blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

63. Rychnovská osmička děkuje autorům

Informace
Rychnovská osmička„Když je R8, tak to je jako když do Rychnova táhnou divoké husy“, prohlásil kdysi Jaroslav Doleček, nepřehlédnutelná postava minulých ročníků této soutěže. Jsem rád, že to platilo i letos. V září 2020, na konci 62. Osmičky, jsme všichni doufali, že nás napřesrok čeká „normální“ ročník. Avšak „koronáč“ je tu s námi stále, a tak nezbývalo, než se opět přizpůsobit aktuálně platným opatřením a kromě dezinfekce se vyzbrojit i čtečkou QR kódů. Naštěstí se filmaři vymykají celostátním statistikám: jak jsme zjistili, 96 % účastníků bylo naočkováno, a tak jsme to společně opět zvládli.


Poděkování patří nejen přítomným, ale úplně všem autorům, kteří do letošního ročníku přihlásili 95 filmů, z nichž bylo 55 vybráno do soutěžní kolekce. A také porotě, která v pohovorech s autory vyzdvihla, že přehlídka si drží vysokou úroveň a navrhla ocenit 27 snímků, včetně autorů ze Slovenska a Německa.

Z doprovodných akcí připomeňme páteční besedu s režisérem Miloslavem Šmídmajerem, který ve světové premiéře uvedl svůj dokument Milan Kundera: od Žertu k bezvýznamnosti. Sobotní společenský večer i letos připomínal spíše „rodinnou akci“ a na jeho úspěchu se podíleli všichni účastníci, kteří svým zpěvem i foukací harmonikou vydatně podpořili trio Staré dřezové družstvo. V jeho čele stála Ilona Dvořáková, která na pár hodin vyměnila moderátorský mikrofon za kytaru.

A tak snad nikdo své účasti na Osmičce nelitoval. O měsíc později by se možná soutěž v přítomnosti diváků již nemohla uskutečnit... Těm, kteří z jakéhokoliv důvodu přijet nemohli, ale i všem ostatním, je na FILMDATu k dispozici fotogalerie Lenky Krejčové a Petera Rybína. Sledovat nás můžete i na Facebooku soutěže.
| Autor: Ing. Martin Škrobák | Vydáno dne 11. 10. 2021 | 155 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank