blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Zlaté slunce v Brně přinese několik novinek

Informace
Zlaté Slunce - LogoV brněnských Kohoutovicích se novou jarní energií probudí filmařský ruch a pro všechny dětské a mládežnické filmaře je zde příležitost setkat se na Zemském kole Zlatého slunce, soutěžní přehlídky a letos i filmařského workshopu. Do filmové soutěže se letos přihlásilo rekordních 61 krátkých filmů. No to si nemůžete nechat ujít.

Všechno propukne v pátek 12. 4. 2019 v 17:00 hod. v prostorách střediska volného času LEGATO na Stamicově 7, Brno Kohoutovice. Na tuto chvíli je připraven první blok projekce, po kterém se jistě rozpoutají diskuse a plány mezi přítomnými autory. Ti se zde prezentují v kategoriích do 15 a do 19 let v žánrech - hraný film, dokument, animace, hudební klip a filmový experiment. Promítání soutěžních filmů bude pokračovat v sobotu 13.4. od 9:30 hod. a protože je filmů opravdu mnoho, mezi soutěžními bloky budou jen krátké přestávky na občerstvení, ale promítat se bude až do 15:00 hod. Pro přítomné autory bude důležitá diskuse s odbornou porotou, která vyhodnotí výsledky a kolem 17. hod. očekáváme slavnostní vyhlášení výsledků.

Letošní ročník Zlatého slunce ale nekončí. Pro zájemce, a to i mimo zúčastněné autory, je připraven filmařský workshop na téma - kamera v pohybu. Ten vzniká ve spolupráci s artistickou skupinou Try One, která se zabývá jízdou na jednokolkách. Pro filmaře bude příležitost nejen zachytit zajímavé záběry, ale možná si také vyzkoušet jízdu, kterou všichni znají díky Večerníčkovi, ale na vlastní kůži si ji vyzkoušel jen málokdo. Pro filmařský workshop je připravena neděle 14.4.. V odpoledních hodinách je ještě možné využít střižny Atelieru Lávka, který zde také působí, a poté se postupně filmaři rozjedou zpět domů.

Účast na workshopu je otevřena pro všechny filmové nadšence i mimo zúčastněné autory. Je ale třeba se přihlásit předem. Všechny potřebné informace zjistíte na FILMDAT.CZ a nebo přímo u pořadatelů (pan M. Obrátil - mirek.lavka@luzanky.cz).
| Autor: Jiří Forejt | Vydáno dne 03. 04. 2019 | 499 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank