blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Rus, který miloval Česko

Informace
Igor GoryunovKdyž před lety přišel na naší schůzku v ČKK Praha pan Igor Goryunov, koukali jsme na něho s otázkou, co tady ten člověk chce. Mluvil lámaně česky se silným ruským přízvukem a málokdo pochopil, na co se ptá. Jenže neuplynul ani rok a Igor přinesl film, nad kterým se tajil dech. Nebál se experimentovat, naučil se pracovat se zeleným pozadím, vytvářel filmy hrané nebo loutkové a dokonce vše, co se naučil ,kombinoval dohromady. Leckterým členům poklesla brada. Když pak začal vyhrávat různé soutěže, dokonce mezinárodní, bylo všem jasné, že máme v klubu zdatného filmaře. Ale jak už to tak bývá, lidská závist a fakt, že pocházel z Ruska, učinila své.


Igor nezměrně miloval Česko. Miloval Hašlera, Hegerovou, Pilarku i celý Semafor. Znal republiku mnohem lépe než kdejaký Čech. Celou ji projel na kole i se svou ženou Elenou. Studoval naši historii, získal naše občanství, které je spojeno s dokonalou znalostí českého jazyka.

Když však viděl některé nespravedlnosti (možná právem, možná ne), rozloučil se s klubem a odešel. Jeho ruská hrdost mu to přikazovala. Bohužel se stalo, že tento vzácný člověk, taky můj kamarád, zemřel v 58 letech, tedy mlád. 22.3.2018 jsme se s ním rozloučili v krematoriu v Motole. Smuteční obřad proběhl důstojně za zvuků anglických písní a jako poslední zazněla česká hymna. Ano, naše hymna, protože to byl Rus, který miloval Česko.
| Autor: Václav Fořt | Vydáno dne 23. 03. 2018 | 951 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank