blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Untitled Project

Filmy
Untitled ProjectČtenáře možná napadne, že autor článku nevěděl, jak pojmenovat svoje dílo, tak mu nechal obecné označení. Pravdou je, že Untitled Project není jen název článku, ale hlavně připravovaného celovečerního filmu. A i v tomto případě platí, že autoři filmu dali svému dílu takový název nikoliv proto, že by nevěděli, co dělají, ale právě z důvodu, že jejich nový film je mysteriózní, záhadný a plný nečekaných zvratů a je na divákovi, aby veškeré záhady objevoval sám, bez pomoci. Proto i trochu konkrétní název by mohl divákovi napovědět, o co ve filmu půjde.

Untitled ProjectAbychom nechodili kolem horké kaše, prozradíme vám tedy něco o novém projektu. Natáčení začalo v roce 2011, premiéra filmu se chystá na konec roku 2012. Film je naprosto nekomerční a nezávislý, zdánlivě minimalisticky provedený – na scéně se objevují tři hlavní herci: Milan Letocha, Daniel Skřipský a Thomas Frömel, jejichž příběhy jsou propletené, občas brutální, občas strašidelné, občas velmi psychedelické. Ze začátku se může děj filmu zdát jednoduchý a triviální, divákovi může film dokonce připomínat laciné zpracování, jako v případě slavného hororu „Blair Witch“ – dva filmaři přijíždějí do opuštěného domu točit hororový film, kde na ně má čekat třetí člen štábu. Na místě však nacházejí podivný vzkaz a smíří se s tím, že jejich známý odešel a budou muset natáčení hororu připravit sami.

Untitled ProjectPo úvodní části filmu však nastává zvrat a diváka překvapí netradičním zpracováním. Již se nejedná o klasickou hororovou báchorku, ale propletený uzel možných časoprostorových paradoxů s velmi hrůzostrašným podtextem. Divák se nebude bát bubáků, které zná z jiných hororů, ani se lekat hlasitých zvuků, ale bude přinucen přemýšlet o ději, ponořit se do vlastního nitra a objevit strachy v sobě samém. Pak nebude jist ani časem, ani prostorem a ani realitou, kterou zná.

Untitled ProjectÚvodní slogan říká: „CO JE TO ČAS? Čas je neprostorové lineární kontinuum, v němž se události odehrávají v nevratném pořadí.“ A to je právě jedinou jistotou člověka na tomto světě. Jeho čas, který plyne kupředu, je to nejdrahocennější, co má a s čím musí umět nakládat. To děsivé na tomto filmu je právě to, že fenomén času je zkreslen, zpochybněn a zohýbán. Problém věčnosti se nyní jeví jako něco nekonečného a děsivého, jakási jáma pod našima nohama, propast, kam by každý nerad spadl. V takovém případě se čas, který je nám vyměřen na tomto světě, stává abstraktním a jediná jistota v životě člověka mizí, zůstává jen beznaděj a ani smrt není vykoupení.

Untitled ProjectDivák se ale nemusí bát vážného a těžkého tématu, kdy by musel jen přemýšlet nad bytím a osudem. Film je okořeněn špetkou humoru, který děj na správných místech odlehčuje. Hlavní postavy na první pohled působí až komicky a film boří zajetý hororový standard, kdy musí ve filmu umírat jen sexuchtiví studentíčci, kteří se někam přijeli bavit. Místy se prolínají různé reality – filmová, hororová, snová,… Podobně jako ve filmu „Inland Empire“, avšak s Moravskou nadsázkou a humorem. Ve filmu tedy najde každý divák něco svého – trochu strachu, sci-fi, donutí ho to zamyslet se, zasmát se a možná i rozplakat.

První ukázky z filmu můžete sledovat na oficiálním webu: www.untitledproject.cz  

LINK: http://untitledproject.webnode.cz/clanky/  

| Autor: Gregor | Vydáno dne 05. 08. 2011 | 5930 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank