blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Dětská filmová zahrada › Propozice

fotoNázevDětská filmová zahrada
Rok konání2008
Ročník6.
Termín konání05.04.2008 - 05.04.2008
Uzávěrka29.02.2008
AnotaceSoutěž
Místo konáníPraha 8, Kino Atlas
OkresPraha
StátČeská republika
Webhttp://www.amatfilm.cz/zahrada
Autorské poplatky za projekciVlastní ošetření

Propozice   Filmy  Soutěžní bloky  Výsledky  

Propozice

Soutěže se může zúčastnit každý, ať již film napsal, hrál v něm, či stál za kamerou. Každý tvůrce může přihlásit libovolný počet filmů bez omezení doby vzniku. Soutěží se ve čtyřech kategoriích (autoři do 10 let, do 16 let a do 26 let). Snímek může být na volné téma (nejlépe však k dětem a mládeži), natočený na kazety VHS, S - VHS, miniDV, D8, DVD(+R, -R).

Soutěžní práce hodnotí odborná, nezávislá porota. Navrhuje udělení cen za umístění v kategorii, zvláštní cenu nejlepšímu snímku s dětskou tematikou, cenu za scénář i cenu za režii a vyhlašuje absolutního vítěze festivalu, cenu diváků samozřejmě neovlivňuje.

Projekt Dětská Filmová Zahrada se původně zrodil z myšlenky vyplnit prostor, který v oblasti amatérského filmu není výrazně zastoupen, a to o ryze dětskou soutěžní přehlídku. Festival je otevřen všem, ať začátečníkům, tak dětským televizím, filmovým kroužkům a školám, rodinným týmům… Cílem je zmapovat spektrum současné tvorby, a zároveň se přiblížit nejmladším tvůrcům, dále podporovat filmovou výchovu od nejrannějšího věku prezentacemi, diskusemi a setkáními s odborníky, workshopy. Projekt Dětská Filmová Zahrada také koresponduje s myšlenkou zavádění mediální výuky do škol, která se dále zabývá vlivem médií na děti, přístupem dětí do médií či médií k dětem s rozšířením i na oblast výpočetní techniky.

Účast v soutěži

Soutěže se může zúčastnit každý, ať již film napsal, hrál v něm, či stál za kamerou. Každá přihlášená práce, která splňuje podmínky soutěže, bude zařazena do programu. Každý tvůrce může přihlásit neomezený počet filmů. Převzetí práce do programu pořadatel potvrdí autorovi, a zároveň za ni přebírá odpovědnost až do jejího převzetí autorem nebo odeslání poštou. Všechny snímky budou vráceny autorům po skončení soutěže, a to nejpozději do 14 dní. Přihlášením snímku do soutěže autor souhlasí s jeho okopírováním pro archivní účely a s jeho veřejnou prezentací v rámci přehlídky Dětská Filmová Zahrada.

Soutěžní kategorie

Kategorie 1 - autoři do 10 let, téma volné
Kategorie 2 - autoři do 16 let, téma volné
Kategorie 3 - autoři do 26 let, téma volné

Doporučená délka filmu je do 10 minut.

Hodnocení a ceny

Soutěžní práce hodnotí odborná, nezávislá porota. Navrhuje udělení cen za umístění v kategorii, zvláštní cenu nejlepšímu snímku s dětskou tematikou a vyhlašuje absolutního vítěze festivalu. Porota neovlivňuje cenu diváků. Porota si vyhrazuje právo cenu neudělit.

Přihlášení

Do soutěže budou přijímány práce bez omezení doby vzniku. Do soutěže budou přijaty filmy v systému VHS, S-VHS, miniDV, D8, DVD+R, DVD-R. Přepis filmů na video je povolen. Videokazeta by měla být zajištěna proti smazání. Za nezajištěnou kazetu nenesou organizátoři odpovědnost. Na videokazetě může být natočen pouze jeden snímek, který je umístěn alespoň 20 sekund od začátku videokazety. Program vypálený na DVD+R nebo DVD-R musí být plnohodnotným formátem DVD, ne jednotlivý video soubor. Před začátkem snímku a po jeho skončení by mělo být alespoň 3 vteřiny černého signálu bez jakýchkoliv obrazových či zvukových značek. Na DVD nosiči by kromě vlastního soutěžního snímku neměl být žádný jiný záznam. Spuštění snímku v menu DVD by mělo být jednoznačně identifikovatelné.

Kazety, DVD a obaly označte názvem díla, jménem a adresou autora a délkou promítací doby. K videokazetě doporučujeme vyplnit štítek s přesným označením způsobu projekce. Pořadatel si vyhrazuje právo film vyřadit při nedodržení podmínek soutěže

Uzávěrka příjmu filmů a přihlášek do soutěže je 15. 3.  2008. Přihlášku můžete vyplnit prostřednictvím tohoto formuláře

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank