blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Informace o předvýběru na 60. Rychnovskou osmičku

Informace
Rychnovská osmičkaPo letošním předvýběru lze konstatovat, že filmy se točí. Na sto filmů v celkové délce něco přes 13 hodin bylo přihlášeno do letošního ročníku jubilejní 60. Rychnovské osmičky. Organizátory velmi těší, že soutěž žije a její popularita neklesá. Tak vysoký počet byl zaznamenán naposledy v roce 2006. Výběr filmů pro soutěžní projekci byl nelehký a nevděčný úkol. Těch úplně špičkových, ze kterých jsme se ve větší míře těšili v době tak před deseti lety nebylo letos příliš, ale těch dobrých bylo nakonec převážné množství.

Při sestavování kolekce bylo třeba dbát na žánrovou a tematickou pestrost i na kvalitu filmového zpracování. Filmů, které by si zasloužily být v letošním jubilejním ročníku promítány, bylo o mnoho víc, než dovolil stanovený projekční čas v délce 480 minut a tak je filmů zařazených do soutěže o něco víc, celkem 63 snímků. Stejným počtem jsou v soutěžní kolekci zastoupeny hrané filmy (14), dokumenty (14) a studentské školní filmy (14). O několik méně je filmů animovaných (11), slabší zastoupení mají videoklipy a experimentální filmy (6) a nejméně je letos reportáží (4). Ale vlastně i školní filmy navyšují počty v jednotlivých kategoriích.

Filmy jsou rozděleny do celkem 8 projekčních bloků, jeden z nich se bude promítat, tak jako v loňském roce, v pátek večer po mimosoutěžním programu. Snahou bylo poskytnout možnost prezentace co největšímu počtu autorů, samozřejmě s přihlédnutím ke kvalitě jejich filmů. Několik snímků nebylo možné do soutěže zařadit pro nízkou technickou kvalitu, která už neodpovídá současným požadavkům projekce.

Diváky jistě potěší velký počet filmů, které budou mít na letošní R8 premiéru.
| Autor: Ing. Martin Škrobák | Vydáno dne 04. 09. 2018 | 807 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank