blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Registrace filmů na 9. ročník FFČV je otevřena

Informace
Černá věž - LogoOd 1. 6. do 15. 8. 2019 jsou otevřené přihlášky na devátý ročník Filmového festivalu ČERNÁ VĚŽ. Tvůrci mohou hlásit své filmy jako loni do pěti soutěžních kategorií. Letos poprvé je jedna z kategorií bez omezení délky stopáže filmu. První kategorií je Malý amatérský film, který je určen snímkům do 10 minut, jejichž tvůrci nestudovali a nestudují filmovou školu. Velký amatérský film zahrnuje filmy od 10 do 45 minut. Do této kategorie se opět hlásí autoři mimo umělecké školy.
Registrace filmů zde.


Naopak pro studenty filmových škol je určena kategorie Studentský film, do které patří filmy do 45 minut, které vnikly za účelem studia nebo v rámci ukončení školy, předmětu, semestru na filmových školách. Ředitel festivalu Milan Pleva objasňuje: „Týká se všech vysokých a vyšších odborných škol. Pokud by studenti tvořili film v rámci předmětu na střední škole, ti soutěží mezi amatéry v kategoriích Malý a Velký amatérský film.“

Amatéři i studenti, kteří natočili dokumentární snímek do 45 minut, se hlásí do kategorie Dokument. Absolventi filmových škol nemohou již soutěžit jako studenti ani jako amatéři. Pro ně je další kategorie a to Nezávislý film. „Kromě absolventů sem patří především všichni tvůrci, kteří se cítí jako poloprofesionálové a jejich tvorba přesahuje amatérskou úroveň, ať už produkčně nebo dramaturgicky,“ doplňuje Milan Pleva s tím, že je na posouzení autorů, na jakou kategorii se cítí. „Chtěl bych vyzvat všechny tvůrce, kteří si aspoň trochu myslí, že dělají filmy na vyšší úrovni, ať se nebojí přihlásit do téhle kategorie,“ nabádá Milan Pleva. Nově zde mohou soutěžit i filmy nad 45 minut. „Každý, kdo natočil film delší než tři čtvrtě hodiny, je odvážný a jeho snímek patří zcela určitě mezi nezávislé filmy,“ ujišťuje Milan Pleva.

Každý tvůrce může přihlásit až čtyři filmy. Festival přijímá snímky od autorů z Česka a Slovenska. Přihlásit se mohou tvůrci i z jiných států, kteří v ČR nebo na Slovensku pracují nebo studují.

Zda byl jejich film nominován, se dozví 1. října prostřednictvím webových stránek a Facebooku FFČV. O nominacích rozhodují členové realizačního týmu. V jednotlivých kategoriích bude nominováno do hlavní soutěže pět až deset filmů, které posoudí odborná porota. Jako každoročně v porotě zasedne například střihač, producent a pedagog Libor Nemeškal působící na Chapman University v Kalifornii nebo filmová a divadelní herečka Kamila Janovičová. Hodnotit budou i loňští vítězové. Nováčkem poroty se stal letos umělec a režisér Martin Michael Stiltenn, který právě natáčí snímek kombinující hrané scény a animaci Víš, že spíš?

Tématem letošního ročníku bude horor. Autoři nemusí přihlašovat jen horory, ale realizační tým ocení jeden z přihlášených filmů spadající hororového žánru. Jeden z tvůrců bez ohledu na žánr získá také diváckou cenu. V neposlední řadě je tu ocenění Mladá tvorba, kdy si sošku za nejlepší film napříč všemi kategoriemi odnese autor věkem do 15 let včetně.

Letošní novinkou bude přehlídka filmových námětů. „Vyzveme autory, aby vytáhli ze šuplíku nebo z hlavy své nerealizované filmové náměty a nápady na filmy. Vzájemně si je ukážeme a odprezentujeme,“ nastiňuje ředitel festivalu nápad, který má za cíl podnítit diskuzi tvůrců a vzájemně se inspirovat. Prezentace bude samostatnou částí programu určena převážně pro filmaře. Více se o ní dozvíte v průběhu léta.


Kontakt:

Kamila Dufková
PR koordinátorka
M: 721 315 553
E: festivalcernavez@gmail.com
W: www.festivalcernavez.cz


ffcvtz20190610_001
Cenu za nejlepší studentský film v roce 2018 vyhlásil Stormtrooper.

ffcvtz20190610_002
Plný sál Českého rozhlasu při závěrečném předávání cen.

ffcvtz20190610_003
Herec Luděk Šindelář předává ocenění pro nejlepší Malý film

ffcvtz20190610_004
Skleněnou sošku za nejlepší Nezávislý film si odnesl Viliam Vala.

ffcvtz20190610_005
Osmý ročník se nesl ve stylu nekonečného vesmíru.

ffcvtz20190610_006
Diváci si vyzkoušeli virtuální realitu.

ffcvtz20190610_007
Fénix ProDabing přivezl jako každý rok workshop Na zkoušku dabérem.

| Autor: Milan Pleva | Vydáno dne 25. 06. 2019 | 935 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank