blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy
ANKETA
Vyjádřete hlasováním svůj názor, jak by mělo probíhat hodnocení filmů na celstátní soutěži Český Videosalon v příštích letech.


Celkem hlasovalo: 116

Komentáře

ke článku: Reakce na otevřený dopis NIPOS - Artama Praha
ze dne 20.06.2017, autor článku: Mgr. Miroslav Tuščák

Komentář ze dne: 20.06.2017 10:32:41     Reagovat
Autor: [Taranis Film] - Martin (info@taranis-film.cz)
Titulek: Hlasování
Možná by stálo za to prezentovat i zmíněná stanoviska a případně podrobný popis současného hlasovacího systému. Pokud je vinou hlasovacího systému, že jedno umístění získá hned 6 filmů, pak ano, asi by bylo vhodné systém revidovat. To je jen první věc, která mě v té souvislosti napadla.

Komentář ze dne: 20.06.2017 11:14:56     Reagovat
Autor: [sika] - Jaroslav Šika (sika@seznam.cz)
Titulek: Re: Hlasování
To jsou dvě různé věci. Jedna věc je přechod z 1., 2. a 3. místa na systém medailí. Ten přechod byl logický v tom, že pořadatelé chtěli ocenit všechny dobré filmy bez toho, aby byli svázání šablonou ocenění. To je systém, který používá i celosvětová soutěž. Prostě hodnotí se film podle kvality, bez ohledu na šablonu ocenění či kategorii filmu. Buď je film dobrý nebo ne. V tom vidím větší spravedlnost. Zde doufám, že se vracet k šablonovému systému nebudeme. To že se porota utrhne a sníží úroveň kvalitativního pohledu je věc druhá a měla by se nad sebou zamyslet. Letos to dopadlo tak, že z předvýběru postoupily jen ty dobré filmy a všechny prostě zasloužily ocenění. Druhá věc je to veřejné hlasování. To je jen způsob, jak dát autorovi najevo, který porotce jak hlasoval, aby při případných hovorech s porotou autor věděl, za kterým z porotců si jít podiskutovat o konkrétních nedostatcích, které ten který porotce na filmu viděl. Mělo to přispět k cílenějšímu vzdělávání autorů. Druhotná pak měla být show, která se nedaří, protože chybí mezi aktéry showmani.

Komentář ze dne: 20.06.2017 13:26:58     Reagovat
Autor: [Taranis Film] - Martin (info@taranis-film.cz)
Titulek: Re: Re: Hlasování
Tak to pak ano. Každopádně příklady stanovisek jednotlivých táborů by byly rovněž fajn. Např. zda porotci často nechtějí hlasovat veřejně (osobní postoj), zda to působí organizační nesnáze (porotce se nemůže zdržet na místě až do hlasování, hlasuje na dálku...).

Komentář ze dne: 20.06.2017 18:39:26     Reagovat
Autor: [Přibyl] - Vladimír Přibyl (pribyl.v@worldonline.cz)
Titulek: K hodnocení filmů
Vážení přátelé, neprofesionální filmaři.
Pokud budou příští rok filmy hodnoceny stejným způsobem jako letos, jsem rozhodnut (v případě že dodělám film, na kterém dělám už 2 roky), žádný svůj film do soutěže nedávat.

Komentář ze dne: 20.06.2017 19:01:42     Reagovat
Autor: [Přibyl] - Vladimír Přibyl (pribyl.v@worldonline.cz)
Titulek: Re: K hodnocení filmů
Ještě něco. Jsem pro udělení prvního, druhého, třetího místa plus ze dvě čestná uznání. Ne hejno medajlí pro všechny. To je směšné. Bodové hodnocení soutěžních filmů jednotlivých komisařů bych uvítal zveřejnit. Ať každý autor vidí, kde udělal chybu. Ve střihu, kameře, zvuku či komentáři. A potom se může autor jednotlivých komisařů ptát konkrétně na to, za co dostal méně bodů, kde udělal jednu, nebo i více chyb. Snad si hodnotící za svým hodnocením stojí tak, jak si za svým filmem stojí autor. Hodnocení po projekci je dobrá věc, ale obvykle na celkové hodnocení nemá vliv. To, že byly promítány filmy stejné kvality, o tom dost pochybuji. Ba naopak jsme se s přáteli shodli v tom, jakže se vůbec některé filmy na celostátní soutěž dostaly.

Komentář ze dne: 22.06.2017 12:24:37     Reagovat
Autor: [Přibyl] - Vladimír Přibyl (potapec.vladimir@seznam.cz)
Titulek: omluva
Bohužel jsem nechtěně špatně označil uvedené návrhy. Správně jsem měl označit: Zachovat stávající systém veřejného hlasování poroty.
Za pochopení děkuji.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank