blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Komentáře

ke článku: R8 žije…
ze dne 08.11.2018, autor článku: Ing. Emil Pražan

Komentář ze dne: 09.11.2018 17:53:27     Reagovat
Autor: [donasec] - Martin Škrobák (martin.skrobak@vuos.com)
Titulek:
Organizátoři při přípravě almanachu věnovali značnou pozornost studiu archivních materiálů, a tak dobře vědí, že Rychnovská osmička skutečně není nejstarší soutěží v Evropě. Přestože jsme na toto slovní spojení v pramenech mnohokrát narazili, v celém textu se mu důsledně vyhýbáme (do vzpomínky paní B. Růžičkové na str. 20 jsme nezasahovali). Zmíněná fotografie na straně 22 byla převzata včetně popisky z knihy Rychnov nad Kněžnou - Mekka novodobého obrození (se svolením autora i vydavatele) a při korekturách nám tato "hloupost", bohužel, unikla. Všem čtenářům se omlouváme za uvedenou nepřesnost, nicméně trváme na tom, že v případě Rychnovské 8 se jedná o nejstarší FORMÁTOVOU soutěž (tedy výhradně formátu 8mm) ve STŘEDNÍ Evropě.
Dějinám českého kinoamatérského hnutí se pan Ing. Pražan dlouhodobě věnuje, proto mu děkujeme za upozornění i za slova chvály a nepřímou propagaci publikace. Škoda, že jsme v její tiráži uvedli „Neprodejné“, za případný zvýšený zájem o ni tak nemůžeme očekávat vyšší zisky.
Martin Škrobák, předseda VčVSAFV

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank