blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Odešel František Pavlík

Informace
František PavlíkZ Lázní Kynžvartu přišla smutná zpráva, že dne 4. června zemřel pan František Pavlík. Patřil mezi filmové amatéry, kteří točili na osmičce a později na formátu super 8 mm. I když byl ve svém městě osamocený, účastnil se všech dostupných soutěží, jak krajských, tak i celostátních, Rychnovské osmičky a dalších mezinárodních soutěží. Své náměty čerpal z prostředí zámků a hradů, ale také s tématy o myslivcích, významných lidech ze svého okolí, a dokonce věnoval několik filmů i Praze.

Jeho kamera vždy zářila výraznou kompozicí, uměl pracovat se světlem a stínem, výborná byla jeho dramaturgie a dokázal se vypořádat i se zvukovou složkou. Dokonce se uměl pohybovat i v námětech s humornou nadsázkou. Jeho filmy se dají počítat na desítky, a dá se předpokládat, že po sobě zanechal velký filmový archiv. František Pavlík patřil mezi ty filmaře, kteří byli na soutěžích vítání pro svou srdečnost a přátelskou povahu. S jeho odchodem ztrácí náš obor člověka, který svůj filmařský přínos obohatil o snímky, které posouvají vývoj oboru na desítky let dopředu. Čest jeho památce!
| Autor: Ing. Emil Pražan | Vydáno dne 05. 06. 2017 | 1609 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank