blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Minisoutěž ČKK › Ocenění

fotoNázevMinisoutěž ČKK
Rok konání2010
Ročník13.
Termín konání22.02.2010
Uzávěrka15.02.2010
AnotaceSoutěž
Místo konáníPraha, Stanice techniků, Pod Juliskou 2a
OkresPraha
StátČeská republika
Webhttp://www.ckkp.cz

Propozice   Filmy  Výsledky  

Ocenění
Ocenění Oceněný film Autor
Soutěžní kategorie: Bez rozlišení
1.cenaDělej, máme výjezd! [A]Jan Veselý
2.cenaStreet In Da City [A]Jaroslav Prossa
3.cenaNarozeniny [A]Radoslav Horák

Vyjádření poroty
Tip na výlet – Borovský most - Jan Veselý, Jaroměřice nad Rokytnou

Film ukazuje starý Borovský most /dnes částečně zatopeny/, který byl postaven v předstihu pro plánovanou stavbu dálnice, jejíž stavba pak vedla jinudy. Informativní celkové záběry doplňují detaily ukazující jak nevyužívaná a neudržovaná stavba chátrá. Věcný komentář a celkem dobře volená hudba vytvářejí působivou atmosféru filmu, který je vlastně pozvánkou k návštěvě tohoto místa.

Annegret Heini - Josef Maršík, Praha

Tříminutový záznam ing. Josefa Maršíka z vernisáže stejnojmenné autorky. Zdařilý stručný sestřih patrně obsáhlejšího materiálu s využitím kometáře hlavního řečníka a výborné hudby. Postrádal jsem hlasový projev autorky, která je v obrazu na konci filmu. Tím by se dotvořil její profil a zároveň film jasněji uzavřel.

Dělej, máme výjezd! – Jan Veselý, Jaroměřice nad Rokytnou

Dobrý námět, dobře zpracovaný jak po stránce dramaturgie tak střihu. Rovněž výborný souzvuk hudby s rychlým střihem. Film přesně odpovídal svou délkou zvolenému příběhu. Za nedůležitý minus bych autorovi vytkl z mého pohledu poněkud bombastické anglické titulky, které nepasuji k těm českým.Také poněkud nevhodný typ písma. Sice drobnosti, které ale film dotvářejí a i vypovídají o autorově vkusu.

Technická - Petr Cejpek, Jaroměřice nad Rokytnou

Animovaný film, který nabádá řidiče, aby jejich auto bylo nejen lesklé a čisté, ale aby bylo především technicky v pořádku. Barevně syté a krátké detailní záběry auta jsou stříhány na rytmickou hudbu, takže film je úderný a působí jako reklama.

Pojď, dáme cígo - Jan Veselý, Jaroměřice nad Rokytnou

Hraný černobílý humorný film Jana Veselého z prostředí venkovských hasičů, kteří musejí hasit a potrestat hřích mladíků, kteří tajně kouřili ve stodole plné slámy. Film by zasloužil lépe vyřešit závěrečnou tečku a také se mi zdá, že počáteční logo a závěrečné titulky trvají neúměrně dlouho na film celkové délky 2'38''.

Pod Prahou - Radoslav Horák, Zábřeh na Moravě

Dobrý, rychlý střih na hudbu, rytmické střídání obrazu, správná délka klipů. Ale: v Metru jsou přece taky lidi ! Kde byly ty tradiční zástupy na nástupištích a eskalátorech, když autor točil ?!? Takhle trochu mauzoleum. Autor zřejmě neměl čas více si pohrát s detaily: úvodní titulek !?! Jméno autora v titulcích zcela chybí. Také je vidět, jak je někdy těžké vymyslet správný název filmu .

Jedno pivo - Jaroslava Šťastná, Praha

Hraná anekdota o tom jak manžel - pivař si odskočí na jedno pivo do hospody a jeho manželka ihned volá svému příteli, že manžel šel na jedno pivo a tím pádem může jet s ním na víkend na chatu. Film je dobře natočen podle pečlivě připraveného scénáře s dobrými hereckými výkony ve třech záběrech.

Narozeniny - Radoslav Horák, Zábřeh na Moravě

Animovaný film o slepicích, kohoutovi a pejskovi na selském dvoře. Slepice snášejí normální vajíčka, ale jedné z nich jde snášení obtížně. Posléze vidíme, že důvodem je snesení krychlového vajíčka. Figurky jsou zhotoveny z plastelíny /formely/ . Animace je překvapivě dobře zvládnutá. Obraz je velmi sdělný doplněný reálnými zvuky a jednoduchou počítačovou hudbou. Film je slibným příslibem pro další tvorbu tohoto autora.

Elektrická dráha - Jaroslava Šťastná, Praha

Film nás na malé ploše 3 minut seznamuje s první elektrickou železnicí v českých zemích, kterou postavil z Tábora do Bechyně před více jak 100 léty český vynálezce František Křižík. Dobře využité jsou dobové fotografie ze stavby tratě a filmové záběry exteriéru a interiéru původního motorového vozu. Obdivovat můžeme i působivé záběry krajiny kolem trati a původní historický elektrický vlak, který po trati projíždí. Film má dobrou kameru, odpovídající střih, věcný komentář podbarvený dobře volenou hudbou.

Karlův most Praha - Josef Maršík, Praha

Můj celkový dojem: film bez nápadu, náhodně seskládaný filmový materiál z doby dřívější nashromážděný. Rychlá hudební skladba nekorespondovala s pomalým střihem obrazu. Staťák bridgebandu promítnutý v úvodu do obrazu namísto live záběru, to pokládám za největší minus celého dílka. Ponurá tonalita, proč? Autor nemá stativ nebo neví, že architektura se netočí z ruky ?

Vejce - Jaroslava Šťastná, Praha

Špičková kamera, střih i režie. Výborný nápad s recitací podvědomého hercova přemýšlení, jak sdělit paní Novákové, že se jí na ty vejce vy ...! Jenže to chtělo jiného  /lepšího/ herce, který by jenom nepředstíral své dilema. Až mrtvolné Krafnetrovo herectví celý film pohřbilo.

- Miloš Kameník, Třešť

Zajímavý, místy až morbidně působící film, ve kterém hlavní představitel je postupně inspirován hladkým povrchem melounu a fotografiemi holohlavých lidí ale i kombajnem, který „holí“ obilí na poli až se nakonec sám oholí a ostříhá dohola. Film sice jinak neuvádí nebo nevysvětluje důvody konání hlavního představitele, ale na diváka působí jeho konání velmi sugestivně. Vyznění filmu „tak jaký je“ napomáhá téměř průběžně znějící píseň „Já už tě nechci“. Film je snad jakýmsi holdem holých lebek. Filmařsky je zvládnutý dobře.

Králík - Jaroslava Šťastná, Praha

Dvouminutový vtip autorky i herečky Jaroslavy Šťastné, ve filmu jménem Králíkové, která hlásí policii zabití králíka. Po nechápavé reakci policie se představí jménem. Film je krátký a srozumitelný, má úderný konec, jen kamera by mohla být nápaditější a méně statická.

Praha - Martin Bohadlo, Vysokov

Výborný námět i scénář, filmařsky profesionálně zpracovaný, zvlášť herecké scénky /černoch/ s rychlým sledem podle doprovodné hudby. Cvakání uzávěrky fotoaparátu - OK, ale to nešlo dát herci do ruky kameru, aby alespoň předstíral? Druhý herec v závěru filmu  /Japonka?/ byl jakýsi přilepenec bez větší logiky. A ještě jeden současný nešvar: snaha po světovosti v titulcích: Bohouš production atd ...Proč?

Hloubavý nádražák - Jaroslava Šťastná, Praha

Minutový filmový hraný vtip Jaroslavy Šťastné, spíš dva vtipy. První naráží na dochvilnost vlaků, což je normální obvyklý vtip, a teprve druhý, hlavní vtip ukazuje podstatu "hloubavosti" vlakového průvodčího, který se podivuje tomu, že kdykoli pozoruje z vlaku závory, jsou stažené. Závěr zdařilý.

Sluníčko - Jaroslava Šťastná, Praha

Musím se zas opakovat: bezchybná kamera, střih i režie Milana Haškovce. Staticky působící úvodní scéna rozmlouvajících protagonistek filmu. Nepřesvědčivý herecký projev paní Šťastné v kontextu s profesionálním projevem paní Markové připravil m.j. dílko o jinak zasloužené ocenění porotou. Sorry.

Oživlé obrazy - Jaroslav Prossa, Karel Kubišta, Česká Třebová

Výborná dramaturgie obrazových změn, nápadité skoky v čase a změny barevné tonality obrazu. Je to de facto bezva film na písničku, název písně mohl být místo Oživlých obrazů v hlavním titulku.

Holandsko z paluby - Petr Vančák, Praha

filmový rodinný cestopis Petra Vančáka v délce 2'40'', točený většinou z paluby výletní lodi na holandských kanálech. Pěkná kamera v klidných jízdách z paluby motorové lodi prozrazuje, že jde o zkrácený sestřih delšího filmu, pospojovaný vhodnou hudbou. Náladový film je bez komentáře. Postrádá ale nějaký příběh.

A máme to - Václav Jágr, Praha

filmová téměř tříminutová veselá legrácka Václava Jágra vzpomíná na dobu, kdy ještě filmoval své humorné filmečky na celuloid. Máme zde myslím poprvé možnost vidět, že styl naivního umění a humoru byl autorovi vlastní již před několika desítkami let. Technická kvalita současných klipů by ještě dle mého názoru zasloužila zlepšení, obraz cuká jako při progresivním snímání z ruky (foťák) a monotónní mechanická písnička bez dynamiky, kterou již známe z jiných dílek, ucho nepotěší.

Létající miláčkové - Václav Jágr, Praha

Nezvládnuta dramaturgie: proč to zbytečně dlouhé poletování modelu v místnosti? Ach ten komentář ! Snaha byla, ale jaksi to nevyšlo.

Náš dětský svět - Eva Benešová, Praha

Pěkný citový dokument z dětství autorky Evy Benešové v délce 2'45'' se skládá z amatérských filmových rodinných záběrů dětí s autorkou kolem roku 1939 a přechází na jejich kresby z té doby. Z těchto kreseb se dá vyčíst leccos o světě tehdejších dětí, dokonce i začátek okupace. Autorka namluvila komentář a zvolila velmi vhodnou klavírní hudbu. Patrně se jedná jen o část materiálu sestříhaného tak, aby se vešel do 3 minut a tak zde trochu postrádám nějakou gradaci a závěr.


Na závěr: pozorujete tu nápadnou změnu v myšlení ve filmech mladé generace tvůrců? Ten rozdíl ve volbě témat oproti té naší /starší/ generaci? Také toto porota vzala do úvahy při rozhodování o cenách a nemějte jí za zlé, že tentokrát opomenula našince.

Porota:

Ing. Zdeněk Kopka
MUDr, František Dedek
Josef Jíša 

(Zdroj: www.ckkp.cz)

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank