blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy
ANKETA
Vyjádřete hlasováním svůj názor, jak by mělo probíhat hodnocení filmů na celstátní soutěži Český Videosalon v příštích letech.


Celkem hlasovalo: 116

ARSfilm Kroměříž 2017

Informace
ARSfilm 2017Vážení filmoví přátelé, dovolujeme si vás upozornit na termín uzávěrky přihlášek filmů na 45.ročník ARSfilmu Kroměříž, který je 12. 9. 2017. Jako každoročně i letos se přísluší trochu bilancovat – vždyť letošním už 45. ročníkem pokračuje historie tohoto festivalu majícího ve vínku obdiv k umění a sdružujícího kolem sebe společenství lidí stejných zájmů. Ten, kdo je věrný tomuto festivalu od jeho prvopočátku, vyměnil už 43 kalendářů – a to proto, že první dva ročníky se konaly v letech 1970 a 1971 a od roku 1975 pak již pravidelně každý rok. A to je jistě už velký kus života zasvěceného této vzrušující tvůrčí zálibě – dříve filmu a nyní v novém směru videotvorbě.

ARSfilm amatérů prošel od svého vzniku řadou obsahových i formálních proměn. Měl to štěstí, že i přes řadu nepříznivých okolností o něj pečovali obětaví nadšenci, Ivo Hanák, Ing. Ladislav Františ a další, kteří se jeho zachování cele věnovali. Díky tomuto vytrvalému úsilí se festival stal stálicí a to nejen pro prezentaci domácích autorů tvořících v oblastech týkajících se umění. Řadu let přinášel práce i zahraničních autorů, a to díky přínosnému napojení Domu kultury na Český svaz pro film a video se sídlem v Kroměříži.

Zájem prezentovat výsledky své neprofesionální tvůrčí činnosti na AFA každoročně projevuje svou účastí i řada významných tvůrců z řady evropských zemí i ze zámoří. V letošním roce pořadatelé sice upustili od celosvětové soutěže, ale stále je ARSfilm mezinárodní soutěží za účasti filmových tvůrců ze Slovenska. Samozřejmě také s řadou snímků autorů z České republiky, které mezi soutěžními snímky tvoří nejsilnější skupinu snímků.

Pokud jde o obsazení jednotlivých soutěžních kategorií přistoupili pořadatele v letošním roce kromě již tradičních kategorií (tvorba o umění – zahrnující snímky ze všech oborů umění, animovaná tvorba, videoart a experimentální snímky) i k inovaci. Nově zavedenou kategorií jsou snímky a videa z oblasti lidové umělecké tvořivosti navazující na kdysi populární a doposud nenahrazený Rožnovský ETNOFILM. Proto také v programu bude vzpomínka na tuto soutěž s jeho původním organizátorem a filmovým amatérem Ing. Stromšíkem.

A tak tedy – ať žije ten letošní i všechny další ročníky ARSfilmu amatérů, ať festival má vždy dostatek autorů z Česka i zahraničí a svým pestrým a živým programem je úspěšně láká k osobní účasti spolu s ostatní kroměřížskou diváckou veřejností. Všem jeho návštěvníkům přejeme příjemné kulturní zážitky z programu soutěže, ale i z prohlídek našeho města i jeho nádherných zahrad, zapsaných v 1998 na listinu světového dědictví UNESCO.

Podrobnosti o soutěži najdete zde.
| Autor: Petr Chmela | Vydáno dne 05. 09. 2017 | 507 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank