blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Malá šestnáctka - Malý filmový festival mladé tvorby

Názory
2019_spolfoto

Opásáni sluchátky, vyzbrojeni sociálními sítěmi a ve 12 příliš staří, začínat se sportem. VIP profi samota. Nenaplněná vnitřní touha být vidět, slyšet a mluvit. Absurdita doby. V takové realitě je naprostým zjevením skupina dospělých, kterou zajímá dětský a mladý svět. Zjevení v Brně. V Brně je skupina dospělých, kteří mluví, cítí a předávájí své názory, ale pozor dělají to jen tak lehce, aby nezavadili o křehkost mladé duše. Opravdu to umí. Je to koncert lidskosti a empatie.

V Brně nepodceňují tvořivou touhu mladých, berou ji vážně a ještě jim to přijde přirozené. Netuší jak vzácný ostrov jsou. Troufám si tvrdit, že se za 3 dny festivalu a workshopu věnovali mladým tvůrcům více než leckteří rodiče. Filmová náhradní rodina byla skvělá a měla své děti ráda.

Rozbory děl a komentáře k mladým filmařům byly jako listování v bezpečné a velmi dobře napsané knize. Jedním slovem byla lahůdka v Brně pobýt a sledovat dění.! Myslím, že nejsou z tohoto světa. Jestli se chceme mít dobře a mít okolo sebe sebevědomé a tvůřčí prostředí, doporučuji pošlete tam všechny mladé, co se o něco snaží.

Kéž by jim to v Brně vydrželo. Citace dcery, hovoří za vše: “Tady bylo nejlepší publikum, oni ten film pochopili!” Já dodávám, že vím proč. “Oni” filmu a mládí totiž rozumí a strašně je to baví.

Fotogalerii z akce nahdete zde.

| Autor: Erika Svobodová | Vydáno dne 23. 10. 2019 | 1953 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank