blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Komentáře

ke článku: Poroty jako justice?
ze dne 16.03.2019, autor článku: Ing. Emil Pražan

Komentář ze dne: 16.03.2019 18:18:27     Reagovat
Autor: [Josef Strubl] - Josef Strubl (josef.strubl@seznam.cz)
Titulek: Justici a porotu nelze dost dobře srovnávat
Pane Pražane, porota filmové soutěže a justice se zabývají zcela jinými věcmi. U posuzování trestných činů bychom přecejen očekávali větší objektivitu a rozdílné rozsudky spíš svědčí o špatné práci soudců. U posuzování filmů jde o posuzování více či méně uměleckého díla, a to díla velmi komplexního (kamera, dramaturgie, střih...) a subjektivitě se nelze vyhnout. Pokud by film dopadl i při stejné skladbě filmů u dvou porot jinak, nebude to svědčit o špatné práci porot, ale právě jen o jejich jiném složení. Ono samotné soutěžení v uměleckých disciplínách je pochybné, ale nezatracuji ho, zvláště u začínajících autorů má smysl a může je poučit. Autoři však musí vzít riziko subjektivity vždy v úvahu.

Komentář ze dne: 27.03.2019 09:23:39     Reagovat
Autor: [impuls] - Impuls HK (video@impulshk.cz)
Titulek: Souhlas
Perfektní názor, plně souhlasím. Stejně tak by měla porota o míře subjektivity autory slušně upozornit a nestavět se do pozice, že oni vědí vše nejlépe a oni mají recept na dobrý film.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank