blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Jak na základní registraci

Návody
Pro aktivní práci s registrem je nutno se zaregistrovat do systému jako správce. V tomto článku najdete návod jak registraci provést a jak s ní dál pracovat. Níže popsaná registrace je nutná pro práci s registrem osobností a registrem filmů. Registrací se stáváte správci všech záznamů, které pod svou registraci pořídíte. Případné doplňující dotazy napište do komentářů pod článkem. Budeme na ně reagovat

Provedení základní registrace

Základní registraci provedete tak, že kliknete v pravé části menu v oddíle LOGIN na volbu Registrace do registru FILMDAT. Rozbalí se Vám přihlašovací formulář, který vyplníte. Důležité je vyplnit kolonku E-mail. Ten je důležitý pro další práci se systémem. 


Jméno (přezdívka):
Vyplňte přihlašovací jméno. Mělo by se jednat o krátký nick, pod kterým se budete přihlašovat. Doporučujeme nepoužívat diakritiku (pište bez háčků a čárek). POZOR: systém kontroluje duplicitu a proto Vás může požádat o vyplnění jiného jména. To v případě, že zjistí, že se již nějaký jiný uživatel zaregistroval Vámi vybraným jménem. V tom případě si musíte vymyslet jiné.

Heslo: Vyplňte heslo, které si dobře zapamatujte. Z bezpečnostních důvodů se ve formuláři Vámi napsané heslo nezobrazuje. Místo něj se zobrazují jen černé tečky.

Heslo (potvrzení): Pro kontrolu správného zadání je potřeba napsat heslo ještě jednou.

Jméno: Zde vyplňte celé jméno i s případnými tituly. Pište i s diakritikou (háčky a čárky)

E-mail: Vyplňte skutečnou E-mailovou adresu. Tato položka je povinná, neboť na zadanou adresu Vám přijde registrační E-mail, bez jehož potvrzení nebude registrace dokončena. 

Jazykové prostředí: Vyberte jazykové prostředí, ve kterém budete po přihlášení procházet celým systémem. Výběr jazyků bude postupně rozšiřován.

Zasílat informace o novinkách: Vyberte Ano v případě, že bude chtít, aby Vám na E-mail  chodily informace z tohoto portálu. Jedná například o vyhlášení nových soutěží, o výsledcích soutěží a o ostatních dalších novinách na portálu. V případě, že tyto informace nechcete dostávat, klikněte na Ne

Po vyplnění všech údajů kliknete na tlačítko Zaregistrovat a čekejte až Vám dorazí registrační E-mail. V této zprávě obdržíte informace o přihlašovacích údajích (uživatelské jméno, heslo a celé jméno) a také potvrzovací odkaz. Kliknutím na tento odkaz se Vaše registrace aktivuje. Toto je opatření proti internetovým robotům. Doporučujeme si tento registrační E-mail buď archivovat nebo alespoň vytisknout a dobře schovat. To pro případ, že byste zapomněli přihlašovací údaje.

Tímto je celý registrační proces ukončen a vy se můžete v oddíle LOGIN pomocí registračních údajů přihlásit do systému a začít s ním pracovat. Tato registrace Vám umožní vkládat záznamy do registru osobností a do registru filmů. 

Co dělat když zapomenu heslo

 

Může se stát, že zapomenete heslo. Vzhledem k tomu, že heslo je natolik tajný údaj, že ho nelze ze systému zpětně zjistit, je možné zažádat o vygenerování nového. Tuto žádost zašlete prostřednictvím volby Personalizace v oddíle Hlavní menu. Rozbalí se Vám nabídka Úprava osobního nastavení. V té si vyberete volbu Zapomněl jsem heslo a rozbalí se vám formulář se žádostí.

Zde vyplníte Vaše přihlašovací jméno a zadáte E-mailovou adresu, na kterou Vám dorazí nově vygenerované heslo. Prostřednictvím tohoto nového hesla se přihlásíte do systému a po přihlášení znovu spustíte volbu Personalizace

Rozbalí se Vám nabídka podobná té, kterou jste vyplňovali při prvotní registraci. V této nabídce si můžete změnit heslo vygenerované systémem na heslo Vaše vlastní, lépe zapamatovatelné. Provedete to tak, že do kolonek HesloHeslo (potvrzení) vypíšete Vámi požadované heslo. Podobně můžete upravit i ostatní položky jako je Jméno, E-mail, Jazykové prostředí nebo změnit nastavení o zasílání informačním E-mailů. Po všech provedených změnách kliknete na tlačítko Uložit změny. Od tohoto okamžiku budou v systému platit tyto nově zadané údaje.

| Autor: Jaroslav Šika | Vydáno dne 24. 11. 2007 | 8395 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek | Zdroj: © FILMDAT

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank