blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Videofestival® "S vámi nás baví svět"

Informace
Videofestival® "S vámi nás baví svět"Videofestival® "S vámi nás baví svět" slaví desáté narozeniny. U jeho křtu byl za kmotra osobně „velký Albert“ Julius Satinský, pak i další tatínci z komedie století Pavel Nový a Václav Postránecký. Místo sudiček mu předvídali budoucnost Ing. Rudolf Sedlecký a Petr Lášek (po něm Mgr. Miroslav Tuščák). Když festival vyrostl z plínek byli organizovaní filmoví amatéři překvapeni tím, že je jiný než ostatní oficiální soutěže s dlouholetou tradicí; jakoby se narodilo ošklivé kačátko. Bylo to z toho důvodu, že jeho autor při zpracování projektu a jeho zveřejnění 9.9.1999 o jiných soutěžích nic nevěděl. Díky tomu se tento festival vydal svoji cestou s novou ideou a vlastními pravidly za svými diváky, kterých bylo doposud již několik tisíc.

Postupně se vedle úplně neznámých kinoamatérů z nestátních neziskových organizací začali soutěže zúčastňovat i autoři zvučných jmen jako MUDr. František Dedek, Miroslav Trudič, Mária de la Renoatiérová, Ing. Rudolf Sedlecký a další, kteří získávali hlavní cenu - sošku „zlatého“ či „stříbrného“ ALBERTA (podobnou Juliu Satinskému) za své perfektní snímky. Je třeba dodat, že všichni shodně na Videofestivalu obdivovali především jeho neskutečně krásnou atmosféru. Dodejme, že první „čestnou“ sošku obdržel 1.apríla 2000 sám Július Satinský jako poděkování za ztvárnění role Alberta ve filmu a za převzetí role kmotra Videofestivalu. Při přebírání ceny prohlásil, že pro něj znamená „viac ako Oskar“. 

„Zlaté“ sošky (dříve kovové, nyní z ambrového skla) si z Videofestivalů odvezli i zahraniční autoři z Rakouska, Francie, Německa, Thajska, Hong Kongu, Indie Slovenska; jedno čestné uznání putovalo do Kanady. Také letos budou ve známé sklářské huti AJETO s.r.o. v Lindavě odlévat vedle nádherných THÁLIÍ i sošky ALBERTA. Dvanáct z nich bude připraveno pro české autory amatérských snímků, tři pro profesionály, tři pro zahraniční autory a jedna čestná „Signum laudis“ pro síň slávy. Svůj snímek může přihlásit každý, pokud splní nastavená kritéria a zašle ke svátku Alberta do 21.11.2009 svoji přihlášku. Snímek stačí zaslat do konce roku. Šesté bienále a celkem čtrnáctý festival se bude konat 1.máje 2010 v zámeckém Divadle Na kovárně v Poděbradech. Zveme Vás. 

JUDr.Josef Veselý, autor projektu
HANDICAP LYCEUM Praha o.s.
www.hclpraha.cz  
| Autor: JUDr. Josef Veselý | Vydáno dne 03. 08. 2009 | 4909 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank