blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Střekovská kamera 2023 - otevírá přihlášky

Informace
strekovska_plakatek56_2460

Vážení přátelé, filmaři. Spouštíme přihlašování filmů na letošní ročník Střekovské kamery. Díky podpoře města Ústí nad Labem, Krajského úřadu Ústeckého kraje, Ministerstva kultury a řadě sponzorů, můžeme po loňském nouzovém ročníku, letošní ročník pořádat ve větším klidu a trochu víc podpořit účast vás autorů na naší soutěži. Soutěž se v letošním roce vrací zpět do Národního domu. Zároveň jsme zelektronizovali náš soutěžní odbavovací systém, takže přecházíme na elektronické přihlášky. A protože víme, že autoři propozice moc nečtou, tak přicházíme s tímto článkem, ve kterém vás seznámíme s letošními novinkami. Tak snad ho dočtete až do konce.

lita_sponzorPrvní novinkou je vložená fotografická soutěž na téma „Naše voda“. Pokud tedy kromě kamery vládnete i fotoaparátem, můžete si zasoutěžit na dvou frontách. Pochopitelně se této soutěže mohou zúčastnit i fotografové-nefilmaři. Fotografie bude hodnotit odborná porota, která ocení tři nejlepší fotografie. Vyhlášení proběhne současně s vyhlášením filmových cen v sobotu večer. Propozice této soutěže najdete na konci tohoto článku.

Další novinkou je přechod na elektronické přihlášky. Přihlásit se tedy budete moci několika způsoby, které nyní popíšeme. Z praxe víme, že pro objednávku ubytování a stravy je rozhodující fakt, zda byl film vybrán v předvýběru do hlavní soutěže, a proto jsme tuto objednávku oddělili od přihlášky filmu a počítáme s tím, že jí využijete po oznámení předvýběru.

Přihláška přes portál FILMDAT


Tento způsob, jako pořadatelé preferujeme. Pokud se rozhodnete pro tento způsob, budeme vás mít velmi rádi, neboť nám ulehčíte práci se zpracováním vaší přihlášky. Využít ji mohou ti, kteří aktivně využívají portál FILMDAT pro svou archivaci filmů a jsou tedy jako autoři zaregistrováni i se svými filmy. Pro přihlášení filmu přes FILMDAT je potřeba být přihlášen jako uživatel, aby systém věděl, jaké filmy má nabídnout do výběru. Přihlašovací dialog je umístěn ve spodní části detailu soutěže.

Přihláška přes interaktivní formulář

Toto je novinka, která nahrazuje klasický formulář, který ve formě Word narážel na problémy s verzemi a chodil nám nehezky rozházený. Verze vyplňovatelného PDF zase narazil na problém s uložením vyplněného formuláře, kdy byla tato možnost v neplacené verzi znemožněna. Proto tedy forma elektronického formuláře, který si myslíme, že je mnohem jednodušší na vyplnění než všechny předchozí varianty. Prostě vyplníte a odešlete.

Formulář na přihlášení filmu najdete zde.
Formulář na objednávku ubytování a stravy pro autory najdete zde.
Formulář na objednávku ubytování a stravy pro neautory (hosty a návštěvníky) najdete zde.

Přihláška přes Word formulář


Chceme věřit, že pro tuto variantu se letos nikdo nerozhodne, ale pro jistotu ji necháváme funkční. Stáhnout jí můžete zde (ale nedělejte to 😊).

Posílání filmů


Posílání filmů se již v dnešní době ustálilo na formu elektronického zasílání, takže předpokládáme, že s tím nebude žádný problém. Filmy posílejte ve formátu mp4, mp2, avi, v minimálním rozlišení FULL HD. Menší formáty by neodpovídaly propozicím a byly by automaticky vyřazeny z předvýběru. Stejně tak filmy starší 3 let. Filmy zasílejte přes služby Uschovna, Vimeo, Wetransfer atp. Pokud služba vyžaduje e-mail příjemce, tak použijte e-mail: strekajzna@email.cz

Důležitá prosba:

Pro název souboru s filmem použijte prosím jen Název filmu, ideálně bez diakritiky a mezer (ty nahradit _ podtržítkem). Každá další informace v názvu souboru s filmem je pro nás nepodstatná a neulehčuje nám práci se souborem. Moc děkujeme. Na tomto bodě bezpečně zjistíme, zda jste četli propozice či tento článek. Příklad názvu souboru s filmem: Jak_sest_lumpu_slohlo_pumpu.avi

Ekonomické záležitosti


Autora, který dodrží propozice, odměníme tím, že mu uhradíme ubytování v plné výši a nějakou částkou přispějeme na stravování. Navíc letos částečně přispějeme i na náklady na cestovné, a to ve výši 1 Kč za km vzdálenosti z místa bydliště autora do Ústí nad Labem, počítáno na území České republiky, dle aplikace Mapy.cz ve variantě „Nejkratší trasa“. Všechna finanční plnění budou vyplacena v hotovosti při prezenci.

Tak se moc těšíme na vaše filmy a také na vaši osobní účast.


Propozice doprovodné fotografické soutěže VODA

Doprovodná fotografická soutěž k filmové soutěži Střekovská kamera 2023
 • Fotografie do soutěže s tématem VODA mohou posílat autoři fotografií do 25. srpna 2023.
 • Každý autor může zaslat max. 3 fotografie
 • Porota bude u fotografií hodnotit především kreativitu, tvůrčí pojetí tématu a technickou kvalitu snímků.
 • Vyhlášení výsledků proběhne během konání Střekovské kamery 13. – 14. října v Ústí nad Labem. Ocenění autoři budou informováni do 20. září 2023.
 • Technická pravidla pro soutěžní fotografie:
 • Fotografie mohou být černobílé i barevné.
 • Nesmí obsahovat žádné rámečky ani loga nebo digitální podpisy.
 • Mohou být upraveny běžným způsobem digitální úpravy, při které ale nedojde k výrazným manipulacím a zásahům v obsahu fotografie.
 • Fotografie by měla být v přiměřené velikosti, aby šla vytisknout na A3 (doporučujeme delší stranu min. 3400 px, DPI 250)
 • Název fotografie musí být označen tímto způsobem: jméno_příjmení_název fotky (např. Jan_Novák_Řeka Sázava)
 • Fotografie zasílejte pouze elektronicky, a to přes portál přes www.uschovna.cz (nikoliv jako přílohu do emailu) na email fotosoutezvoda@seznam.cz
 • V emailu musí být uvedeno:
  • Jméno a příjmení autora fotografií
  • Adresa
  • E-mail
  • Telefon
  • Odkaz ke stažení fotografií z portálu www.uschovna.cz

Porota vybrané fotografie vytiskne a budou vystaveny u příležitosti konání filmové soutěže Střekovská kamera v Ústí nad Labem v říjnu 2023. Pořadatel si vyhrazuje právo vybrané fotografie využít případně i pro propagační účely soutěže, bez nároku na honorář, a to při zachování autorských práv. Zasláním fotografií autor uděluje souhlas s těmito podmínkami.
| Autor: Jaroslav Šika | Vydáno dne 01. 07. 2023 | 1880 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank