blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Komentáře

ke článku: V Českých Budějovicích vzniká středobod nezávislého filmu
ze dne 08.02.2023, autor článku: Ondřej Krejcar

Komentář ze dne: 25.04.2023 08:22:01
Autor: Josef Strubl (josef.strubl@iqmedia.cz)
Titulek: Na každém šprochu...
Tak dobrá, poopravuji: České vize mají být podporou bohulibé aktivity. Tím mám na mysli podporou neprofesionální volnočasové aktivity. Citoval bych (možná po několikáté, a jen nepřesně z paměti, ale já to někdy zkusím najít) pana Valušiaka, který kdysi napsal, že člověk, který řeší jak filmově vyjádřit ranní svítání je kvalitnější člověk, než ten, který na stadionu řve Bijte je! Domnívám se, že smyslem Českých vizí (dříve Českého lvíčka a ještě dříve České národní) je motivovat co nejvíce lidí k intelektuálně hodnotné a pro společnost mnohdy i užitečné činnosti - amatérskému filmování. Naproti tomu Černá věž chce divákům ukázat jen to nejlepší, co organizátoři obstarají z nezávislé tvorby. Vidíte v tom ten rozdíl? Tím prosím Černou věž nijak nehaním - je to prostě něco jiného.
A teď k organizaci Českých vizí. Jak nám říká staré pořekadlo, ryba smrdí od hlavy. My, kteří si pamatujeme předešlé metodiky z NIPOS (včetně předešlých historických názvů a transformací), můžeme říct, že větší nezájem jsme (řekněme za posledních 40-50 let) ještě nezaznamenali. Mohu doložit, ale nebudu se raději rozepisovat, abych nenarazil.


Pro komentování je nutné přihlášení


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank