blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Komentáře

ke článku: Odešel Miroslav Tuščák
ze dne 01.03.2018, autor článku: Ing. Emil Pražan

Komentář ze dne: 01.03.2018 15:47:12     Reagovat
Autor: [sika] - Jaroslav Šika (sika@seznam.cz)
Titulek: Mirku, to jsi nám neměl dělat.
Mirek mi jako duchovní otec FILMDATu bude moc chybět. Nějak se s tím nemohu vyrovnat. Doufám, že na nás bude Mireček zezhora stále dohlížet. Upřímnou soustrast všem pozůstalým.

Komentář ze dne: 01.03.2018 16:52:48     Reagovat
Autor: [doktor] - Bohumír Novák (bohumir.novak@seznam.cz)
Titulek:
Mirečku! Kamaráde! Že to není pravda. To je jen nějaký Tvůj hodně špatný žertík. A já se Ti dneska chystal volat, že mám pro Tebe ty bylinky na cukrovku, jak jsem Ti slíbil, aby ses cítil trochu líp při všech těch starostech, co s náma máš. Mirečku - Kamaráde - SBOHEM!

Mirek Novák "Doktor"

Komentář ze dne: 01.03.2018 17:05:40     Reagovat
Autor: [DDM jednicka] - Sylvie Černotová (sylvie.cernotova@ddmdvurkralove.cz)
Titulek: To nemůže být pravda!
Pořád tomu nemůžu uvěřit a je mi moc smutno. Přišli jsme o skvělého člověka a dobrého přítele. Nic už nebude jako dřív! Všichni pláčeme a vzpomínáme na toho úžasného člověka, který nám bude strašně chybět. Měli jsme Tě Mirku moc rádi a nikdy nezapomeneme!

Kolektiv DDM Jednička

Komentář ze dne: 01.03.2018 17:06:34     Reagovat
Autor: [Zuzka K] - Zuzka Kupková (z.kupkova@email.cz)
Titulek:
Mirku, bez Tebe to nebude ono.... budeš nám chybět. Posíláme pusu do nebíčka.... moderátorky Zuzka a Magdička.

Komentář ze dne: 01.03.2018 17:08:02     Reagovat
Autor: [Adolf] - Adolf Macek (a.macek@seznam.cz)
Titulek: Mirku díky, už teď nám chybíš
Mirku vzal jsi to nějak rychle. Věděl jsem, že máš problémy, ale tohle jsem nečekal. Několikrát jsi mi pomohl a za to ti děkuji i za tvůj sjednocující přístup k amatérskému filmovému hnutí. Budeš mi chybět a nejenom mě. Všichni, já určitě, na tebe budeme vzpomínat v dobrém. Upřímnou soustrast pozůstalým.

Komentář ze dne: 01.03.2018 17:28:47     Reagovat
Autor: [UMTIK] - Alena Ščuková (a.scukova@gmail.com)
Titulek: DĚKUJEME
Děkujeme panu Tuščákovi za všechna vřelá slova, kterými nás na soutěži Zlaté slunce povzbuzoval k dalšímu nadšení pro neprofesionální filmovou tvorbu dětí a mládeže.
Za UMTÍK OSTRAVA Mgr. Alena Ščuková

Komentář ze dne: 01.03.2018 17:29:53     Reagovat
Autor: [toky] - Ľubor Patsch (lubor.patsch@gmail.com)
Titulek: Šokujúce!
Je mi ťažko uveriť, že Mirek, duša amatérskeho filmového diania už nie je tu. Organizátor, autor milých knižočiek, hlboko veriaci človek a najmä spoľahlivý kamarát odišiel bez toho, aby sme vôbec tušili, že mu dohorieva svieca života. Prijmite, prosím, pozostalí po Mirkovi, hlbokú účasť liptovských filmárov a osobne aj moju a mojej rodiny na Vašom hlbokom žiali. Lubor Patsch z Liptovského Hrádku.

Komentář ze dne: 01.03.2018 17:51:32     Reagovat
Autor: [Jarda Nykl] - Jarda Nykl (nyklfilm@volny.cz)
Titulek: Nezapomeneme
Mirku, tak tohle jsme nečekali. Je to pro nás velká ztráta a nemůžeme se s tím vyrovnat. Těžko se hledají slova, kterými lze vyjádřit, co cítíme..... Měli jsme Tě rádi, kamaráde. Budeš nám moc chybět!!! Upřímnou soustrast pozůstalým. Radka a Jarda Nyklovi

Komentář ze dne: 01.03.2018 19:03:44     Reagovat
Autor: [MonikaG] - Monika Gluzeková (gluzek.monika@gmail.com)
Titulek: Odišiel skvelý človek
Veľký smútok zavládol po prečítaní tejto zdrvujúcej správy v Krúžku filmovej tvorby vo Vyhniach. Menšie deti sa ma pýtali ci to bol ten milý pán, ktorý sa s nimi vždy tak pekne rozprával a tí odrastenejší rovnako ako ja nemohli uveriť tomu, že je to pravda. Mirek bol stelesnením láskavosti, ľudskosti, profesionality a ochoty pomôcť a poradiť každému začínajúcemu filmárovi. Naše stretnutie na Zlatom Slunci pred ôsmimi rokmi bolo skutočne osudové a posunulo činnosť nášho krúžku do sféry hraného filmu, reportáží a dokumentov. Jeho odchod je pre nás veľkou stratou. Vobec si neviem predstavit, že o pár dni idem s deťmi na Juniorfilm a nestretneme sa tam a že už sa vlastne nestretneme vôbec... Drahý Mirku, aj ked už nebudeš medzi nami, v našich srdciach budeš žiť navždy a budeme na Teba spomínať len v tom najlepšom. S veľkou úctou a láskou Monika Gluzeková a členovia Krúžku filmovej tvorby z Vyhni

Komentář ze dne: 01.03.2018 19:20:50     Reagovat
Autor: [oskar] - Oskar Siebert (oskar@sir-siebert.com)
Titulek: Vzpomínka na pana Tuscaka.
Abych se priznal, tak mne zpráva o smrti Mirka Tuscaka velice a nepripravene zarazila. S Mirkem jsme mneli spolecne jeste nejaké plány, ktere uz bohuzel neuskutecníme. Moje aktivní leta jako filmar jsem vzdy litival toho, ze nemáme u nás v Nemecku takového metodika jako vy, vázení prátelé, máte Mirka Tuscaka. Skoda ze musel odejít v dobe kdy mnel jeste mnoho plánu pred sebou. V kazdem pripade zustanes Mirku v nasich vzpomínkách. Cest jeho památce.

Komentář ze dne: 01.03.2018 19:48:56     Reagovat
Autor: [Mike] - Vladimír Jiřička (vladimir.jiricka@ddmdvurkralove.cz)
Titulek: Zpráva, které není možné uvěřit
Ještě teď si říkám, že to snad nemůže být pravda. Mirek, člověk, který vždy přinášel energii a optimismus, který dokázal přátelsky a laskavě promluvit k mladým i stejně starým kolegům - filmařům, pomoci, poradit už tu s námi není. Bude nám všem moc chybět nejen na nadcházejícím Juniorfilmu, u jehož počátků také stál. A bude velmi citelně chybět i celému amatérskému filmu. Dokážete si ho vůbec bez Mirka Tuščáka představit?
Upřímnou soustrast všem tvým blízkým a tobě Mirku díky za přátelství a za vše.

Komentář ze dne: 01.03.2018 20:43:57     Reagovat
Autor: [Munk] - Ladislav Munk (ladislav.munk@gmail.com)
Titulek:
Mirku... ... ani neviem, čo mám napísať. Stretnutia s tebou na súťažiach v Čechách či na Slovensku boli vždy spontánne, plné úsmevov a úplne obyčajných slov o radosti z každej chvíle nielen pri filmoch, ktoré nás vlastne spojili. To spojenie s tebou, Mirku, zostane navždy. Tak, ako mi zostane po tebe spomienka na každú chvíľu. o ktorej si vždy hovoril ako o neopakovateľnej. Mal si pravdu - aj tak nikdy nezabudnem! ... a ďakujem!

Komentář ze dne: 01.03.2018 22:02:30     Reagovat
Autor: [Jacil] - Jaroslav Cinkl (fk@erbenova.cz)
Titulek: Zůstane v našich srdcích
Mirek mi bude velmi chybět. Přátelský, vždy usměvavý, ochotný poradit a pomoci. Spolupracoval jsem s ním téměř 10 let na organizaci nejdříve zemských kol a v posledních třech letech také celostátních kol soutěže Zlaté Slunce v Blansku. Během těch let jsem poznal, jak dokáže ocenit mladé autory, se kterými vždy rád hovořil a inspiroval je k tvorbě. Byl nadšený z toho, že se podařilo zajistit konání soutěže UNICA v Blansku a velmi mu záleželo na tom, aby přípravy proběhly co nejlépe. A opravdu se těšil, že potom už se bude věnovat jen mladým autorům. Je škoda, že se toho nedožil. Mluvil jsem dnes o něm s bývalými členy našeho filmového kroužku. Na Mirka si všichni vzpomínali, znali ho, zůstal v jejich srdcích. Zůstane i v mém...

Komentář ze dne: 02.03.2018 10:31:37     Reagovat
Autor: [sika] - Zuzana Školudová (zuzana.skoludova@nocka.sk)
Titulek: Spomíname
Miroslav, asi nie som jediná, ktorá tejto správe nechcela uveriť. Je to šok. Film so zábermi z našich spoločných stretnutí, spoločných podujatí a aktivít sa mi premieta už od chvíle, keď som sa túto smutnú správu dozvedela. Plánovali sme aj ďalšie. Vážila som si, a aj obdivovala, že si sa aj s ďalšími spolupracovníkmi podujal pripraviť Kongres a festival UNICA. Viem aké nasadenie a zanietenie je k tomu potrebné. Ty si ho mal. Je mi úprimne ľúto, že pri tom nebudeš. Česť tvojej pamiatke.

Komentář ze dne: 02.03.2018 11:46:18     Reagovat
Autor: [Alenka] - Alena Krejčová (krejciul@seznam.cz)
Titulek:
Mirečku, posílám ti do nebes poděkování za práci a čas, který jsi nám, filmařům, věnoval. Mohli jsme tvým přičiněním své filmy prezentovat nejen na soutěžích, jako je Videosalon, ale i v TV NOE. Osobně ti děkuji za pomoc při organizaci Střekovské kamery. Pomáhal jsi mi personálně zajistit toto soutěžní přehlídku a dával jsi mi užitečné rady, jak soutěž organizovat. Virtuálně jsi a budeš stále s námi.
Alena Krejčová

Komentář ze dne: 02.03.2018 12:06:26     Reagovat
Autor: [sebestam] - Milan Šebesta (gmajlen@gmail.com)
Titulek:
Skoro mně to vyrazilo dech, stále tomu nemohu uvěřit. Naposledy jsem s Mirkem hovořil snad před čtrnácti dny, a to sršel optimizmem, měl dobrou náladu, velice se těšil na setkání při nějaké přehlídce. Tuším, že předpokládal, že se setkáme ve Zruči nad Sázavou. Je to neskutečně smutné a překvapivé.
Nikdy jsem si nedovedl představit, že by Mirek mohl někoho zarmoutit, a že to bude takto, by mne ani ve snu nenapadlo ! Určitě nebudu sám, kdo o Mirkovi řekne, že odešel vzácný člověk, odborník a, proč to neříct, kamarád.
Mirku, díky za vše ! Milan Šebesta


Komentář ze dne: 02.03.2018 14:30:03     Reagovat
Autor: [mirok] - Miroslav Kalach (kalach.miroslav@gmail.com)
Titulek: Zbohom
Miroslav budeš chýbať každému kto sa s tebou v živote stretol a som rád, že som k nim patril. Amaterský film nie len v Čechách prichádza o veľkého profesionála. Nadšenie, množstvo roboty a zanietenie je čím ďalej vzácnejšie a ľudí ako si bol ty je čím ďalej menej. Česť tvojej pamiatke a hlbokú sústrasť pozostalým.

Komentář ze dne: 02.03.2018 15:01:33     Reagovat
Autor: [impuls] - Impuls HK (video@impulshk.cz)
Titulek: Smuteční kondolence Impuls Hradec Králové
Připojujeme se ke kondolenci a vyjadřujeme uznání za péči, kterou vážený pan Tuščák vykonával ve svém oboru mnoho let, za což mu patří dík. Zájmy ostatních stavěl nad zájmy vlastní. Je nám to líto a soucítíme s rodinou, kolegy a kamarády.
Za Impuls Hradec Králové Ondřej Krejcar

Komentář ze dne: 02.03.2018 17:24:04     Reagovat
Autor: [FOTO OTTO] - FOTO OTTO (jan.otto.pipla@seznam.cz)
Titulek: Odešel Miroslav Tuščák
Škoda je jen dobrého člověka. Neznal jsem pana Miroslava Tuščáka dlouho, ale i z ostatních komentářů cítím, že je to převeliká škoda, nejenom pro obec neprofesionálních filmařů, že právě pan Miroslav Tuščák odešel. Nezbývá nám než si zvyknout, že na pana Miroslava Tuščáka, budeme již moci pouze vzpomínat. . . . . .

Komentář ze dne: 02.03.2018 18:09:02     Reagovat
Autor: [Tekatoka] - Danuše Kubátová (dpkubatovi@centrum.cz)
Titulek:
Je nám to moc líto a tohle jsi nám Mirku, dělat opravdu neměl. Oba dva jsme po celou dobu, co jsme se znali, Ti byli vděčni za přátelství, úsměv a optimismus. A také za to, že jsi nás přivedl v roce 2013 do početné skupiny filmařů. Bez nich si totiž dnes svůj život ani nedovedeme představit. Dovolujeme si Tě připomenout fotografiemi na kterých jsi s námi všemi tak spokojený a šťastný. Proto jsme je umístili sem na Filmdat.
Hlubokou soustrast Tvé rodině a všem ostatním, kterým budeš tak moc chybět... nikdy na Tebe nezapomeneme!
Dana a Pavel Kubátovi

Komentář ze dne: 03.03.2018 11:58:54     Reagovat
Autor: [Slavomír] - Slavomír Kozák (jahodalisak@seznam.cz)
Titulek: Takoví lidé jsou vzácní
Jako zrnko po zrnku v přesýpacích hodinách, které se nedají obrátit, nenávratně mizí nám všem hromádka času, kterou jsme si jako hrst písku přinesli na tento svět. Věčné kyvadlo vytrvale a nemilosrdně ukrajuje vteřinku po vteřince všemu živému na této planetě. Žádná z nich se už nikdy nevrátí … Kyvadlo věčnosti přendalo z přítomnosti do minulosti i tu poslední, kterou osud vyměřil Mirkovi. Jsem vděčný za to, že jsem se s ním potkal. Slavomír Kozák, Tachovsko.

Komentář ze dne: 04.03.2018 15:34:15     Reagovat
Autor: [Fanula] - Vladislav Františ (vladislav.frantis@gmail.com)
Titulek: Čest tvé památce Mirku
Život měříme příliš jednostranně, podle jeho délky a ne podle jeho velikosti. Myslíme víc na to, jak život prodloužit, než na to, jak ho opravdu naplnit. Mnoho lidí se bojí smrti, ale nedělají si nic z toho, že sami a mnoho jiných žijí jen položivotem, bez obsahu, bez lásky, bez radosti, ale Mirek byl opakem a jeho život byl naplněn láskou, radostí a obětavostí i ve sféře amatérského filmu. Proto mu velké díky za vše. S mým tátou byli velmi dobří přátelé a doufám, že se jejich duše tam nahoře potkají.

Čest tvé památce Mirku a upřímnou soustrast pozůstalým. Alena, Vladislav Františovi a Jana Krejčí.

Komentář ze dne: 04.03.2018 22:18:34     Reagovat
Autor: [donasec] - Martin Škrobák (martin.skrobak@vuos.com)
Titulek:
Myslím, že nejsem sám, koho ta nečekaná zpráva naprosto zaskočila, i když se o zdravotních problémech pana Miroslava Tuščáka vědělo již dlouho.
Znali jsme se od roku 2003, kdy nastoupil do funkce metodika pro amatérský film. Pravidelně zajížděl do Hradce Králové na naši „krajskou“ a v jednom období jsme se také pravidelně setkávali při jednáních ČVU. Myslím, že se ve své funkci brzy naučil naslouchat amatérům a vycházet vstříc jejich požadavkům. Kromě jeho všeobecně známé podpory mladých autorů, inicioval i vznik jedné přehlídky u nás ve východních Čechách – Setkání filmařů rychnovského okresu.
Odešel uprostřed rozdělané práce; práce kterou měl rád a věnoval jí obětavě většinu svého času.
Po několika letech se mu podařilo splnit si sen: opět po 24 letech dostat do České republiky celosvětovou soutěž neprofesionálních filmů UNICA. Bohužel, v srpnu už nebude v Blansku osobně u toho.
Hlubokou soustrast jeho nejbližším! Za Východočeské volné sdružení pro film a video Martin Škrobák.

Komentář ze dne: 06.03.2018 15:20:24     Reagovat
Autor: [Plamen] - Miroslav Šolc (solc@mybox.cz)
Titulek:
Mirečku, každým rokem jsme si vzájemně popřáli k našemu dnešnímu svátku. Je mi moc líto, že si už nemůžeme popřát. Jsem rád, že jsem s Tebou prožil několik krásných a nezapomenutelných setkání. Tvůj odchod nás velice zarmoutil. Stále na Tebe budeme s úctou a velkou pokorou vzpomínat. Upřímnou soustrast pozůstalým. Míra Šolc a Alena Smrčková.

Komentář ze dne: 07.03.2018 18:04:01     Reagovat
Autor: [Havrda] - Lubomír Havrda (havrda.lubomir@centrum.cz)
Titulek: Děkuji.
Milý Mirku, moc děkuji za chvíle, které jsme spolu na soutěžích nebo při natáčení Klapky prožili. Nikdy na Tebe nezapomenu. Luboš

Komentář ze dne: 13.03.2018 10:50:47     Reagovat
Autor: [Mart Eslem] - Mart Eslem (mart.eslem@seznam.cz)
Titulek: Upřímnou soustrast rodině
Je mi velice líto odchodu skvělého člověka a přítele. Mrzí mě, že jsem se nemohl zúčastnit posledního rozloučení z důvodu pobytu v zahraničí. Zpráva mne zasáhla až po mém návratu. Smrt je součást života, na kterou se špatně zvyká. Budeš nám, Mirku, chybět...

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank