blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Česká kolekce na UNICA 2010

Informace
Logo UNICA 201072. ročník celosvětové soutěže nekomerčních filmařů UNICA 2010 se koná ve dnech 28. 8. - 4. 9. 2010 ve švýcarském Einsiedelnu. Podrobnosti o průběhu akce najdete na stránkách http://www.unica2010.rcm.ch. V tomto článku představujeme českou koleci filmů, která je na programu ve středu 1. 9. 2010 v 8.30 hod. Držíme našim zástupcům palce. 
 

Česká kolekce UNICA 2010

VOSTATKY - Tereza Brázdová (CZE), reportáž - 09´50´´

Filmová reportáž nás provází lidovým tradičním karnevalem na českomoravské Vysočině. Již jen na několika místech našeho venkova můžete vidět tyto zajímavé rituály, které zřejmě mají svůj počátek někde v antice.

TAM VENKU V MLZE - Marek Chaloupka (CZE), jeunesse - experiment - 06´00´´
Film o vnitřním rozporu, přetvářce a rolích na scéně každodenního života. Abstraktní obraz osoby, probouzející se do nového dne, pronásledované nutností maskovat své vlastní já v interakcích se svým okolím. V intimitě vlastní existence vyplouvá na povrch, že to, co bylo hrou, stává se skutečností. & S předmluvou C.G. Junga inspirováno sociologií Ervinga Goff mana.

CHYBÍŠ MI - Igor Gorynov (CZE), hraný film - 07´20 ´´
Bláznivá dušička zemřelého je stále zamilována do žijící ženy. Chce s ní neustále být v kontaktu, a proto ji nepřestává pronásledovat - zejména v půlnočních hodinách. Tato skutečnost nám pak ve filmu umožňuje obdivovat krásy staré Prahy vykreslené tmou a nočním osvětlením.

SAMPLING - Tomáš Pořízek (CZE) experiment - 06´00´´
Prvni singl producentského alba R-EVOLUTION interpreta DB. Jedná se o úvod do samplování a představení DB samotného. Samplování je součást, která se řadí k hudební tvorbě. Blíže si uvědomíte, že je to vlastně pocta Hip Hopu a kultuře na které DB vyrostl.

SLEČNA - Milan Machát (CZE), klip - 03´50´´
Hudební videoklip skupiny FunKids - čtrnáctiletých teenagerů z Moravských Budějovic. Klip vznikl za účelem prezentace kapely - chtěl jsem ukázat, že jsou nejen nadaní muzikanti, ale že mají široké spektrum zájmů. Natáčelo se přes letní prázdniny na 21 místech v Moravských Budějovicích.

LARGHETTO - Jaroslav Nykl (CZE), animovaný film - 03´50´´
Kreslený fi lm je moje celoživotní záliba. Při dramaturgii příběhu se rád nechávám inspirovat výraznou hudbou. U fi lmu LARGHETTO tomu nebylo jinak. Mozartova hudba byla inspirací pro vznik příběhu klavíristy a hudebně nadané blechy.
| Autor: Ctirad Štipl | Vydáno dne 19. 08. 2010 | 2269 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank