blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Filmová databáze › Potůček a Temné jezero knížete Vodomora


Potůček a Temné jezero knížete Vodomora

CZ 090142, Česká republika

Produkce-
KategorieHraný
Délka (hh:mm:ss)01:28:08
Formát obrazu16:9
Rok vzniku2009
Datum premiéry14.06.2009
Místo premiérykino Centrál Hradec Králové
Odkaz na umístění filmu na internetuhttp://www.vodomor.cz

Anotace
Tato amatérská pohádka vznikla ve spolupráci s projektem Na cestě do života, který se zabývá dlouhodobým doprovázením dětí z dětských domovů k dospělosti a napomáhá při jejich začlenění do života ve společnosti. Veškerý výtěžek z veřejných promítání jde právě na tento projekt.
V pohádce účinkovali pouze neprofesionální herci, převážně pak dobrovolníci zapojení do projektu a učitelský sbor ze Základní školy Sever v Hradci Králové, dále pak děti z dětského domova Nechanice a jejich vychovatelé, šermířská skupina Abbaca a Brakýři – spolek historického šermu. Celkový počet herců byl téměř 90. Technické zázemí pomáhal zabezpečit Hasičský sbor města Úpice a Pyrotechnická služba armády ČR z Náměšti nad Oslavou. Vypravěče se zhostil známý imitátor Václav Faltus. Celou pohádku doprovází písně a hudba autorů Michala Čančary, Vojtěcha Šůstka a Jiřího Nejmana.
Pohádka je naším autorským dílem a vypráví o Vodním království, kde se rozbil Pramenitý džbán, nekonečný zdroj tolik potřebné vody. Díky tomuto neštěstí se ze světa ztrácí postupně veškerá voda. Nekonečné sucho hubí život na zemi. Král Bořivoj se rozhodne vypsat odměnu: ruku princezny a půlku království tomu, kdo přinese zpátky vodu jeho zemi. Najde se až hrdina Potůček, syn pana Potoka a paní Potočné. Dlouho putuje světem, potkávají ho různá dobrodružství, až se nakonec utká se zlým čarodějem Vodomorem...
Fotografie z filmu Fotografie z natáčení
foto foto
Soutěže / Ocenění
2010: Festival PAF Praha -
Štáb a obsazení
FunkceJméno
AutorPavel Nix
Distribuční informace
NosičDélka černéFormát zvuku
DVD-stereo
Jazyková verze
Jazyk Zvuk Titulky
čeština × -
Autorská práva
Udělení souhlasu autora
Soutěž UNICA
DVD CZ na UNICA
Archiv UNICA
Přepis pro projekci na soutěži
Kopie pro NIPOS ARTAMA

Komentáře k filmu: Potůček a Temné jezero knížete Vodomora
rok natočení: 2009

K tomuto filmu nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank