blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy
ANKETA
Vyjádřete hlasováním svůj názor, jak by mělo probíhat hodnocení filmů na celstátní soutěži Český Videosalon v příštích letech.


Celkem hlasovalo: 116

Výsledky UNICA 2010 Einsiedeln

Informace
Logo UNICA 2010Přinášíme Vám kompletní výsledkovou listinu letošní světové soutěže UNICA 2010, která se konala ve Švýcarsku. Čeští a slovenští autoři i letos neodjíždějí s prázdnou. Pro Českou republiku získal stříbrnou medaili Jaroslav Nykl za film Larghetto. Filmy Terezy Brázdové Vostatky a Marka Chaloupka Tam venku v mlze získaly bronzovou medaili. Pro Slovensko vybojoval stříbrnou medaili Ján Kuska za film  V Uhlisku pod Parúbkou. Tento film získal i speciální cenu za film zobrazující život zvířat. Navíc pánové Ján Kuska a Ľuboš Trizna zabodovali i na World Minute Movie Cupu, kde s filmem Chicken Lifestyle získali 3. místo. Všem gratulujeme. Pro příští rok získaly obě země projekční limit ve výši 60 minut. Česká kolekce poběží jako 26. Slovenská kolekce bude promítnuta jako 25. 

Výsledková listina UNICA 2010 Einsiedeln

Zlatá medaile UNICA

IL MIO ULTIMO GIORNO DI GUERRA - Matteo Tondini (ITA)
HELPING HAND - Eun Youn Jang (KOR)
DANS LA LUNE - Gary Lebel (FRA)

Stříbrné medaile UNICA

THE JUNGLE - Nima Abbas Pour (IRN)
CONTRANATURA - Isaac Berrokal (ESP)
LA LOCA MATILDE - Alberto Romero (ARG)
LIZIKO - Medea Gabunia (GEO)
LARGHETTO - Jaroslav Nykl (CZE)
ADIEU MON AMOUR - Renate Wihan (AUT)
COPIA "A" - Pablo Diaz & Gervasio Traverso (ARG)
MIRE MEGVIRRAD - Attila Antal (HUN)
V UHLISKU NAD PORÚBKOU - Ing. Ján Kuska (SVK)

Bronzové medaile UNICA

FRAME OF MEMORY - Mohammad Reza Moradi (IRN)
LETTERS - Ron Prosser (GBR)
DER KNOPF - Monika & Dr. Gerhard Kunwald (AUT)
UN JUEGO ABSURDO - Gaston Roschild (ARG)
ZEITSPUREN - Christin Gustke (DEU)
OLE - Bernard Dublique (BEL)
KÄPY - Sakari Mäkelä (FIN)
IL GRIDO DI CASSANDRA - Rolf Mandolesi (ITA)
ANTEK - Jakub Półtorak (POL)
TROLLUNGEN - Lina Lindblom (SWE)
JE NE VOUDRAIS PAS CREVER SANS AVOIR CONNU UNE DERNIÈRE FOIS UNE PASSION AMOUREUSE - Charles Ritter (FRA)
GPS - Diego Sanchidrián (ESP)
SIDEWINDER - Phil Martin (GBR)
MUTTERTAG - Wolfgang Tschallener (LIE)
AM 23. AUGUST UM 0:17 UHR - Mark Auerbach (DEU)
MARIVANNA - Olga Petrova (DEU)
VOSTATKY - Tereza Brázdová (CZE)
TAM VENKU V MIZE - Marek Chaloupka (CZE)

LANG ZAL ZE LEVEN - Peter Keijsers (NLD)
BRABANTS ZAND - Mark Kapteijns (NLD)
SUPPORT VITAL - Karim Yaakoubi (TUN)
LA COUR DES GRANDS - Khmais Hmaid (TUN)
VALEL POOLEL - Katre Haav (EST)
BRIEFE FÜR MUTTER - First Step Ukraine; Yulia Slepkan & Filippo Lubiato (CHE)
MAURICE MAGGI - FLORALER ANARCHIST - Roland Achini (CHE)
A FOREIGN SOUND - Nadia Masri (LUX)
A VANISHING WILDERNESS - Guido Haesen (LUX)
Баллада о яйце - Roman Zdraykovsky & Sergey Egorov (RUS)
НЕУСПЕШЕН ЛЕТ - Bogoja Stojkoski - Pustorekanski (MKD)
Илона - Gleb Lukyanets & Anton Kasyan (UKR)
LA QUINTANA - Frank Noels (BEL)
MERRY CHRISTMAS - Daniel Mannelli (BEL)
IMPRESIJA VELEMESTA - Amir Muratovič (SVN)
CSENDES HÁZ - Attila Mészáros (HUN)
PARAFRAZY - Katarzyna Moszyńska (POL)

Čestná uznání

500G ALLTAG - Eleanor Buechler (CHE)
Кушанское радио - Andrey Kudryashov (UZB)
100 M AWAY FROM MEETING PLACE - Kyu Bum Park (KOR)

Filmové školy

Zlaté medaile

ANA Y MATEO - Natural Arpaju (ARG)
VENE SUURUS - Andrew Bond (EST)

Stříbrné medaile

PATROUILLE - Wendy Dettmann (DEU)
DIE NEUE WASCHMASCHINE - Winfried Bellmann (DEU)
KOOLJA - Vallo Toomla (EST)

Bronzové medaile

GRATTIS JOHN - Stefan Askernäs (SWE)
НЕВЕСТУЛКАТА - Kalojan Djurov (BGR)
AZ ÜNNEP - Zsuzsa Lörincz (HUN)
MASKROS - Fanni Metelius (SWE)
EN MÅLTID ATT MINNAS - Lukas Backland & Ebba Tham & Ida Aronsson (SWE)

Čestná uznání

CRVENO - Sonja Tarokić (HRV)
Фося+Кася - Olena Lukashevych & Maria Lukashevych (UKR)

Nejlepší národní kolekce - Německá

Cena za nejlepší film
HELPING HAND - Eun Youn Jang (KOR)

Cena za film velké umělcké hodnoty
DANS LA LUNE - Gary Lebel (FRA)

Cena mladých filmařů
IL MIO ULTIMO GIORNO DI GUERRA - Matteo Tondini (ITA)

Cena za dokumentární film
LIZIKO - Medea Gabunia (GEO)

Cena za hraný film
THE JUNGLE - Nima Abbas Pour (IRN)

Cena za film zobrazující svět zvířat
V UHLISKU NAD PORÚBKOU - Ing. Ján Kuska (SVK)

Cena za film podporující porozumění mezi národy
ADIEU MON AMOUR - Renate Wihan (AUT)

Mezinárodní cena UNESCO-CICT "DELMIRO DE CARALT"
LA COUR DES GRANDS - Khmais Hmaid (TUN)



Výsledková listina World Minute Movie Cup 2010 Einsiedeln 

1. místo: JUST SOMEONE - Nuneaton Movie Makers (GBR)
2. místo:  ZANDROLLERS - Aad van Polanen (NLD)
3. místo: BERUHIGUNGSAUTOMATIK - Ilse & Karl Mader ( AUT)
3. místo: CHICKEN LIFESTYLE - Ján Kuska,  Ľuboš Trizna  (SVK)
| Autor: Jaroslav Šika | Vydáno dne 07. 09. 2010 | 2469 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank