blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Česko-německý videoworkshop k tématu „Vlast“

Informace
TandemDne 28. - 31. července 2017 se koná v malé vesničce Svržno na Domažlicku česko-německý videoworkshop pro mládež, který je otevřen pro přihlašování. Workshop je zaměřen na mladé lidi do 27 let, kteří se jednak zajímají o film a jednak o historicko-kulturní dění v německém příhraničí, neboť jeho stežejním tématem je otázka "Co znamená vlast pro mladé lidi?". Výstupy z tohoto několikadenního workshopu je možné přihlásit do bavorského filmového festivalu mládeže JUFINALE. Videoworkshop je realizován za finanční podpory evropského projektu Přátelství bez hranic v rámci programu Evropské územní spolupráce, pročež je regionálně omezen na účastníky z Karlovarského a Plzeňského kraje.


Místo: Svržno

Datum: 28. - 31. července 2017

Pořadatel: Workshop je pořádán v rámci česko-německého projektu pro mládež „Přátelství bez hranic“, jehož realizátory jsou Krajský kruh mládeže Horní Franky a Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni. Obsahově zajišťuje projekt skupina Supernova.

Téma: Česko-německý videoworkshop k tématu „Co znamená vlast pro mladé lidi?“ s produkcí krátkého filmu

Věk: 18 až 26 let

Požadavky: plnoletost, znalosti angličtiny výhodou

Náklady: náklady na jízdu, stravu a ubytování jsou hrazeny projektem. Účastníci mohou být po dobu trvání akce při včasném přihlášení pojištěni. Příjezd a odjezd do/z Svržna si zajišťují účastníci sami.

Uzávěrka přihlášek: 26. června 2017
Počet účastníků je omezen na 12 míst.

Jaký je plán workshopu?

Otázka, co znamená vlast, se stává v globalizovaném světě a v souvislosti s migrací stále aktuálnější. Zobrazení rozdílných přístupů k tématu „Vlast“ je cílem workshopu. Přeshraniční pohled na toto téma umožňuje přitom mnohostranné ztvárnění toho, co může vlast pro jednotlivce znamenat.

Za podpory česko-německého projektu „Přátelství bez hranic“ realizovaného Krajským kruhem mládeže Horní Franky a Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni se koná videoworkshop k tématu „Vlast“, jehož obsahovou stránku zajišťuje skupina Supernova. Supernova – to jsou dva absolventi oboru práce s médii na Univerzitě Bayreuth, Louisa Diederichs a Justus Haufe, kteří již během svého studia mohli sbírat zkušenosti v oblasti česko-německého filmu. Společně s vámi chtějí filmem zachytit téma „Vlast“. V česko-německých týmech, v nichž se můžete rozhodnout pro roli kameramana, zvukaře nebo scénáristy, budete zpracovávat v české vesničce Svržno otázku, co pro vás jakožto mladé lidi znamená vlast. Výchozím bodem vaší poznávací tour by měl být vámi přivezený předmět, který pro vás symbolizuje vlast. Symboly pro vlast mohou být jakékoli. To znamená, že každý má svůj osobní předmět, který si s vlastí spojuje. Může to být píseň, fotka oblíbeného místa, znak nebo recept, ale pro účastníka to musí představovat jeho vlast. Společné ubytování nabízí účastníkům prostor pro vzájemné sdílení příběhů ke svým předmětům a umožňuje tak spoluutvářet celý program, během něhož mohou proběhnout i rozhovory s místními obyvateli.

Produkce, která vznikne během workshopu, bude prezentována na filmovém festivalu projektu „Pocity v hlavě, obrázky v srdci“ (v němčině „Bauchkino und Kopfgefühl“) Bavorského kruhu mládeže a JFF – Institut mediální pedagogiky.

Co vás čeká:
  • Česko-německé setkání a vhled do kultury sousední země
  • Koncepce a natočení vlastního krátkého filmu
  • Obsahové a technické poznatky ktočení videa
  • Evtl. vysílání natočeného krátkého filmu na JUFINALE 2017 Horní Franky. JUFINALE je součást bavorského filmového festivalu dětí a mládeže a nominuje filmy na Bavorskou filmovou cenu mládeže 2018
  • Promítání natočeného krátkého filmu na festivalu projektu „Pocity vhlavě, obrázky v srdci“ 25. 11. 2017 pod záštitou Dr. Markuse Södera, bavorského státního ministra financí, zemského rozvoje a vlasti
Těšíme se na mladé lidi se zájmem o sousední zemi, novými nápady a motivací!

Kontakt a přihlašování:


Michaela Dryjová
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem
Riegrova 17
301 00 Plzeň

Tel.:+420 377 63 4754
E-mail: dryjova@tandem-org.cz

Další informace:

www.pratelstvibezhranic.cz
www.supernova2017.net
| Autor: Michaela Dryjová | Vydáno dne 07. 06. 2017 | 1335 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank