blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Komentáře

ke článku: Rychnovská 8 - pojeďte v tom (opět) s námi!
ze dne 02.08.2021, autor článku: Ing. Martin Škrobák

Komentář ze dne: 03.08.2021 00:52:50     Reagovat
Autor: [Fialaalf] - Aleš Fiala (Motyl.alf@email.cz)
Titulek: dotaz
Mohly by do budoucna na R8 soutěžit i filmy pořízené mobilním telefónem? Pro jejich jinou kvalitu, rozměr obrazu apod. by musela vzniknout samostatná kategorie, jinak žánrově by ostatní zůstalo stejné.
Ptám se zdůvodu toho, že vlivem vývoje záznamové techniky a různých elektronických medií už to tady kdysi bylo, kdy se na R8 kromě klasických(tehdy) filmových materiálů začaly objevovat snímky na VHS a později na DVD. Tím se R8 stala dostupnější širší vrstvě filmařů-amaterů a točit "na mobil" je právě ten případ. Dočkáme se tedy?

Fiala Potštejn

Komentář ze dne: 05.08.2021 21:04:03     Reagovat
Autor: [donasec] - Martin Škrobák (martin.skrobak@vuos.com)
Titulek: Re: dotaz
Dobrý den, děkujeme za dotaz!
Máte pravdu, pane Fialo, pokrok nelze zastavit a Rychnovská osmička vždy držela krok s dobou.
Již v roce 1989 byla na dva roky zavedena speciální kategorie videoprogramů a úplně poslední "superosmička" se odpromítala v roce 1999. Ovšem tehdy byla situace trochu jiná - razantní nástup VHS byl způsoben i tím, že filmový materiál a možnosti jeho vyvolání byly během několika let prakticky nedostupné. Zatímco zánik digitálních kamer nyní nehrozí.
Každopádně můžeme očekávat, že se kategorie mobilních telefonů Rychnovské osmičce v budoucnu nevyhne. Tedy pokud ještě dříve všechny amatérské soutěže neskončí na nezájem autorů...
Nechte se překvapit!
Martin Škrobák

Komentář ze dne: 23.09.2021 06:49:19     Reagovat
Autor: [Josef Strubl] - Josef Strubl (josef.strubl@iqmedia.cz)
Titulek: To snad ne?
Kategorii filmů natočených mobilními telefony bych naprosto nechápal! Když takový film natočíte dobře, nebude poznat od filmu natočeného "normálně". A slovo "normálně" dávám do uvozovek proto, že vlastně nevíme, co znamená. Je normální natáčet kamerou, OK, ale je normální natáčet foťákem? Běžně se zrcadlovkami natáčí - a budeme kvůli tomu dělat kategorii "filmů natočených zrcadlovkou"? Pak kategorii "filmů natočených bezzrcadlovkou"? Pak kategorii "filmů natočených webkamerou"? Předvádíme snad filmy a ne, čím jsme je natočili! Překvapuje mě, kolik lidí se nechá unést technickými detaily. Prostě se smiřte s tím, že mobil je univerzální zařízení a kromě toho, že v něm máte kalendář, prohlížeč internetu, budík... tam máte také kameru. A kamerou se natáčí filmy a je jedno, jak vypadá.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank