blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Seniorforum › Propozice

fotoNázevSeniorforum
Rok konání2012
Ročník19.
Termín konání30.11.2012 - 02.12.2012
Uzávěrka15.11.2012
AnotaceMezinárodní soutěž
Místo konáníDům kultury v Kroměříži
OkresKroměříž
StátČeská republika
Webhttp://www.csfv.org

Propozice   Program  Filmy  Soutěžní bloky  Výsledky  

Propozice
Cíl soutěže:

Hlavním cílem soutěže SENIORFORUM Kroměříž je podpora tvůrčích aktivit autorů-seniorů, poskytnutí možnosti srovnání výsledků tvorby mezi sebou, ale i poskytnutí prostoru pro prezentaci prací mladých autorů filmů a videoprogramů se záměrem vzájemné inspirace obou generací pro rozvoj dalších tvůrčích aktivit.

SENIORFORUM Kroměříž je soutěží otevřenou pro autory z České republiky i ze zahraničí. Je organizováno jako Memoriál MUDr. Zdeňka Jaroše, který patřil k zakladatelům neprofesionálního filmového hnutí v regionu Kroměříže a střední Moravy. Byl jedním ze skupiny amatérů, kteří v roce 1973 založili Klub amatérského filmu. Byl to kultivovaný člověk, milovník sportu, přírody a umění. Svým kolegům v kroužku nezištně předával své bohaté tvůrčí zkušenosti, byl vždy ochoten pomoci při zajišťování potřeb klubového života KAFu.

Podmínky účasti:

Soutěže se mohou svými filmy a videoprogramy zúčastnit domácí i zahraniční neprofesionální autoři, pokud jsou jejich práce vytvořeny na nekomerční a neprofesionální bázi a snímky splňují stanovené technické podmínky. Snímky nesmí být starší 3 let a jejich počet je omezen na dvě práce od jednoho autora. Výběrová komise má právo prověřit všechny přihlášené práce z těchto pozic a doporučuje kolekci pro soutěžní promítání.

Technické podmínky účasti:

Soutěže se mohou zúčastnit videoprogramy zaznamenané v digitálním formátu na kazetách MiniDV nebo nosiči DVDvideo. Práce by neměly být delší než 15 minut. Každý videoprogram musí být na samostatné kazetě s úvodními a koncovými titulky. Kazety s videoprogramy i jejich obaly musí být řádně označeny informacemi o autoru i snímku.

Organizátoři soutěže zodpovídají za přihlášené snímky od jejich doručení až do odeslání zpět autorovi nebo přihlašovateli. Nemohou nést zodpovědnost za případné poškození anebo ztracení snímků během jejich přepravy. Všechny práce budou odeslány zpět poštou do 10 dnů po ukončení soutěže.

Finanční náležitosti:

Každý do soutěže přijatý videoprogram opravňuje autora anebo jednoho zástupce autorského kolektivu k účasti na soutěži při úhradě nákladů na ubytování /nocleh/ po dobu soutěže.
Dále je možno zajistit ubytování na požadavek i pro ostatní účastníky a hosty na jejich vlastní náklady.
Za každý snímek přihlášený do soutěže musí jeho autor nebo přihlašovatel uhradit částku 100 Kč jako účastnický poplatek, v případě zahraničního snímku částku 15 Euro (18 USD) – členové ČSFV 50,- Kč. Tuto částku je nejlépe zaslat na konto: ČSFV Kroměříž – Česká spořitelna a.s., pobočka 14, 767 18 Kroměříž, číslo účtu 1480565389/0800, pošt. poukázkou typu C, případně přiložit tuto částku s upozorněním do zásilky s přihláškou a snímkem. Bez úhrady tohoto poplatku nelze snímek přijmout do soutěže a pořadatel jej vrátí zpět poštou autorovi.

Ocenění nejlepších snímků:

Všechny videoprogramy zaslané do soutěže SENIORFORUM Kroměříž musí projít výběrovou komisí. Tato ověří, zda snímky odpovídají stanoveným technickým podmínkám soutěže. Rozhodnutí výběrové komise a mezinárodní poroty soutěže jsou konečná a nezdůvodňují se.

Mezinárodní porota má právo udělit tyto ceny:

SENIORPRIX a Medaili MUDr. Zdeňka Jaroše
1., 2. a 3. cenu a čestná uznání 
Medaili UNICA
Cenu ČSFV Kroměříž
Cenu Percy Childse 
Cenu diváka – Cenu DK Kroměříž

Ceny mohou být věcné anebo finanční podle možností organizátorů SENIORFORA a sponzorských příspěvků.
Některé z cen nemusí být soutěžní porotou uděleny s výjimkou SENIORPRIX.
V případě, že se autor soutěže osobně nezúčastní a v soutěži získá věcnou cenu musí si ji vyzvednout osobně u pořadatelů do dvou měsíců po ukončení soutěže. Jinak věcná cena propadá ve prospěch pořadatele.

Termíny:

Filmy a videoprogramy spolu s přihláškami do soutěže a přihláškami k ubytování a doklady o zaplacení účastnického poplatku musí být organizátorům soutěže doručeny nejpozději do 15. listopadu 2012.

Oznámení autorům o přijetí anebo nepřijetí snímku do vlastní soutěže výběrovou komisí bude odesláno autorům do 22. listopadu 2012.

XIX. SENIORFORUM Kroměříž 2012 bude zahájeno v pátek 30. listopadu 2012 v 16 hodin v Hudebním sále přístavby Domu kultury v Kroměříži, Tovačovského ul. 2828 a bude ukončeno v sobotu dne 1. prosince ve 20 hodin večerním posezením autorů a účastníků s porotou spojeným s vyhlášením výsledků a předáním cen opět v Hudebním sále přístavby Domu kultury v Kroměříži.

Hlavní pořadatel:
ČSFV Kroměříž (Český svaz pro film a video)

Spolupořadatelé:
Dům kultury v Kroměříži
Město Kroměříž
Zlínský kraj
Klub amatérského filmu Kroměříž o.s.

Záštita:
Ministerstvo kultury ČR Praha

Patronace:
UNICA – Světová organizace pro amatérský film


Veškerá korespondence, přihlášky, filmy a videoprogramy musí být zasílány na adresu :

Dům kultury, Tovačovského 2828, 767 01 Kroměříž
(tel: +420 573 500 583, fax: +420 573 500 584)

Kontaktní e-mail:
ladislav@recom-km.cz  

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank