blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Z poznámek prezidenta UNICA

UNICA
Dave WattersonUNICANěkdy bych si pobrečel, někdy se mi chce smát. Práce pro organizaci UNICA je jako kymácející se loďka na moři. Jsou tu velké problémy a také veselé příhody. A jsou zde také fantastičtí lidé a jejich chytrá řešení. Šestice nás nových ve výboru UNICA často objevuje nečekané tradice a nepsaná pravidla. Generálnímu shromáždění doporučíme provedení řady změn.UNICA 2016

Jsou dokončena finální opatření pro kongres a soutěž UNICA v Suceavě. Zdá se, že půjde o „counthy event“ - (to ve skotštině znamená pohodovou a komfortní událost). Ceny jsou příjemné. Také doprava se postupně zjednodušuje. Když píši tuto zprávu, tak společnost Wizz Air zahajuje provoz na lince Londýn – Suceava od 19. srpna.

Doufáme také, že přijede mnoho mladých filmových tvůrců. Program pro mládež bude atraktivní a přínosný. Pro workshop jsme posunuli horní věkovou hranici na 19 let. V případě volných míst se pak pracovní dílny budou moci zúčastnit i autoři do 25 let věku.

Na výlety si musíte vzít s sebou své filmové kamery! Jedna exkurze bude věnována unikátním rumunským klášterům se světově známou vnitřní malířskou výzdobou interiérů a krásným horským partiím. A zapomeňte na své diety – rumunští přátelé se budou snažit o to, abychom se přejedli.

UNICA 2017

Na našem březnovém setkání výboru jsme prošli uhelný důl, kde se bude konat UNICA 2017. Opravdu! Tento důl – Zeche Zollern II/IV - byl hlavním sídlem obrovské uhelné společnosti v dobách poptávky po uhlí. Je to impozantní budova. Prostě průmyslový palác. Nyní je to průmyslové muzeum a konferenční centrum. Divadlo, konferenční sály, restaurace a bar – to vše se nachází v tomto komplexu.

V Dortmundu je široký výběr hotelů a dalších možností ubytování a autobusová linka bude průběžně zajišťovat dopravu na místo konání soutěže. Tým organizátorů má plno plánů, jak celou záležitost zpestřit a zatraktivnit – někteří z nich budou společně s námi v Suceavě.

Potřebujeme podpisy

Nyní máme informace o dvou případech. V různých členských zemích UNICA kdosi zkopíroval televizní program, vložil tam své vlastní titulky a zúčastnil se takovým snímkem naší soutěže. Členské země byly následně tvrdě penalizovány.

K ochraně organizace UNICA a jejich členů musíme provést všechna nezbytná opatření. A tak bylo usneseno, že každý snímek přihlášený do soutěže UNICA musí být od autora opatřen písemným prohlášení s podpisem, že vlastní jako autor filmu všechna autorská práva k jeho publikaci.

Vždy jsme předpokládali, že soutěžní snímky jsou původními pracemi jejich autorů a legálně vyrobené. Nyní musíme takto jejich autory požádat o toto formální potvrzení.

Potřebujeme to urychleně

Soutěž a kongres UNICA 2016 jsou připravovány malou skupinou organizátorů. V případě pozdního dodání nezbytných informací by mohlo dojít ke zpoždění v přípravě programového sešitu soutěže a rovněž k ovlivnění příprav u technického týmu. A tak musíme přísně trvat na dodržení daných časových limitů pro zaslání nezbytných podkladů od jednotlivých členských federací.

Potřebujeme co největší vaši účast

Není snadné získat pro účast v Suceavě co nejvíce návštěvníků. Ale řada z vás si již účast rezervovala. Vyšší náklady na dopravu jsou poněkud kompenzovány nižší cenou za pobyt v hotelích a rovněž menšími náklady na stravování.

Patronace nad festivaly

Patronace UNICA nad festivalem vždy dotvrzuje, že jde o akci férovou a na potřebné technické, organizační i společenské úrovni. A tak je řada známých mezinárodních festivalů konána již řadu let pod patronací naší organizace. Každý z nich získává speciální cenu – Medaili UNICA, která je pak porotou soutěže udělována snímku s nejlepším vyjádřením myšlenky mezinárodní spolupráce a solidarity anebo použití nových postupů nebo forem při realizaci filmového díla.

Pokud na takový festival přijedete, pak se pravděpodobně osobně setkáte s Wolfgangem Freierem, který má patronace nad soutěžemi na starosti a je jedním z viceprezidentů UNICA, případně i se mnou.

Dosud jsem strávil velmi impozantní víkend na soutěži v Berlíně a na mezinárodním festivalu v Británii. A ve svém diáři mám poznamenány festivaly další. Je to příležitost vidět velmi dobré filmy a setkat se s nadšenci, kteří tyto akce připravují a pro které je neprofesionální film jejich životním postižením.

Těším se na to, že se spolu setkáme na UNICA 2016 v rumunské Suceavě a na některém z dalších festivalů pod patronací UNICA.

Dave Watterson
Anglie - Bath
duben 2016
| Autor: Ing. Ladislav Františ | Vydáno dne 01. 05. 2016 | 5701 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank