blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

O tom, kdo rozhoduje

Názory
Ing. Emil PražanPředem se omlouvám svým čtenářům, že stále něco píšu. Naivně jsem si myslel, že už toho nadále nebude zapotřebí, když se už žádná soutěž stejně neuskuteční, protože síla pandemie je natolik závažná, že se lidé už těžko budou moci na našich akcích scházet. Ale přišla mi do rukou informace, že na jedné z posledních soutěží došlo ke střetnutí poroty s  pořadateli v tom smyslu, že někdo z poroty namítal, aby se pořadatel do diskuse o závěrech výsledků nevměšoval, jinými slovy, že pořadateli nic není do toho, o čem porota jedná. Ale ouha, všechno je docela jinak.

Nejen s ohledem na stále platící zákon o veřejných soutěžích je vše obráceně. Začnu zprávou o výsledcích, která se někde uvádí jako protokol. Ten píše porota. Zcela nesprávné je, a to se děje v mnoha případech, že je v něm napsáno, že „porota uděluje autorům tyto ceny.“. Je tu jeden háček, Porota žádné ceny nemá. Nejde jen o právní výklad, ale i o dosavadní zvyklosti. Existence soutěží v našem oboru sahá až do doby první republiky. Správná formulace je: „pořadatelé soutěže udělují na základě návrhu poroty tyto ceny“. I když si nepamatuji, jestli se to někdy stalo, ale pořadatelé mají dokonce právo, pokud se závěry poroty nesouhlasí, celé jejich rozhodnutí o výsledcích soutěže anulovat a povolat k rozhodnutí porotu jinou. Tak to je. Nepleťme se.
| Autor: Ing. Emil Pražan | Vydáno dne 12. 10. 2020 | 1081 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank