blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

CINEAMA 2021 - Výsledky

Informace
cineama_2021

Filmy ako svedectvo o zvláštnej pandemickej dobe, ale aj prostriedok úniku do fantazijného sveta, kam problémy všedných dní nedoliehajú: Tak by sa dali pomenovať leitmotívy, ktoré vystihujú tohtoročnú kolekciu filmov v najstaršej súťaži určenej neprofesionálnym filmárom a filmárkam.

29. ročník postupovej súťaže CINEAMA 2021 vyvrcholil celoštátnym kolom a prehliadkou, ktorá sa uskutočnila 3. – 5. septembra v kine Žriedlo v Bardejovských Kúpeľoch. Výsledky vnútri článku.


Výsledky súťaže

Hlavná cena:
Zlodeji koní, Jakub Chochula, Ján Feckanič, Nitra

I. veková skupina: autori do 16 roko
v

a. kategória: animovaný film

1. miesto: Tri zlaté ruže, kolektív ANIMOsCOOL, Rožňava
2. miesto: Cez encyklopédiu, Nataša Strelová, Spišské Tomášovce
3. miesto: Jazz, kolektív Bosáci, Košice
3. miesto: Alchymista – asteroid, Matúš Zajac, Košice
Čestné uznania: Bacuľaté baletky, Šimon Svitok, Bojnice
Čestné uznania: Raz nájdem svoj kŕdeľ, Barbora Brindžáková, Košice

b. kategória: hraný film

1. miesto:
Legenda o Inmarise, kolektív Orange Flamingos, Komárno
2. miesto: Strach, R. Kovačócyová, L. Pestún, R. Kukuková, Cífer
3. miesto: Kyberšikana, Ema Kúšiková, Matúš Dubina
Čestné uznania: Tínedžeri v moci internetu, kolektív ZŠ Hutnícka, Spišská Nová Ves

c. kategória: dokumentárny film a publicistika

1. miesto: Deň 67, Maroš Hrehuš, Nová Dubnica
2. miesto: Hlásenie miestneho rozhlasu, Radka Kormaňáková, Nižná (Tvrdošín)
3. miesto: Život podľa mačky, Patri Hallo, Lukáš Zeleňák, Nitra
Čestné uznania: Dlhovekí spoločníci, Hanka Zubová, Borčice
Čestné uznania: Z malého mesta, M. Danišová, S. Sláviková, Nová Dubnica

d. kategória: experiment a videoklip


1. miesto: Maska, Nina Hrčková, Martin Barczay, Daniela Mihaličková, Cífer
2. miesto: Každodenný boj, Michal Grutka, Kaplna
3. miesto: Môj film, Katarína Čmaradová, Oreské

II. veková skupina: autori do 21 roko
v

a. kategória: animovaný film

1. miesto: Nimral, Mária Dobrovodská, Bratislava
2. miesto: Znovu na začiatku, Štefan Vančík, Nitriansky Hrádok
3. miesto: Plný žalúdok, Ingrid Lányiová, Bratislava
Čestné uznania: Problémy s problémami, A. Pátková, V. Valentová, Bratislava

b. kategória: hraný film

1. miesto: Príbeh Pankráca Brezáka, Matej Mikloš, Trenčín
2. miesto: Nikdy nie je dosť, Tomáš Bucher, Košice
3. miesto: Jeden z nás, kolektív Ateliéry Levanduľa, Poprad
Čestné uznania: Posledný list, Benjamín Haverla, Martin

c. kategória: dokument a publicistika

1. miesto: Bzukot mesta, Maximilián Mravčák, Bratislava
2. miesto: Správa z izolácie, Peter Dolinaj, Valaská Belá
3. miesto: Stojany, zaniknutá dedina, Gréta Galajda, Poprad

d. kategória: experiment a videoklip

1. miesto: Spomienky, Antónia Bisová, Poprad
2. miesto: Meditácia, Kristína Kerekešová, Rožňava
3. miesto: Sliepky, Martina Kukučková, Nitra
Čestné uznania: Živá, Igor Trnka, Lok

III. veková skupina: autori nad 21 rokov


a. kategória: animovaný film

1. miesto: Zlodeji koní, Jakub Chochula, Ján Feckanič, Nitra
2. miesto: Etc. 7, Andrej Danóczi, Trenčín
2. miesto: 1 + 1 = 1, Sofia Čepková, Košice
3. miesto: -

b. kategória: hraný film

1. miesto:
-
2. miesto: Ulička, Pierre Fabo, Sereď
3. miesto: Bezcitný, Nikola Čabáková, Humenné
Čestné uznania: Záchranár, kolektív EmMiJa, Kriváň
Čestné uznania: Inčučuna (medailón), Ladislav Biznár, Bratislava

c. kategória: dokumentárny film

1. miesto: Rodi, Tomáš Bednárik, Stropkov
2. miesto: Železnô, Ján Kuska, Liptovský Mikuláš
3. miesto: Marinka, Ľubor Patsch, Liptovský Hrádok
3. miesto: Kyvadielko, Emil Chlebničan, Kriváň
Čestné uznania: PET kajak projekt, Tomáš Ščepka, Bratislava

d. kategória: publicistika

1. miesto: Run of Titans, kolektív RodKa, Močenok
2. miesto: Vlad, Karol Bodó, Dunajská Streda
3. miesto: Prebierka na hôrke, Pavol Piroha, Kysucké Nové Mesto

e. kategória: experiment a videoklip


1. miesto: Gloom - Hollow, Tomáš Telepák, Prešov
2. miesto: Kamil Hoffmann – Nektár/Slová, Adam Mogyorosi, Martin
3. miesto: -
Čestné uznania: Rarecase – Dirty Calendar, M. Miklovič, Nové Město n/V

IV. bez určenia veku

a. kategória: minútový film


1. miesto: -
2. miesto: -
3. miesto: -
Čestné uznania: Fantázia minimalizmu, Karolína Kurillová, Kluknava
Čestné uznania: Mravcova zvedavosť, E. Ptáčková, P. Pónyová, S. Kocsisová, Z. Jurišová, Komárno

V Bardejove dňa 5. 9. 2021
| Autor: Ing. Ján Kuska | Vydáno dne 06. 09. 2021 | 202 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank