blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Zimní semináře filmové výchovy pro učitele a lektory

Informace
kurzy

Srdečně vás zveme na zimní semináře filmové výchovy, které pořádá Národní informační a poradenské středisko pro kulturu ve spolupráci s Asociací pro filmovou a audiovizuální výchovu, Aeroškolou a Animánií. Připravili jsme pro vás dvě víkendová setkání. První z nich se odehraje v Plzni a zaměří se na téma výuky filmové výchovy v prostředí základních uměleckých škol. Druhé setkání rozvede autorsko-právní problematiku našeho oboru. Oba cykly jsou akreditovány MŠMT v rámci DVPP. Účastníci obdrží osvědčení o absolvování semináře. Můžete se těšit na špičkové lektory i příjemnou atmosféru v kreativním prostředí.


Seminář filmové výchovy pro pedagogy ZUŠ

Téma: Multimediální tvorba v rámci výtvarného oboru ZUŠ jako součást Filmové/Audiovizuální výchovy

Termín: 30.11 – 1.12. 2019 (so 10 – 20 hod., ne 8 – 16 hod.)
Místo konání: Moving Station – prostor pro současné umění a vzdělávání Plzeň, Koperníkova 574/56, Jižní Předměstí

Seminář reaguje na velký rozvoj multimediální tvorby v rámci výuky Základních uměleckých škol. Cílem semináře je nabídnout pedagogům širší povědomí o soudobých trendech v oboru Filmové/Audiovizuální výchovy, která se v posledních letech také dynamicky rozvíjí. Vnímáme, že Filmová /Audiovizuální výchova je spojnicí a zároveň východiskem pro multimediální tvorbu ve formálním vzdělávání i v různých formách volnočasových aktivit. Oboru se začínají věnovat také první vysokoškolská pracoviště. Prostředí ZUŠ a odborníků, pedagogů základních a středních škol i neziskových iniciativ sdružených v Asociaci pro filmovou a audiovizuální výchovu spolu do této chvíli vědomě nespolupracovaly. Tento stav bychom chtěli změnit a obě prostředí sblížit.

Seminář se soustředí na kontext a specifika výtvarného oboru – z toho důvodu bude obohacen o praktická cvičení orientovaná na tvorbu animovaných filmů. Účastníci však budou vedeni k základnímu osvojení výrazových prostředků filmů v obecné rovině. Seznámí se s náležitostmi filmového rozboru, který je možné aplikovat v obměnách na všechny filmové žánry. Část semináře bude věnována také výměně a sdílení pozitivních zkušeností samotných pedagogů.

Lektoři: Martina Voráčková, František Topinka
Kurzovné: 1.600 Kč bez ubytování. Ubytování můžeme po předchozí domluvě zprostředkovat.
Seminář je akreditovaný MŠMT v rámci DVPP. Účastníci obdrží osvědčení.
Maximální počet účastníků je 20 osob.
Kurz si rezervujete vyplněním online formuláře na adrese: bit.ly/prihlaskaFAV
Po další informace se obracejte na Jiřího Forejta: forejt@nipos.cz, tel.: 723 744 883.
Přihlášky přijímáme do naplnění kapacit.


Seminář filmové výchovy a autorského práva


Termín: 7. – 8. prosince 2019 (so 10 – 17 hod., ne 9 – 16 hod.)
Místo konání: Aeroškola: Jirečkova 8, Praha 7

Seminář se snaží svým zaměřením reagovat na nedostatečné povědomí učitelů a právních aspektech práce s audiovizuálními díly ve školním prostředí. Jedná se zejména o otázky legálního využití filmů pro vzdělávací účely v teoretické výuce v rámci různých předmětů, školních projekcí, přehlídek a festivalů. Seminář se zaměří na legální způsoby distribuce filmů do škol a využití filmových ukázek ve výuce. Dále se zaměří také na praktickou tvorbu audiovizuálních děl žáky, využívání již existujících děl v dětské tvorbě (hudební doprovod dětských filmů apod.), a na otázky nakládání s výtvory žáků, jejich publikování a další zpracování. Úvodní část semináře zasadí tuto problematiku do kontextu autorského práva a také se pokusí odpovědět na nejčastější otázky a příklady z praxe, které učitele trápí a se kterými si neví rady.
Druhá část semináře pak nabídne možnost prakticky si vyzkoušet konkrétní postupy přípravy audiovizuálních ukázek pro výuku a základní práci v editačních programech. Součástí druhého dne semináře bude také dílna zvukové postprodukce audiovizuálních děl.

Lektoři: Linda Arbanová, Ivan David, Vojtěch Dvořák, Aleš Paroulek
Kurzovné: 1.600 Kč bez ubytování. Ubytování můžeme po předchozí domluvě zprostředkovat.
Seminář je akreditovaný MŠMT v rámci DVPP. Účastníci obdrží osvědčení.
Maximální počet účastníků je 20 osob.
Kurz si rezervujete vyplněním online formuláře na adrese: bit.ly/prihlaskaFAV
Pro další informace se obracejte na Jiřího Forejta: forejt@nipos.cz, tel.: 723 744 883.
Přihlášky přijímáme do naplnění kapacit.
| Autor: MgA. Jiří Forejt | Vydáno dne 17. 09. 2019 | 921 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank