blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Kouzlo sociálních sítí

Názory
Ing. Emil PražanS příchodem nových tváří do soutěží se někdy objeví názory, které připomínají cosi z minulosti. A někdy člověk neví, jestli se má smát nebo plakat. Podle některých nových znalců našeho hnutí se, zatím jen od jednotlivců dovídáme, že soutěže amatérských filmů jsou už zastaralé a že je třeba je něčím nahradit. A totéž se týká samotného Filmdatu a také časopisu Videohobby. A konečně i takové soutěže UNICA. To by přece podle nich dokázaly nahradit sociální sítě. Prostě si budeme posílat filmy elektronickou cestou a budeme vědět, jak jsme úspěšní. Malý problém spočívá v tom, že když film pošleme k neznámým elektronickým adresátům, tak nevíme, zda po jejich kliknutí se na ně onen dotyčný díval pět vteřin nebo deset minut. A pokud se dozvíme názor na náš film, do jaké míry je posouzení kvality filmu podepřeno nějakou odborností.

Soutěže se u nás konají více než devadesát let. Samozřejmě že v prvních desetiletích šlo o filmy celuloidové a také černobílé. Dnešní video je barevné vlivem technického vývoje. Formální řešení filmu před lety i dnes má vhodným způsobem podpořit myšlenkovou hodnotu díla a také zvolený obsah filmu. Znovu je třeba připomenout, že video nemá svou vlastní teorii a že vše převzalo z filmu. Návrhy, které zazněly převážně od mladých tvůrců, připomínají padesátá léta minulého století, kdy se říkalo, že když máme film i televizi, tak můžeme zrušit divadla. Jak známo, divadla jsou tady stále a pokud se dnes budete chtít v Praze do některého z nich dostat, musíte vystát frontu a ještě vás odkáží na pozdější dobu. To proto, že drama s živým hercem žádným obrazovým a zvukovým prostředkem nelze nahradit. Pokusme si představit, že soutěž není jen o promítání filmů, ale především o setkání autorů, porotců, pořadatelů soutěžních akcí a také přátel amatérského filmu. Sociální sítě dosavadní programy soutěží sotva nahradí. Je třeba se obeznámit s tím, že setkání s živými lidmi, vzájemná diskuse a někdy i přátelské posezení jsou základním společenským pravidlem. A právě kvůli tomu se lidé na soutěžích setkávají.
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 17] 1 2 3 4 5
      Hlasujte jako ve škole 1 - výborné / 5 - nedostatečné
| Autor: Ing. Emil Pražan | Vydáno dne 28. 10. 2018 | 974 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank