blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Krajské kolo CSNFT ČR Kroměříž › Propozice

fotoNázevKrajské kolo CSNFT ČR Kroměříž
Rok konání2008
Ročník55.
Termín konání11.04.2008 - 12.04.2008
Uzávěrka23.03.2008
AnotaceSoutěž
Místo konáníKulturní dům, Tovačovského 2828, Kroměříž
OkresKroměříž
StátČeská republika
Webhttp://www.csfv.org
Autorské poplatky za projekciPoplatek uhrazen

Propozice   Program  Filmy  Soutěžní bloky  Výsledky  

Propozice

Propozice

Město Kroměříž a Dům kultury ve spolupráci s KÚ Zlín a ČSFV Kroměříž pořádají VII. Krajskou soutěž neprofesionální filmové tvorby Kroměříž 2008, která se uskuteční v pátek 11. dubna od 18 hodin a v sobotu dne 12. dubna 2008 od 9 hodin v kongresovém sále přístavby Domu kultury Kroměříž, Tovačovského 2828.

Poslání

Soutěž je určena pro neprofesionální tvůrce filmů a videoprogramů z krajů Zlínského a Jihomoravského.
Tato krajská soutěž je základním kolem pro možnost postupu snímku do republikového kola 55.ročníku Celostátní soutěže NFT 2008, který se uskuteční ve dnech 6. až 8. června 2008 v Ústí nad Orlicí.

Účast

Do republikového kola nemůže být doporučen snímek, který vznikl primárně pro komerční účely anebo jej uvádí profesionální firma, případně jeho tvůrce je odborně kvalifikován pro některou z profesí filmové a televizní tvorby (kameraman, režisér, scénárista apod.).

Kategorie

Snímky přihlášené do regionální soutěže musí odpovídat některé z těchto celostátně vyhlášených kategorií:
 • Dokumenty
 • Reportáže a publicistika
 • Hrané snímky
 • Animované snímky
 • Experimentální snímky
 • Školní filmy žáků A – ZŠ
 • Školní filmy žáků B – SŠ/OU/SOU
Přihlásit je možno pouze práce, které nesoutěžily v minulých ročnících některé z regionálních soutěží. Doporučená délka snímku je do 20 minut. Snímky přihlášené do soutěže musí odpovídat technické normě pro předvádění na veřejnosti a soutěžích - viz „Zásady pro technické vybavení amatérských filmů a videoprogramů“ (vydal IPOS ARTAMA Praha v lednu 1995).

Finanční zajištění

Autoři soutěžních snímků se krajské soutěže účastní na vlastní náklady, na požadavek je možno zajistit ubytování z pátku na sobotu na vlastní náklady účastníka nutno uvést na přihlášce filmu).

Hodnocení

Přihlášené práce budou soutěžit ve výše uvedených kategoriích, které odpovídají propozicím pro Celostátní soutěže NFT ČR 2007 v Ústí nad Orlicí, vyhlášenou a organizovanou NIPOS ARTAMA Praha z pověření Ministerstva kultury České republiky.

Přihlášené filmy a videoprogramy bude hodnotit odborná porota, jmenovaná ředitelem DK Kroměříž. Vítězné práce v každé z kategorií na I., II. a III. místě budou oceněny diplomy. Dále porota udělí čestná uznání, případně ceny sponzorů.

Klub amatérského filmu při DK Kroměříž prostřednictvím poroty soutěže ocení některý ze snímků z kategorií reportáže a publicistiky případně dokumentu Cenou Oldřicha Žocha jako vzpomínku na tohoto zakládajícího člena KAFu, který patřil mezi významné amatérské místní kronikáře, založil tradici Letních setkání AFV a zemřel v roce 1996.

Cenami ohodnocené soutěžní snímky postoupí do republikového kola 55. ročníku Celostátní soutěže NFT 2008 v Ústí nad Orlicí s právem jejich autora (nebo jednoho z autorského kolektivu) k osobní účasti na tomto finále.

Diplomy a případně i ceny budou předány osobně přítomným autorům při závěrečném hodnocení a besedě s porotou v sobotu dne 12. dubna 2008 anebo je nutno si je osobně vyzvednout u organizátorů soutěže do 2 měsíců. Po tomto období propadají ve prospěch organizátorů.

Technické podmínky

Videoprogramy jsou do VII.KS NFT 2008 přijímány zaznamenané ve standardech VHS anebo S-VHS, případně na kazetách MiniDV nebo Digital 8 či DVD pouze ve formátu DVD-Video.

Snímky musí mít řádně označeny i obaly a to jménem autora, adresou, názvem pořadu a technickými údaji o něm – viz Průvodní list v příloze.

Pro videokazety všech systémů platí:
 • Před vlastním filmem musí být alespoň 30 vteřin černé (bez jakýchkoliv dalších obrazových a zvukových údajů). Po skončení filmu musí být alespoň 10 vteřin černé.
 • Záznam musí být nahrán rychlostí SP.
 • Videokazety musí být přetočeny na začátek.
 • Videokazety musí být zajištěny proti smazání. Za nezajištěnou kazetu nenesou pořadatelé odpovědnost.
Pro DVD platí:
 • Před vlastním filmem a po jeho skončení musí být alespoň 5 vteřin černé (bez jakýchkoliv dalších obrazových a zvukových údajů).
 • Na DVD nebude žádné grafické úvodní menu s výjimkou tabulkového menu ze stolních DVD rekordérů.
 • Na DVD nebudou žádné bonusové materiály.
Na obalu nosiče musí být vyznačeny tyto údaje:
 • Přesný, nezkrácený název filmu
 • Systém (např. VHS, S-VHS…)
 • Přesná časová délka filmu v minutách i vteřinách (měří se délka od začátku do konce zvukového či obrazového záznamu)
 • Časová délka zaváděcí černé (měří se od úplného začátku nosiče do prvního audiovizuálního záznamu)
 • U VHS nosičů způsob ozvučení (podélná stopa, Hi-Fi stopa, STEREO, CH1, CH2)
 • Jméno a úplná adresa autora, případně příslušnost k filmovému klubu, či svazu.
Údaje můžete vypsat také do štítku, který je ke stažení na webových stránkách www.nipos-mk.cz , www.amatfilm.cz , www.cvu.cz a www.csfv.org .

Na samotném nosiči musí být tučně uvedeny minimálně tyto údaje:
 • přesný a nezkrácený název filmu
 • jméno autora
Filmy, které postoupí do celostátního finále budou autorům vráceny po přepisu do předvýběru soutěže. Výměny nosičů mezi krajským kolem a celostátním finále nejsou možné.

Uzávěrka

Uzávěrka přihlášek a filmů pro VII. Krajskou soutěž NFT Kroměříž 2008 je 23. března 2008.

Přihlášky a snímky do soutěže zasílejte na adresu: Dům kultury, KAF, Tovačovského 2828, 767 01 Kroměříž (tel. 573 500 581).

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank