vstupného.

Pořadatel připraví pro všechny účastníky kulturní a společenský program, jehož rámcovou podobu zveřejní do 15.7.2008 na svých webových stránkách. Podrobnější program bude zveřejněn do 31.7.2008.

Pro oceněné autory připraví pořadatel věcné ceny, pro všechny účastníky upomínkové předměty.

Akce je finančně zajištěna dotací z Česko-německého fondu budoucnosti a z vlastních zdrojů ČVU.

Jaroslav Bouše
Ředitel festivalu

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank